PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Styczeń 2020 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Sport

Patronat medialny WATRA

WORLD SNOW DAY

Wtorek, 14 stycznia 2020 r.
Autor: Agata Pacelt-Mikler

WORLD SNOW DAYWeekend 18-19 stycznia 2020 zapowiada się iście rodzinnie! 19 stycznia 2020 już po raz dziewiąty świętować będziemy Światowy Dzień Śniegu w Zakopanem - FIS World Snow Day. WORLD SNOW DAY, czyli Światowy Dzień Śniegu, jest częścią Kampanii Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS), zatytułowanej "Bring Children to the Snow", mającej na celu promowanie nie tylko zabawy na śniegu, ale również edukacji związanej ze śniegiem. Jest to niezwykły dzień podczas którego nasi najmłodsi mogą brać udział w różnego rodzaju zawodach, aktywnościach sportowych, odwiedzać stoiska naukowe oraz po prostu radośnie się bawić. W tym roku zmieniamy nieco formułę i stawiamy na zabawy i zawody rodzinne! Chcemy zachęcić do udziału nie tylko najmłodszych, ale także ich starsze rodzeństwo, rodziców, a nawet dziadków. Wiemy, jak ważne jest wspólne spędzanie czasu oraz dobra zabawa, ale mamy też świadomość znaczenia aktywności sportowej w naszym życiu. Poprzez organizowane konkurencje sportowe chcemy, aby nasi najmłodsi uczestnicy zachęcili swoich rodziców do udziału w zabawie, ale także, aby to rodzicie mobilizowali swoje dzieci do wspólnej aktywności.


Tym samym chcemy zainaugurować program SportLOVE Rodziny w Zakopanem, którego głównym celem będzie zachęcanie do wspólnego spędzania czasu na aktywności sportowej najmłodszych wraz ze starszymi członkami rodziny. 

Partnerem medialnym wydarzenia jest Polskie Radio Program Pierwszy, partner sezonu zimowego w Zakopanem, patronat honorowy nad wydarzeniem objęło TVP ABC, kanał tematyczny dla dzieci cieszący się największą oglądalnością. 

W 2020 roku naszym słodkim partnerem będzie także firma Wawel, dzięki czemu wszyscy wyczerpani zawodami i innymi aktywnościami uczestnicy, będą mogli zrelaksować się i poczuć się dobrze w  interaktywnej ciężarówce Wawel Truck. Ciężarówka Wawel Truck towarzyszyć nam będzie zarówno w sobotę, jak i podczas niedzielnych obchodów World Snow Day. 

Sponsorami nagród w zawodach sportowych są firmy ATOMIC, ALPIN SPORT i marka 4F, bez których pomocy nie mielibyśmy tak atrakcyjnych wygranych!


18 stycznia (sobota)

KUŹNICE
godz. 9.00-14.00

W godzinach porannych chętne dzieci będą mogły spróbować swoich sił w stosunkowo nowej dyscyplinie narciarstwa, a mianowicie skitouringu. Skituouring jest fantastyczną formą spędzania czasu wolnego łączącą turystykę z narciarstwem zjazdowym. Dzięki naszemu wieloletniemu sponsorowi Yurta Bar Skitouring Test Center , sprzęt do narciarstwa skiturowego dzieci będą miały wypożyczony nieodpłatnie, a wycieczkę poprowadzi doświadczona osoba będąca jednocześnie Przewodnikiem Tatrzańskim oraz opiekunem Grupy Młodzieżowej Polskiego Związku Alpinizmu w Narciarstwie Wysokogórskim. Obowiązywały wcześniejsze zapisy!

Centrum Szkoleń Narciarskich i Snowboardowych NOSAL
godz. 13.00-18.00

w godzinach popołudniowych rozegrane zostaną rodzinne zawody w formacie mieszanym - podbieg na rakietach śnieżnych i zjazd na nartach/snowboardzie, gdzie startować będą pary uczestników – dziecko (narty/snowboard) oraz starszy członek rodziny - rodzeństwo, tata, mama, dziadek, babcia lub opiekun prawny (rakiety śnieżne). Liczyć się będzie wspólny wynik podbiegu i zjazdu - dziecko + towarzysząca osoba. 

Pod Nosalem rozegrane zostaną także tradycyjne zawody snowboardowe dla dzieci.

Najmłodsi w godzinach 14-17.00 będą mogli także skorzystać z darmowej nauki jazdy na nartach zjazdowych

W związku z tym, że w tym roku naszym oficjalnym partnerem została ponownie firma ATOMIC, zwycięzcy poszczególnych kategorii w zawodach rodzinnych otrzymają nagrody sponsorowane przez naszego narciarskiego partnera! Pod Nosalem będziemy mogli również za darmo przetestować najnowsze modele nart Atomica. 

W tym roku też po raz kolejny wspierać nas będzie firma ALPIN SPORT, sponsor nagród w snowboardzie. 

Program

12:30 - otwarcie biura przyjmowania zgłoszeń  

13:00–13:30 trening przed zawodami na ustawionym slalomie: NARTY + SNOWBOARD 

14:00 - OFICJALNE OTWARCIE i START ZAWODÓW W SNOWBOARDZIE 

15:00 – 17:00 ZAWODY FAMILIJNE 

17:30 - Planowane zakończenie zawodów 

19 stycznia (niedziela)

GÓRNA RÓWIEŃ KRUPOWA
godz. 11.00-15.00

W dniu oficjalnych obchodów World Snow Day na świecie tj. 19 stycznia 2020 r., na Górnej Równi Krupowejw Zakopanem rozegrane zostaną zawody w narciarstwie biegowym, a najodważniejsze dzieci będą mogły spróbować swoich sił na specjalnie przygotowanym torze przeszkód Cross Country Cross, służącym do doskonalenia umiejętności narciarskich. Uczestnicy World Snow Day, którzy jeszcze nigdy nie mieli nart biegowych na nogach, będą mieli niepowtarzalną okazję spędzenia miłych chwil z instruktorami narciarstwa biegowego, darmowego wypożyczenia nart biegowych oraz nieodpłatnej nauki jazdy na biegówkach! 

Rodzinne duety będą mogły dodatkowo wziąć udział w rodzinnym nordic walking, ulubionej przez wszystkich śmiesznej narcie oraz konkurencji na nartach biegowych. Uczestnicy otrzymają specjalną kartę SportLOVEj Rodziny i wszędzie tam, gdzie będą rozgrywane rodzinne konkurencje, po wspólnym wystartowaniu w aktywnościach będą mogli otrzymać pieczątkę potwierdzającą udział w danej konkurencji. Uczestnicy, którzy zbiorą wszystkie pieczątki i oddadzą wypełnioną kartę, otrzymają upominki od organizatora.

Jak co roku do dyspozycji dzieci będzie również śnieżna górka, na której najmłodsi będą mogli zjeżdżać na jabłuszkach po ustawionym torze przeszkód. Nasi zakopiańscy nauczyciele wychowania fizycznego zadbają o to, aby nie zabrakło również innych gier sportowych dla dzieci. 

Dla uczestników zawodów w narciarstwie biegowym także mamy niespodziankę – sponsorem nagród jest MARKA 4F JUNIOR, która także została naszym oficjalnym Partnerem. 

W miasteczku World Snow Day znajdzie się również specjalne miejsce na sekcję edukacyjną, w której naszymi Partnerami będą Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Tatrzański Park Narodowy oraz Policja. Ratownicy TOPR będą uczyć najmłodszych do czego służy i jak posługiwać się sprzętem lawinowym, przestrzegą przed niebezpieczeństwami w górach jakie niesie za sobą zima, TPN poprzez liczne zabawy i konkursy będzie edukować dzieci na temat różnych gatunków śniegu, opowie skąd się bierze śnieg, dzieci będą mogły wziąć udział w śnieżnym laboratorium a zakopiańska Policja wraz z Komendą Główną Policji z Warszawy będzie edukować dzieci i dorosłych na temat bezpiecznego wypoczynku zimowego. Nie zabraknie również stoiska ekologicznego, na którym pracownicy Wydziału Ochrony Środowiska będą edukować dzieci na temat proekologicznych zachowań. 

Podczas czwartej edycji WSD  do trzech podstawowych haseł enjoy (baw się), explore (odkrywaj), experience (doświadzaj) dodaliśmy kolejne HELP – POMAGAJ! Naszym partnerem zostało Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie, które wraz z oddziałem terenowym w Zakopanem przeprowadziło akcję honorowego krwiodawstwa. Zakopiańskie Krwiodawstwo jest już z nami po raz szósty, wszyscy chętni w dniu 19.01.2020 r. będą mogli oddać krew w specjalnym krwiobusie ustawionym przy Górnej Równi Krupowej.  

W czasie oficjalnych obchodów Światowego Dnia Śniegu na Górnej Równi Krupowej w dniu 19 stycznia 2020 r. cały czas towarzyszyć nam będzie świetna zabawa. Na scenie zobaczymy profesjonalnych animatorów prowadzących imprezę, dzieci wezmą udział we wspólnej rozgrzewce, obejrzą występy dziecięcych i młodzieżowych zespołów, będą uczestniczyć w licznych zabawach i konkursach, a każdy uczestnik aktywności oraz zawodów sportowych otrzyma złoty medal uczestnictwa w Światowym Dniu Śniegu. 

Wszystkie szczegóły imprezy pojawiać się będą na stronie www.zakopane.pl /Strefa Mieszkańca, Sport i Turystyka/ oraz na facebooku https://www.facebook.com/WorldSnowDayZakopane/  

Do zobaczenia 18 stycznia 2020 r.pod  NOSALEM!

oraz 

19 stycznia 2020 r. na Górnej Równi Krupowej w Zakopanem!


PROGRAM OBCHODÓW WSD, Górna Rówień Krupowa*

19 stycznia 2020 roku

11.00 –  oficjalne otwarcie 9. Światowego Dnia Śniegu ze wspólnym odśpiewaniem piosenki WSD napisanej przez P. Marka Kota 

11.15  –  Start zawodów w biegach narciarskich 

11.00 – 13.00Family Nordic Walking – dwuosobowe rodzinne sztafety (jedno dziecko + 1 osoba pełnoletnia) będą pokonywać ustawiony slalom na czas. Trzy najlepsze drużyny otrzymają nagrody. 

11.00 -  13.00 – śmiałkowie rywalizują na torze przeszkód Cross Country Cross(XCX). Nagrodzimy rekord trasy w kategorii dziewcząt oraz rekord trasy w kategorii chłopców. 

11.0013.00zawody „Śmieszna narta” – zawody drużynowe polegające
na jak najszybszym przejściu wyznaczonego odcinka na nartach skokowych z zamocowanymi wiązaniami na których zmieszczą się maksymalnie 4 osoby. Nagrodzimy trzy najlepsze drużyny!

13.30 -   Rozdanie nagród za zawody rodzinne i snowboardowe 

14.00 -   Rozdanie nagród za zawody w biegach narciarskich oraz pozostałych konkurencjach rozgrywanych w dniu 19.01.2020 r. 

15.00 -   Zakończenie wydarzenia

* podczas obchodów cały czas trwa zabawa z animatorami na scenie

Zobacz w naszym sklepie:
  • Grafika Folk w ramce XGrafika Folk w ramce XGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Bańka choinkowa IIBańka choinkowa IIBańka choinkowa (plastik) obleczona ręcznie wykonanym materiałem, ze wstążeczką i sznureczkiem. Obwód ok. 26 cm.
    10 zł
  • Podkładki korkowe FolkPodkładki korkowe FolkPodkładki korkowe pod kubki z autorskim wzorem w stylu folk, zainspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Czarno - biały design z pewnością...
    25 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.