PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Wiadomości

Konkursy ACT ECO rozstrzygnięte

Niedziela, 10 czerwca 2012 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka

fot. Anna Karpiel-Semberecka6 czerwca w sali obrad Urzędu Miasta Zakopane odbyła się uroczystość wręczenia nagród w konkursie ekologiczno-plastycznym i ekologiczno-chemicznym zorganizowanym przez grupę ACT ECO z Gimnazjum nr 2 im. J. Tischnera w Zakopanem z okazji V Szkolnych Obchodów Światowego Dnia Środowiska „World Environment Day” pod egidą UNEP-u. Wydarzenie to wpisało się już w coroczne Dni Zakopanego, a w ciekawych konkursach bierze udział coraz więcej uczestników.


- Wiodące hasło ekologów całego świata „Myśl globalnie, działaj lokalnie, reaguj osobiście” od początku przyświeca autorskiemu projektowi ACT ECO, gdyż przy pomocy swoich inicjatyw chcą uwrażliwić młodzież szkolną oraz środowisko lokalne na problemy ekologiczne oraz zachęcić do podejmowania pozytywnych działań na rzecz ochrony środowiska oraz do włączania się, choćby symbolicznie, w ogólnoświatowe akcje, takie jak te, w których sami biorą  udział – wyjaśniała pomysłodawczyni i opiekunka projektu nauczycielka Barbara Szarota.

Młodzież z ACT ECO bierze udział w ogólnoświatowych akcjach i kampaniach, prowadzeni własną stronę internetową, do tej pory zorganizowała także 12 wystaw i 9 konkursów o tematyce ekologicznej. 

W tym roku konkurs plastyczny odbywał się pod hasłem „Eko-Polska! Wyślij pomysł w świat!”, a polegał na zaprojektowaniu znaczka i karty pocztowej. W ten sposób uczestnicy mieli podzielić się swoimi przemyśleniami i pomysłami na temat ekologii w naszym kraju. Na konkurs wpłynęła rekordowa ilość 163 prac. 

- Komisja miała trudne, a zarazem ciekawe zadanie, ponieważ wszystkie projekty były na wysokim poziomie plastycznym i merytorycznym. Wszystkie prace zostały zauważone. Uczestnicy wykazali się dużą wrażliwością na sprawy ochrony środowiska naturalnego, pomysłowością oraz znajomością różnych technik wykonania prac. Widać, że włożyli dużo wysiłku i starania w wykonanie projektów. Jestem pod dużym wrażeniem tego konkursu – podsumowała artysta plastyk Ewa Fortuna, która oceniała prace. Ufundowała ona także specjalną nagrodę. Otrzymał ją Kacper Jajek - uczeń Szkoły Podstawowej nr 4. 

Rozstrzygnięto także IV Szkolny Konkurs Ekologiczno-Chemiczny pod patronatem SEWiKu. Tematyka konkursu dotyczyła „wody i roztworów wodnych”, a wzięło w nim udział 30 uczniów z klas I, II i III gimnazjum. 

Konkursy przygotowały nauczycielki Barbara Szarota i Joanna Strączek (konkurs plastyczny), Urszula Stachoń (konkurs chemiczny).

Podczas uroczystości uczniowie z Gimnazjum nr 2 mieli okazję przedstawić swoje działania, pokazali także zrealizowany przez siebie film „Ekologiczny rachunek sumienia”, który przyniósł im pierwszą nagrodę województwie małopolskim w konkursie  "Kupuj odpowiedzialnie drewno i papier" zorganizowanym przez Związek Stowarzyszeń Polska Zielona Sieć. 

Dzień wcześniej w ramach V Szkolnych Obchodów Światowego Dnia Środowiska w gimnazjum otwarta została wystawa „Kupuj odpowiedzialnie” oraz odbyły się dwie prelekcje wygłoszone przez Małgorzatę Małochleb i Marcina Wójcika ze Związku Stowarzyszeń Polska Zielona Sieć, zatytułowane: Odpowiedzialność za środowisko naturalne w życiu codziennym, na przykładzie programu "Kupuj odpowiedzialnie" oraz Wyższa kultura mobilności. Zrównoważony rozwój miast.


 

Międzyszkolny Konkurs Ekologiczno–Plastyczny

PROTOKÓŁ

W dniu 17.05.2012 roku komisja w składzie:
panie: Justyna Sekuła – Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Zakopane, Anna Karpiel – Semberecka  –  Podhalański Serwis Informacyjny Watra,  Ewa Fortuna – artysta plastyk
zebrała się w celu rozstrzygnięcia Międzyszkolnego Konkursu Ekologiczno –Plastycznego organizowanego przez ACT ECO w ramach V edycji projektu ACT ECO – Gimnazjum nr 2 im. J. Tischnera w Zakopanem pod patronatem Urzędu Miasta Zakopanego i SEWIK-u. Patronat medialny Podhalański Serwis Informacyjny Watra.pl

Temat konkursu: Kartka ekologiczna oraz znaczek pocztowy
„Eko Polska – wyślij pomysł w świat”

Na konkurs wpłynęły łącznie 163 prace ze szkół podstawowych i gimnazjów zakopiańskich
w tym:
84 ze szkół podstawowych – nr 2,4,5;
79 z gimnazjów – nr 2,3, ZSP
Komisja przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:


Szkoły Podstawowe
POCZTÓWKA
Nagrody:
I Kacper Stosel SP2
II Julia Dudzińska SP5
III Patrycja Pac SP5
Wyróżnienia:
Natalia Gut SP2
Kamila Karpiel SP2
Joanna Gąsienica Giewont SP2
Patryk Chrobak SP5
Dagmara Pryczek SP5
Laura Gizicka SP2
Agnieszka Król-Łęgowska SP5
Agnieszka Maczyszyn SP2
Kacper Jajek SP4

ZNACZEK
Wyróżnienia:
Zuzanna Zych SP4
Paweł Chilecki SP2

Gimnazja

POCZTÓWKA
Nagrody:
I ex Katarzyna Przybyło  ZSP
I ex Anna Ceglarz Gim.2
II ex Aleksandra Poznar Gim.3
II ex Żaneta Kukuc ZSP
III ex Barbara Galica Gim.3
III ex Kamil Bukowski ZSP
Wyróżnienia:
Jan Walczak Gim.2
Jolanta Słowakiewicz Gim.2
Karolina Kukuc Gim.3
Edyta Klaper ZSP

ZNACZEK
I Edyta Klaper ZSP
Wyróżnienie: Monika Skałka Gim.2


IV Szkolny Konkurs Ekologiczno-Chemiczny pod patronatem SEWiK-u

Miejsce 1.
Monika Skałka IIIc

Miejsce 2.
Zofia Chorążewska IIIa
Anna Ceglarz Ic

Miejsce 3.
Alicja Masny III c 15
Joanna Szczepaniak-Krupowska I c
Mateusz Miłek IIb
Hubert Bobak Ic

Zobacz w naszym sklepie:
  • Okładka na zeszyt IIIOkładka na zeszyt IIILudowe okładka na zeszyt (A5) z jasno szarego filcu zapinana na guzik, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość...
    30 zł
  • Aniołek mały IIIAniołek mały IIIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 7 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    8 zł
  • Muzycko piknie gros... - Kapela ZokopianyMuzycko piknie gros... - Kapela ZokopianyTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu kapeli Zakopiany. Na płycie CD AUDIO występują:  Jan Karpiel Bułecka, Stanisław Michałczak, Henryk Krzeptowski, Józef Chyc, Zofia...
    30 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.