PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Czerwiec 2023 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Zakopane

Sport

VIRTUS GLOBAL GAMES 2023 Vichy, Francja

Środa, 14 czerwca 2023 r.
Autor: Fundacja Integracji Przez Sport HANDICAP Zakopane

VIRTUS GLOBAL GAMES 2023 Vichy, FrancjaKolejny światowy tytuł w kolekcji Antoniego Wierciocha - Wicemistrzostwo Świata VIRTUS 2023 w rzucie oszczepem. Sportowcy Fundacji HANDICAP Zakopane, reprezentujący Polskę z sukcesami wracają ze Światowych Igrzyskach VIRTUS Global Games VICHY 2023 we Francji, które były równocześnie Mistrzostwami Świata w Lekkoatletyce Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. VIRTUS Global Games 2023 to 44 kraje, 14 dyscyplin sportowych i blisko 1000 zawodników. W tym doborowym towarzystwie świetnie walczyli sportowcy zakopiańskiego HANDICAPu.


Nasz multimedalista Mistrzostw Świata i Europy w lekkoatletyce i w narciarstwie alpejskim Antoni Wiercioch, tym razem wywalczył srebrny medal i tytuł wicemistrza Świata w rzucie oszczepem w kategorii II2- Zespół Downa mężczyzn. Po swojej 6 próbie Antoni był przez 5 minut rekordzistą świata, ale w ostatniej próbie przerzucił go zawodnik z Egiptu. Antoni Wiercioch zajął też bardzo dobre miejsca tuż za podium: 4 miejsce w trójboju lekkoatletycznym, oraz 5 miejsce w skoku w dal.

Dobrymi wynikami mogą pochwalić się Patrycja Strama - 6 miejsce w trójboju lekkoatletycznym, Jan Wolczko - 6 miejsce w biegu na 1500m, oraz nasz pływak - Bartosz Matusiewicz - 6 miejsce w sztafecie 4x100m stylem zmiennym.

"Poziom tegorocznych Światowych Igrzysk VIRTUS we Francji był niezwykle wysoki. Po ponad 4-letniej przerwie to było pierwsze spotkanie sportowców z całego świata. Niesamowicie na tle Europejczyków zaprezentowali się sportowcy z Meksyku, Australii, Japonii i Egiptu. Dlatego bardzo mnie cieszy postawa naszych sportowców, którzy 15 razy poprawiali swoje rekordy życiowe. Szczególnie cieszy medal naszego niezawodnego lekkoatlety, Antoniego Wierciocha, który dzięki indywidualnej pracy bardzo poprawił powtarzalność dalekich rzutów oszczepem. Bardzo gratuluję sportowcom, rodzicom i trenerom HANDICAPu, którzy wykonali kawał dobrej roboty."- podsumowała udział w VIRTUS GLOBAL GAMES 2023 prezes Fundacji HANDICAP Zakopane, Małgorzata Tlałka-Długosz.

Partnerami i Sponsorami przygotowań i udziału HANDICAPu w VIRTUS Global Games 2023 Vichy we Francji są: PKO Bank Polski, Małopolska, PZU, oraz Miasto Zakopane i Gmina Kościelisko. Dziękujemy za wsparcie!

Zobacz w naszym sklepie:
  • Portfel IIIPortfel IIIPortfel filcowy z haftowanym ludowym motywem. Zamykany na rzep. Środek z białej podszewki.   Szerokość ok. 12 cm Wysokość ok. 12 cm Materiał: Filc Kolor: Biały, czarny
    35 zł
  • Magnes Folk na lodówkę VIIIMagnes Folk na lodówkę VIIIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Spinka góralska IISpinka góralska IIMetalowa spinka góralska w kolorze srebrnym z szarotką w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7 cm, długość (z przekolacem) 19,5 cm.
    290 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.