PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Wiadomości

IX Powiatowy Konkurs Matematyczny

Czwartek, 2 czerwca 2011 r.
Autor: Piotr Kyc

fot. Piotr KycZakończył się IX Powiatowy Konkurs Matematyczny dla szkół podstawowych organizowany przez Szkołę Podstawową Nr 1 w Zakopanem. W tegorocznym konkursie organizowanym pod hasłem: „Matematyka pomaga i bawi” na etapie szkolnym wzięło udział 200 uczniów z 23 szkół. Do finału dostało się 52 najlepszych, reprezentujących 17 szkół.


Finał odbył się w dniu 27 maja 2011 w Szkole Podstawowej nr 1 w Zakopanem i został przeprowadzony przez Komisję Powiatową w następującym składzie :

Przewodniczący: p. Antoni Krzos  SP 1 Zakopane
Członkowie:
p. Anna Jaworska-Tawłowicz  SP 1 Zakopane
p. Bożena Świerk  SP 1 Zakopane
p. Janusz Świerk SP 1 Zakopane
p. Ewa Szmatlan  SP 2 Zakopane
p. Władysław Filar SP 4 Zakopane
p. Agata Kyc SP 5 Zakopane
p. Małgorzata Wilczyńska - Fijałkowska SP Murzasichle

Konkurs wygrała Jagoda Stawiarska ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Zakopanem, przygotowana przez Annę Jaworską Tawłowicz. Drugie miejsce zajął Jan Bąk ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Zakopanem, przygotowany przez Jadwigę Dąbrowską. Trzecie miejsce przypadło również uczniowi z zakopiańskiej „trójki”, tym razem przygotowanemu przez Halinę Bukowską.
Finaliści spotkali się w dniu 30 maja, w sali Urzędu Miasta Zakopane, gdzie z rąk organizatora - dyrektora SP nr 1 Janusza Świerka, Wiceburmistrza Mariusza Koperskiego oraz Naczelnika Wydziału Edukacji, Turystyki i Sportu Zofii Kiełpińskiej odebrali cenne nagrody.

Laureatom i wszystkim nauczycielom gratulujemy sukcesu, a organizatorom dziękujemy za konsekwencje w organizacji tego bardzo potrzebnego konkursu.

Oto wyniki finału:

Miejsce  Imię i nazwisko  Szkoła  Klasa  Nauczyciel   pkt

1 Jagoda Stawiarska SP 1 Zakopane 6 Anna Jaworska Tawłowicz 17,5
2 Jan Bąk SP 3 Zakopane 6 Jadwiga Dąbrowska 17
3 Jarosław Myjak SP 3 Zakopane 5 Halina Bukowska 16
4 Krzysztof Tylka-Suleja SP 3 Zakopane 6 Jadwiga Dąbrowska 16
5 Szymon Gach ZS Witów 6 Anna Gąsienica 14,5
6 Małgorzata Kojs ZS Witów 6 Anna Gąsienica 14
7 Maciej Haładyna SP 2 Biały Dunajec 5 Helena Urbaś 14
8 Marek Grabacki SP 5 Zakopane 6a Agata Kyc 14
9 Kacper Staszel SP 2 Zakopane 6a Ewa Szmatlan 13,5
10 Aleksander Krupa SP 5 Zakopane 6a Agata Kyc 13

Zobacz w naszym sklepie:
  • Grafika Folk w ramce IXGrafika Folk w ramce IXGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Magnes Folk na lodówkę IXMagnes Folk na lodówkę IXMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Ludowe etui na tablet VILudowe etui na tablet VILudowe etui z ciemno-szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.