PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Wiadomości

Ogólnopolskie Otwarcie Sezonu Zimowego

Wtorek, 18 grudnia 2012 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka

fot. Anna Karpiel-Semberecka15 grudnia na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem odbyło się Ogólnopolskie Otwarcie Sezonu Zimowego 2012/13. Z tej okazji dla miłośników śniegu przygotowano pokazy, prezentacje, seminarium i wiele innych atrakcji, w tym także mobilną skocznię K-4. Był także pokaz sztucznych ogni oraz popisowy zjazd instruktorów narciarskich z pochodniami.


Oficjalnego rozpoczęcia sezonu dokonał Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Sowa w towarzystwie prezesa Małopolskiej Organizacji Turystycznej Leszka Zegzdy, parlamentarzystów oraz przedstawicieli lokalnych władz, a także goszczącego pod Tatrami prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego. Wcześniej samorządowcy i politycy rozmawiali m.in. o nowych projektach związanych z turystyką zimową i narciarstwem, a także o inicjatywie igrzysk olimpijskich w 2022r.

Kolejnym wydarzeniem tego dnia było uroczyste zapalenie światełek oraz powieszenie ozdób na choince przy Oczku Wodnym z udziałem burmistrza Janusza Majchra i prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego. Tradycyjnie przy tej okazji przedłużyli oni także umowę o współpracy między miastami partnerskimi Zakopanem i Sopotem.

W Małopolsce na miłośników białego szaleństwa czeka 250 km tras narciarskich. W tym sezonie otwarta zostanie nowa stacja w Suchym k/Poronina. W ośrodkach narciarskich Jurgowie i Małym Cichym do użytku oddane zostaną nowoczesne wyciągi, a dla amatorów jazdy na desce w Witowie przygotowywany jest największy w Polsce snow park. Między Białką Tatrzańską, Jurgowem i Kluszkowcami, stacjami, które w ubiegłym roku wprowadziły pierwszy na Podhalu wspólny karnet, mają kursować bezpłatne ski-busy. Ale zima w Małopolsce to nie tylko zimowe sporty – po zabawie na stoku można zrelaksować się w kompleksach basenów termalnych (Białka, Bukowina, Szaflary, Zakopane), czy też spróbować smacznej kuchni w licznych karczmach regionalnych. Przed samymi Świętami Bożego Narodzenia swoje podwoje otworzy pierwszy w Polsce hotel termalno-narciarski Thermal&Ski Bania w Białce Tatrzańskiej, a hotel Mercure Zakopane Kasprowy dzięki zmianie właściciela odmienia swoje oblicze.

Zobacz w naszym sklepie:
  • „Skąpiec”„Skąpiec”Płyta DVD zawiera spektakl „Skąpiec” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 23 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka...
    30 zł
  • Poduszka brązowaPoduszka brązowaPoduszka z sukna filcowego w kolorze ciemno-brązowym z motywem ludowym haftowanym ręcznie, wypełniona materiałem syntetycznym. Wymiary ok. 38 na 38 cm.
    100 zł
  • „Zatraceniec”„Zatraceniec”Płyta DVD zawiera spektakl „Zatraceniec” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 54 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka...
    30 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.