PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Wiadomości

Trwa konkurs "Zakopane Bez Barier"

Wtorek, 20 kwietnia 2010 r.
Autor: AKS

Trwa konkurs "Zakopane Bez Barier"Od maja 2009 roku w Zakopanem jest realizowany program „Zakopane Bez Barier” mający na celu pełne aktywne uczestnictwo osób niepełnosprawnych w życiu miasta. W lipcu 2009 roku Rada Miasta Zakopane uchwaliła „Kompleksowy Plan Działań Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych na terenie Gminy Miasta Zakopane – Zakopane Bez Barier – etap I”. Natomiast 8 marca 2010 roku został ogłoszony przez Burmistrza Miasta Zakopane konkurs "Zakopane Bez Barier".


Konkurs ma na celu wyróżnienie wszystkich instytucji, organizacji i osób prywatnych - autorów pomysłów i udogodnień (już istniejących bądź w fazie projektu), pomagających przełamać stereotypy myślenia o niepełnosprawności. W konkursie nagradzane będą inicjatywy przyczyniające się do likwidacji barier architektonicznych, komunikacyjnych i społecznych, utrudniających życie osobom niepełnosprawnym. Podhalański Serwis informacyjny WATRA objał konkurs patronatem medialnym.

Do udziału w konkursie "Zakopane Bez Barier" zaprasza Burmistrz Zakopanego oraz Asystent Burmistrza Miasta Zakopane ds. Osób Niepełnosprawnych Jakub Sikorski, który do zakopiańskich przedsiębiorców skierował list.

Szanowni Państwo!

„Zakopane Bez Barier” to program mający na celu stworzenie z naszego miasta miejsca, w którym osoby niepełnosprawne mogą aktywnie uczestniczyć w życiu lokalnej społeczności. Dotyczy to nie tylko stałych mieszkańców Zakopanego, ale również niepełnosprawnych turystów. Chcąc zapewnić tym osobom atrakcyjną bazę do uprawiania przez nie turystyki, trzeba zadbać o zaplecze w postaci pensjonatów, prywatnych kwater czy hoteli posiadających przystosowane do ich potrzeb miejsca noclegowe. Punkty gastronomiczne, usługowe, sklepy, puby i kawiarnie powinny zapewniać warunki umożliwiające korzystanie z nich osobom niepełnosprawnym na równi z innymi. Oferta kulturalna w postaci kin, teatrów, galerii czy muzeów, jak największa ilość atrakcji turystycznych w postaci punktów widokowych i szlaków powinna w miarę możliwości zostać przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Od Państwa, przedsiębiorców prowadzących na terenie naszego miasta różnego rodzaju działalności mające na celu obsługę jego mieszkańców i turystów, w dużym stopniu zależy sukces działań w zakresie programu „Zakopane Bez Barier”.

Jeżeli Państwa zakład, lokal czy innego rodzaju działalność spełnia wymogi przystosowania do potrzeb osób niepełnosprawnych zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie „Zakopane Bez Barier” i zgłoszenie do biura Asystenta Burmistrza Miasta Zakopane ds. Osób Niepełnosprawnych. Jeżeli obsługa osób niepełnosprawnych nie została jeszcze przez Państwa uwzględniona zwracam się do Państwa z uprzejmą prośbą o rozpatrzenie takiej możliwości i przystąpienie do programu „Zakopane Bez Barier” jako jego współtwórcy. Często potrzebne prace, mające na celu przystosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych, nie wymagają dużych prac i nakładów finansowych. W razie pytań i konsultacji proszę o kontakt z Asystentem Burmistrza Miasta Zakopane ds. Osób Niepełnosprawnych.

Planujemy stworzenie na stronie Urzędu Miasta Zakopane, w zakładce „Zakopane Bez Barier”, listy wszystkich miejsc przyjaznych osobom niepełnosprawnym, z których osoby te mogą korzystać bez problemów. Miejsca te będą, jako współtwórcy programu „Zakopane Bez Barier”, otrzymywać certyfikat „Zakopane Bez Barier” wraz z możliwością korzystania z logo programu.

Wszystkim tym, którzy przy okazji swojej działalności gospodarczej dbają o potrzeby wszystkich swoich potencjalnych klientów, a więc również osób niepełnosprawnych oraz tym, którzy postanowią o potrzeby te zadbać, serdecznie dziękuję.

Asystent Burmistrza Miasta Zakopane
ds. Osób Niepełnosprawnych
Jakub Sikorski

Regulamin konkursu - Regulamin_Zakopane_bez_barier.pdf (430 KB)

Zobacz w naszym sklepie:
  • Spinka góralska ISpinka góralska IMetalowa spinka góralska w kolorze srebrnym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7,5 cm, długość (z przekolacem) 19,5 cm.
    180 zł
  • Torebka filcowa VIITorebka filcowa VIITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zatrzask. Środek z dopinaną na zatrzask wkładką z podszewki zamykaną na zamek błyskawiczny...
    160 zł
  • Grafika Folk w ramce VGrafika Folk w ramce VGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł

Zobacz także:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.