PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Wiadomości

Kasprowy bez barier

Sobota, 10 października 2009 r.
Autor: Jakub Sikorski - Asystent Burmistrza Miasta Zakopane ds. Osób Niepełnosprawnych

Kasprowy bez barierW dniu 7 października w Urzędzie Miasta Zakopane odbyło się spotkanie mające na celu rozwiązanie problemu swobodnego dostępu do dolnej stacji kolejki na Kasprowy Wierch dla osób niepełnosprawnych, głównie poruszających się na wózkach inwalidzkich oraz osób z wózkami dziecięcymi.


W spotkaniu udział wzięli: Janusz Majcher Burmistrz Miasta Zakopane, Stanisław Czubernat dyrektor TPN, Marek Pęksa z TPN, Andrzej Laszczyk Prezes PKL, Paweł Murzyn z PKL oraz Jakub Sikorski Asystent Burmistrza Miasta Zakopane ds. Osób Niepełnosprawnych.
Zostały przedstawione cztery propozycje rozwiązania problemu. Do dalszych prac przeszła propozycja pochylni, która jednocześnie stanowiłaby element małej architektury. W ramach kolejnego kroku Prezes PKL zobowiązał się do przygotowania projektu i kosztorysu planowanej inwestycji. Zostało ustalone, że na 31 marca 2010 roku powinna zostać przygotowana dokumentacja pozwalająca na rozpoczęcie prac. Kolejne spotkanie odbędzie się w listopadzie 2009 r.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa XTorebka filcowa XTorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł
  • Aniołek duży VAniołek duży VAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł
  • Ludowe etui na tablet VIILudowe etui na tablet VIILudowe etui z ciemno-szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł

Zobacz także:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.