PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Wiadomości

Międzynarodowe Forum Górskie

Środa, 29 września 2010 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka

fot. Anna Karpiel-SembereckaW dniach 23-25 września w Zakopanem odbyło się Międzynarodowe Forum Górskie. Jego celem była wymiana myśli i doświadczeń związanej z działalnością branży turystycznej na terenach górskich, jakością usług turystycznych, promocją regionu oraz współpracą podmiotów gospodarczych z samorządami.


W ramach Międzynarodowego Forum Górskiego odbyły się: Forum Kulturalne Obszarów Górskich, XII Tatrzańskie Forum Gospodarcze, Forum Miast Narciarskich, Forum Kurortów Europejskich, Forum Ekologiczne „Na-ski Świat”, Forum Turystyczne Tatr, Festiwal Podróży i Przygody oraz Górskie Targi Turystyczne.

Na konferencji gościli znani i wybitni specjaliści w dziedzinach związanych z turystyką, gospodarką i administracją publiczną. Bardzo cenna była zwłaszcza wymiana doświadczeń z gośćmi z zagranicy, którzy omawiali rozwój infrastruktury w znanych kurortach, takich jak Zall Am See, Kaprun czy Trentino.

Forum w zamyśle organizatorów, czyli Tatrzańskiej Agencji Rozwoju, Promocji i Kultury, ma stać się imprezą cykliczną, która oprócz fachowej wiedzy przyniesie także inne korzyści – wpłynie na rozwój ruchu turystycznego i pomoże w pozytywnym budowaniu wizerunku Zakopanego.

- Tworzymy dla Zakopanego nowy produkt i mamy duże ambicje. Organizowane przez nas po raz pierwszy Międzynarodowe Forum Górskie jest platformą porozumienia na różnych płaszczyznach. Wzięło w nim udział prawie czterdziestu wykładowców, w tym sześciu zagranicznych – mówił o konferencji dyrektor TARPiK Krzysztof Król-Łęgowski.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Korale folkowe IKorale folkowe IKorale folkowe wykonane z zielonego tybetu i żółtej włóczki. Zawiązywane. Długość całości 106 cm.
    70 zł
  • Bransoletka "Mix 2"Bransoletka "Mix 2"Bransoletka "Mix 2" Obwód - 18,5 cm. Materiały: Agat, Koral, Szkło, Masa perłowa, Metal. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    60 zł
  • Nuty spod Hól - Kapela ZokopianyNuty spod Hól - Kapela ZokopianyTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu kapeli Zakopiany. Na płycie CD AUDIO występują:  Jan Karpiel Bułecka, Stanisław Michałczak, Andrzej Dziubas, Henryk Krzeptowski...
    25 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.