PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Wiadomości

XXIII Spotkanie „Miłość jedyna jest” z niespodzianką od dorożkarzy

Piątek, 28 czerwca 2013 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka

fot. Anna Karpiel-Semberecka20 czerwca Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Zakopanem zorganizowało XXIII Spotkanie z mottem „Miłość jedyna jest”. Rozpoczęła je Msza św. w kościele pw. Najświętszej Rodziny. Następnie wspaniałą atrakcję przygotowali dorożkarze z Sekcji Dorożkarskiej Związku Podhalan, którzy nieodpłatnie przewieźli zaprzęgami konnymi ponad 250 niepełnosprawnych uczestników wraz z opiekunami.


Dorożkarze otrzymali podziękowania i pamiątkowe dyplomy za pomoc w organizacji spotkania od prezesa zakopiańskiego koła Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Andrzeja Sekuradzkiego oraz prezesa Związku Podhalan oddział Zakopane Marcina Zubka.  W akcję włączyli się: Edward Papież, Piotr Dorula, Alojzy Migiel, Jan Marduła Sabała, Władysław Gawlak  Gocka, Adam Dziuban, Damian Kułach, Stanisław Świder, Maciej Chowaniec Bulcyk, Bartłomiej Stachoń, Maciej Gąsienica Sieczka, Tomasz Gąsienica Mikołajczyk, Paweł Migiel, Józef Walkosz Strzelec, Władysław Okręglak, Stanisław Galica.

Spotkania z mottem „Miłość jedyna jest” stały się już zakopiańską tradycją, odbywają się na zakończenie roku szkolnego, a ich celem jest wspólna zabawa i integracja. Do Zakopanego na zaproszenie organizatorów przyjeżdżają dzieci i młodzież z Domów Pomocy Społecznej z południa Polski.

Oprócz przejażdżki konnymi zaprzęgami, dla uczestników przygotowano także inne atrakcje - w kinie „Sokół” wystąpił teatr „Sablik” z ośrodka na Kamieńcu, a w karczmie „Siwor” w Kościelisku odbyła się wesoła zabawa.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Naszyjnik i bransoletka "Porzeczki"Naszyjnik i bransoletka "Porzeczki"Naszyjnik i bransoletka "Porzeczki" Naszyjnik obwód 47 cm. , Bransoletka obwód 17,5 cm. Materiały: Turkus, Jadeit, Metal, elementy posrebrzane. Biżuteria zaprojektowana...
    145 zł
  • Ludowe etui na telefon IILudowe etui na telefon IILudowe etui z szarego filcu, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. telefonu komórkowego. Wymiary: szerokość 9 cm, długość 14,5 cm
    25 zł
  • Torebka filcowa ITorebka filcowa ITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.