PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Wiadomości

Rusza budownictwo mieszkaniowe

Poniedziałek, 11 stycznia 2010 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka

Miasto Zakopane i Zakopiański TBS przygotowuje realizację pięciu inwestycji w zakresie budownictwa mieszkaniowego. Budynki wielorodzinne maja powstać przy ul. Kasprowicza, Kamieniec, Małaszyńskiego i Nowotarskiej. Na adaptację czekają również pomieszczenia przy ul. Jagiellońskiej, zajmowane kiedyś przez Urząd Skarbowy. Większość inwestycji jest dopiero w fazie przygotowań i opracowania stosownej dokumentacji. Natomiast budowa przy ul. Nowotarskiej ruszy już 20 stycznia.


Inwestycja "Nowotarska I" rusza 20 stycznia. Wchodzi tam już firma, która wygrała przeterg na budowę. I to jest to miejsce, gdzie najszybciej będzie widać, że działania w zakresie budownictwa mieszkaniowego zostały podjęte - wyjaśnia burmistrz Jan Gąsienica-Walczak. Liczymy na to, że inwestycje mieszkaniowe, które chcemy rozpocząć, nie będą oprotestowane przez innych mieszkańców. Takie działania przedłużają proces administracyjny, który i tak jest długi. Proces administracyjny budowy mieszkań miejskich jest bowiem podobny, a czasem nawet dłuższy niż proces administracyjny budowy prywatnych domów jednorodzinnych. Nie ma nic na skróty - dodaje burmistrz.
Burmistrz przekazał dokładne dane dotyczące stanu wszystkich pięciu planowanych inwestycji.
Co do Jagiellońskiej, to trudno nam jest pozyskać firmę w przetargu, która będzie chciała projektować wnętrze. Do kolejnego już przetargu nikt się nie zgłosił. Teraz będziemy mogli wybrać firmę z wolnej ręki - wyjaśniał burmistrz.
W ramach inwestycji NOWOTARSKA I powstanie budynek mieszkalny wielorodzinny z 70 mieszkaniami i 2 lokalami użytkowymi. Koszt całej inwestycji zgodnie z warunkami postępowania przetargowego zamknie się w kwocie 9.145.894,12 zł.
Generalnym wykonawcą inwestycji została firma CECHINI sp. jawna z Krynicy. Planowany termin zakończenia inwestycji to marzec-kwiecień 2011. Lokale mieszkalne powinny zostać zasiedlone w maju 2011 roku.
W 2010 roku TBS zamierza uzyskać również warunki zabudowy oraz zlecić wykonanie projektu pn. NOWOTARSKA II - budowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego. Rozpoczęcie inwestycji planuje się na  czerwiec 2011 roku. Według wstępnej koncepcji powstanie tu 51 mieszkań.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Ludowe etui na telefon IILudowe etui na telefon IILudowe etui z szarego filcu, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. telefonu komórkowego. Wymiary: szerokość 9 cm, długość 14,5 cm
    25 zł
  • Aniołek średni IIAniołek średni IIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 9 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    10 zł
  • Portfel IIPortfel IIPortfel filcowy z haftowanym ludowym motywem. Zamykany na rzep. Środek z brązowej podszewki.   Szerokość ok. 13 cm Wysokość ok. 12 cm Materiał: Filc Kolor: Brązowy...
    35 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.