PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Wiadomości

Rusza budownictwo mieszkaniowe

Poniedziałek, 11 stycznia 2010 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka

Miasto Zakopane i Zakopiański TBS przygotowuje realizację pięciu inwestycji w zakresie budownictwa mieszkaniowego. Budynki wielorodzinne maja powstać przy ul. Kasprowicza, Kamieniec, Małaszyńskiego i Nowotarskiej. Na adaptację czekają również pomieszczenia przy ul. Jagiellońskiej, zajmowane kiedyś przez Urząd Skarbowy. Większość inwestycji jest dopiero w fazie przygotowań i opracowania stosownej dokumentacji. Natomiast budowa przy ul. Nowotarskiej ruszy już 20 stycznia.


Inwestycja "Nowotarska I" rusza 20 stycznia. Wchodzi tam już firma, która wygrała przeterg na budowę. I to jest to miejsce, gdzie najszybciej będzie widać, że działania w zakresie budownictwa mieszkaniowego zostały podjęte - wyjaśnia burmistrz Jan Gąsienica-Walczak. Liczymy na to, że inwestycje mieszkaniowe, które chcemy rozpocząć, nie będą oprotestowane przez innych mieszkańców. Takie działania przedłużają proces administracyjny, który i tak jest długi. Proces administracyjny budowy mieszkań miejskich jest bowiem podobny, a czasem nawet dłuższy niż proces administracyjny budowy prywatnych domów jednorodzinnych. Nie ma nic na skróty - dodaje burmistrz.
Burmistrz przekazał dokładne dane dotyczące stanu wszystkich pięciu planowanych inwestycji.
Co do Jagiellońskiej, to trudno nam jest pozyskać firmę w przetargu, która będzie chciała projektować wnętrze. Do kolejnego już przetargu nikt się nie zgłosił. Teraz będziemy mogli wybrać firmę z wolnej ręki - wyjaśniał burmistrz.
W ramach inwestycji NOWOTARSKA I powstanie budynek mieszkalny wielorodzinny z 70 mieszkaniami i 2 lokalami użytkowymi. Koszt całej inwestycji zgodnie z warunkami postępowania przetargowego zamknie się w kwocie 9.145.894,12 zł.
Generalnym wykonawcą inwestycji została firma CECHINI sp. jawna z Krynicy. Planowany termin zakończenia inwestycji to marzec-kwiecień 2011. Lokale mieszkalne powinny zostać zasiedlone w maju 2011 roku.
W 2010 roku TBS zamierza uzyskać również warunki zabudowy oraz zlecić wykonanie projektu pn. NOWOTARSKA II - budowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego. Rozpoczęcie inwestycji planuje się na  czerwiec 2011 roku. Według wstępnej koncepcji powstanie tu 51 mieszkań.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Okładka na zeszyt IIIOkładka na zeszyt IIILudowe okładka na zeszyt (A5) z jasno szarego filcu zapinana na guzik, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość...
    30 zł
  • Torebka filcowa IVTorebka filcowa IVTorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamyka na zatrzaski. Środek z czarnej podszewki, z kieszenią boczną. Szerokość ok. 33 cm Wysokość ok. 31...
    130 zł
  • Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat” wg libretta Franciszka Łojasa Kośli doczekała się swojej wersji filmowej (1 godz. 33 min.). Produkcja trwała prawie rok. Na płycie DVD...
    35 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.