PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Wiadomości

Strażacy walczą ze skutkami intensywnych opadów śniegu

Czwartek, 15 października 2009 r.
Autor: AKS

fot. Paweł StanuchPadający od kilku dni śnieg jest powodem gwałtownego wzrostu liczby interwencji Straży Pożarnej na terenie powiatu tatrzańskiego. Strażacy usuwają przede wszystkim połamane konary drzew wiszące nad chodnikami i ulicami, wzywani są także do wypadków drogowych, których przyczyna są trudne warunki na drogach.


Intensywne opady mokrego śniegu trwające już nieprzerwanie od wtorku spowodowały zagrożenia i znaczne utrudnienia na tym terenie. Utrudnienia związane są przede wszystkim z poruszaniem się zarówno samochodami jaki i pieszo. Natomiast zagrożenia powodują obciążone śniegiem i mokrymi liśćmi drzewa i krzewy, które niejednokrotnie wiszą nad chodnikami i jezdniami. Jednak mieszkańcy naszego powiatu oraz goście mogą czuć się bezpiecznie, gdyż wszelkie zagrożenia związane z tą sytuacją są usuwane na bieżąco. Na drogach pracują pługi, natomiast strażacy cały czas usuwają skutki ciągłych opadów mokrego śniegu - poinformował mł. kpt. Marek Szydło Rzecznik Prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Zakopanem.
Od wtorku do czwartku strażacy powiatu tatrzańskiego - zarówno zawodowi jaki i ochotnicy - interweniowali już prawie 200 razy usuwając połamane, wiszące niebezpiecznie i zagrażające ludziom oraz ich dobytkowi konary.
Pomimo naszych ciągłych działań istnieje jednak nadal prawdopodobieństwo doznania urazów w wyniku spadnięcia obciążonych śniegiem konarów. Dlatego prosimy mieszkańców, żeby w sytuacji, gdy nie jest to konieczne nie wychodzili z domów, a także w miarę możliwości strząsali śnieg z drzew i krzewów znajdujących się na ich posesji. Właściciele budynków powinni także sukcesywnie usuwać z nich śnieg, sople i nawisy śnieżne. Gdy będzie istniała potrzeba interwencji jednostek Straży Pożarnej prosimy o kontakt pod numer 018 20 20 910 lub alarmowy 998 - z takim apelem zwrócił się mł. kpt. Marek Szydło do mieszkańców powiatu.
W serwisie Watra foto-relacja z ataku zimy oraz działań Państwowej Straży Pożarnej w Zakopanem.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa XITorebka filcowa XITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czarnej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. UWAGA - dodatkowo...
    160 zł
  • Ludowe etui na tablet VLudowe etui na tablet VLudowe etui z szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • Magnes Folk na lodówkę IVMagnes Folk na lodówkę IVMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.