PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Wiadomości

Strażackie święto

Wtorek, 18 maja 2010 r.
Autor: Piotr Kyc

Strażackie świętoObfite i długotrwałe opady deszczu, jakie mają miejsce od paru dni spowodowały liczne podtopienia i szereg szkód. Zdarzały się i tragedie. Na pewno w takich trudnych sytuacjach możemy liczyć na strażaków, którzy ofiarnie spieszą z pomocą o każdej porze. Praca w straży pożarnej, to codzienna, trudna służba. Mają strażacy swoje święto. Z tej okazji, raz w roku docenia się z urzędu ich poświęcenie i wyróżnia osoby pomagające w ich pracy na co dzień. Tak było w dniu 30 kwietnia, kiedy przed budynkiem Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zakopanem wręczano odznaczenia, odznaki, medale oraz awansowano druhów.


Prezydent RP odznaczył tego dnia: za zasługi w działalności społecznej na rzecz ochrony przeciwpożarowej Złoty Krzyż Zasługi otrzymał bryg. Kowalcze Andrzej.
Brązowy Krzyż Zasługi otrzymał druh Kukulak Władysław.
Srebrny Medal za Długoletnią Służbę otrzymał kapitan Marek Socha.

Odznaczenie Prezydenta RP wręczał wicewojewoda Stanisław Sorys.

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji wyróżnił:
Brązową Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej: Starostę Powiatu Tatrzańskiego Andrzeja Gąsienicę – Makowskiego, Naczelnika Wydziału Spraw Obronnych i Bezpieczeństwa Publicznego w Starostwie Powiatowym Andrzeja Łęckiego,
Prezesa Zarządu Gminnego ZOSP RP w Kościelisku Druhnę Helenę Rysulę, Prezesa OSP w Dzianiszu Górnym druha Władysława Kukulaka, Komendanta Gminnej ZOSPRP Gminy Biały Dunajec Druha Piotra Karciarza.

Odznakę wręczył zastępca Komendanta Wojewódzkiego st.bryg Józef Galica.

Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Zw.OSP RP wyróżniło:
Brązowym Medalem Za Zasługi Dla Pożarnictwa :mł.ogn. Stefana Habasa i st.str. Wojciecha Pawlkowskiego.
Medale wręczył Prezes Zarządu Powiatowego ZOSP RP druh Jan Hadorowicz.

Małopolski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadał stopień:
Starszego Ogniomistrza. Stopień otrzymali: ogn. Jan Floryn, ogn. Robert Gał, ogn. Wojciech Papież, ogn. Andrzej Sieczka, ogn. Jan Stoch, ogn. Stanisław Tylka, ogn. Wojciech Ustupski.

Stopnie Ogniomistrza otrzymali: mł.ogn. Wojciech Gąsienica, mł.ogn. Stanisław Gondek
mł.ogn. Paweł Kuczyński, mł.ogn. Mieczysław Polak, mł.ogn. Wojciech Staszel.

Stopień Starszego Operacyjnego otrzymał: sekc. Wojciech Węgrzyniak
Awanse wręczył zastępca Komendanta Wojewódzkiego st.bryg Józef Galica.

Ponadto stopień Starszego Strażaka otrzymali: str. Paweł Łojek i str. Zbigniew Trzop, str. Krzysztof Wojtowicz.
Awans wręczył Komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zakopanem Andrzej Kowalcze, który nadał również stopnie oficerskie.

W tym szczególnych dla strażaków dniu komendant naszej straży przyjął również ślubowanie, które złożył str. Krzysztof Jędraczek.

Ponadto stopnie oficerskie na kpt otrzymali: Marek Szydło, Rafał Kramarz.
Aspirantami zostali: Rafał, Bańka, Andrzej Król – Łegowski, Krystian Makoś, Mateusz Zwijacz, a Tomasz Mleczko został starszym aspirantem.

Gratulujemy druhom. Wiemy, że możemy liczyć na Was w każdej sytuacji.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę IVMagnes Folk na lodówkę IVMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Grafika Folk w ramce IGrafika Folk w ramce IGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Aniołek duży VAniołek duży VAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.