PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Marzec 2012 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Wiadomości

Turystyka twoją ścieżką kariery

Wtorek, 20 marca 2012 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka

fot. Anna Karpiel-SembereckaPrywatna Wyższa Szkoła Ochrony Środowiska z Radomia posiadająca Wydział Zamiejscowy Turystyki i Rekreacji w Zakopanem zaprosiła uczniów klas maturalnych Zespołu Szkół Hotelarsko-Turystycznych im. Wł. Zamoyskiego na spotkanie poświęcone wyborowi ścieżki kariery zawodowej w turystyce oraz kreowaniu hotelarskiej marki Zakopanego. Wykład poprowadził prof. dr hab. Wiesław Macierzyński, Pełnomocnik Rektora ds. Innowacji. Swoimi doświadczeniami z młodzieżą dzielili się także studenci Wydziału Zamiejscowego.


Prof. dr hab. Wiesław Macierzyński wyjaśniał, dlaczego warto trzymać się ścieżki kariery zawodowej rozpoczętej w Zespole Szkół Hotelarsko-Turystycznych.
- Prognozy rozwoju turystyki są bardzo obiecujące. W 2020 r. liczba podróży na świecie wyniesie 1 561 milionów, a wpływy 2 biliony USD. Europa pozostanie najczęściej odwiedzanym rejonem świata z 46% udziałem w światowym rynku. W 2020 r. największy wzrost przyjazdów odnotują kraje Europy środkowo-wschodniej, w tym także Polska – wyjaśniał.

Prof. dr hab. Wiesław Macierzyński przybliżył młodzieży perspektywy rozwoju branży hotelarskiej, zwłaszcza hoteli markowych, butikowych oraz hoteli nowych technologii, mówił także o Public Relations, marketingu, designie i komunikacji. Wykład zachęcał do studiowania pod Giewontem i pokazywał możliwości rozwoju, jakie studentom daje Wydział Zamiejscowy Turystyki i Rekreacji w Zakopanem.

- Ten wydział to szansa dla osób kończących nasze technikum. Jest on naturalną kontynuacją tego, co robimy w naszej szkole, dlatego chętnie podjęliśmy tę współpracę. Nasi absolwenci mogą w ten sposób podnosić swoje kwalifikacje, realizować osobiste aspiracje, awansować, a dodatkowo dużą dogodnością jest studiowanie w Zakopanem – powiedział podczas spotkania dyrektor Zespołu Szkół Hotelarsko-Turystycznych Stanisław Stachoń.

Wydział Zamiejscowy Turystyki i Rekreacji w Zakopanem jest najmłodszą jednostką organizacyjną Prywatnej Wyższej Szkoły Ochrony Środowiska w Radomiu. Został powołany w 2010 roku. Wydział ma uprawnienia do kształcenia na studiach I-go stopnia w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym na kierunku turystyka i rekreacja oraz na studiach podyplomowych. Zajęcia odbywają się w Zespole Szkół Hotelarsko–Turystycznych im. Władysława Zamoyskiego oraz w budynkach TPN-u.

Więcej informacji na stronie http://www.studia.zakopane.pwsos.pl/

Zobacz w naszym sklepie:
  • Grafika Folk w ramce VGrafika Folk w ramce VGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Naszyjnik "Kulki"Naszyjnik "Kulki"Naszyjnik z kulek turkusu /średnica 1 cm / oraz kulek agatu różowego /średnica 0,8 cm/. Obw. 46,5 cm
    85 zł
  • Magnes Folk na lodówkę XIMagnes Folk na lodówkę XIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł

Galerie zdjęć:

Zobacz także:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.