PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Wiadomości

W sobotę „dzień otwarty” w urzędach skarbowych

Piątek, 23 kwietnia 2010 r.
Autor: AKS

fot. Anna Karpiel-SembereckaJuż w najbliższą sobotę, 24 kwietnia br. urzędy skarbowe woj. małopolskiego organizują „Dzień otwarty”, który może stanowić doskonałą alternatywę przede wszystkim dla osób, które w ciągu tygodnia nie mają możliwości załatwić swoich spraw w urzędzie skarbowym.


Podatnicy, którzy przyjdą do swoich urzędów będą mogli m.in. uzyskać wszelkie informacje oraz wskazówki dotyczące rocznego rozliczenia się z podatku dochodowego, złożyć zeznanie podatkowe, a także zgłoszenie aktualizacyjne NIP (osoby, które np. zmieniały ostatnio dowód osobisty).

Małopolskie urzędy skarbowe (z wyjątkiem wyspecjalizowanego urzędu skarbowego), będą otwarte w najbliższą sobotę 24 kwietnia br. w godz. od 9.00 do 13.00.

Celem akcji, podobnie jak w latach ubiegłych, jest umożliwienie złożenia zeznania PIT za 2009 rok w dzień wolny od pracy. Szczególny charakter takiego dnia polega m.in. na tym, że urzędnicy mogą w tym dniu poświęcić każdemu podatnikowi więcej czasu, pomagając mu w wypełnieniu zeznania podatkowego – wyjaśnia ideę Dnia otwartego Małgorzata Kabata - Żbik, Naczelnik Urzędu Skarbowego w Zakopanem.

Z kolei, w ostatnim tygodniu kwietnia urzędy wydłużają swoje godziny pracy. Aby ułatwić podatnikom rozliczenie się z podatku PIT za 2009 rok, w dniach od 26 do 30 kwietnia br  urzędy będą czynne do godziny 18ej.

Jednocześnie, Naczelnik Urzędu Skarbowego w Zakopanem przypomina, że w tegorocznym rozliczeniu po raz pierwszy należy zastosować dwie stawki podatku, 18 proc. i 32 proc. Podatek w wysokości 18 proc. (minus tzw. kwotę zmniejszającą podatek w wysokości 556,02 zł) zapłacimy od dochodów, które nie przekroczyły 85 528 zł. Jeżeli dochody były wyższe od tej kwoty to podatek wyniesie 14 839,02 zł plus 32 proc. od nadwyżki ponad 85 528 zł.

Zakres przysługujących podatnikom ulg nie zmienił się w porównaniu z poprzednim rokiem. W rozliczeniu za 2009 r. będzie można skorzystać z ulgi związanej z wydatkami na internet, rehabilitację, darowizny oraz z ulgi na dzieci. Można także zadysponować 1 proc. swojego podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Spinka góralska XSpinka góralska XMetalowa, mała spinka góralska w kolorze srebrnym z wizerunkiem jelonka w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 5 cm, długość (z przekolacem) 14,5 cm.
    140 zł
  • Sakiewka VSakiewka VSakiewka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na rzep. Szerokość ok. 9 cm Wysokość ok. 13 cm Długość ze sznurkiem ok. 49 cm Materiał: Filc Kolor: Popielaty
    35 zł
  • Torebka filcowa XIITorebka filcowa XIITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z różowej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok. 35...
    160 zł

Zobacz także:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.