PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Wiadomości

Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym - Zakopane 2015?

Piątek, 9 kwietnia 2010 r.
Autor: Agata Pacelt - UMZ

Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym - Zakopane 2015?Na kongresie FIS w Turcji 3 czerwca 2010 roku nastąpi rozstrzygnięcie, kto zostanie organizatorem Mistrzostw Świata w Narciarstwie Klasycznym w 2015 roku. Aby przybliżyć naszą kandydaturę samorządowcom i przedsiębiorcom z Zakopanego, 8 kwietnia w hotelu Hyrny odbyła się specjalna konferencja, poprowadzona przez burmistrza Janusza Majchra, przewodniczącego kandydatury Zakopane 2015 i naczelnik Wydziału Edukacji, Turystyki i Sportu Zofię Kiełpińską.


Licznie zebrani goście, z prezesem Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniuszem Tajnerem na czele i przedstawicielami partnerskich miast ze Słowacji, Adrian Kromka z Popradu i Peter Chudy z Wysokich Tatr, mieli okazję zapoznać się z materiałami promującymi kandydaturę Zakopanego, a ci wszyscy, którzy chcieli udzielić poparcia naszym staraniom, mogli złożyć podpisy na specjalnie przygotowanej fladze. Wszystkich zakopiańczyków prosimy o trzymanie kciuków za pomyślne wyniki naszych wspólnych starań!

Podczas konferencji podsumowano konkurs plastyczny „Zakopane 2015 w oczach dzieci i młodzieży”. Zwycięzcom wręczono atrakcyjne nagrody. W grupie najmłodszej, klasy I-III, zwyciężyła Gabriela Gajak (SP2) przed Magdaleną Chyc (SP5) i Kacprem Mazurkiewiczem (SP1). W drugiej grupie, klasy IV-VI, najlepszy okazał się Krzysztof Stachoń (SP7) przed Natalią Chyc i Karoliną Stachoń (obie SP4). W grupie najstarszej, klasy gimnazjalne, najlepsza okazała się Sandra Topór (G3) przed Patrykiem Serafinem (G2) i Pawłem Chyc-Kuros (G3). Serdecznie gratulujemy!

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę IXMagnes Folk na lodówkę IXMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Flakon szklany IVFlakon szklany IVOkrągły falkon szklany z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 13,5 cm, średnica 18 cm (średnica podstawy 13,5 cm)
    90 zł
  • Ludowe etui na tablet IILudowe etui na tablet IILudowe etui z czarnego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.