PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Wiadomości

„Do broni! Do broni! Do broni!” czyli kościuszkowskie szkolenie rekrutów

Niedziela, 30 czerwca 2013 r.
Autor: pwd. Wisz Orłowski HO

fot. Krzysztof MichalukJuż trzeci raz harcerki i harcerze Obwodu Tatrzańskiego wzięli udział w corocznej Grze Kościuszki, organizowanej przez 3 Zakopiańską Drużynę Harcerzy "Górska Ostoja" im. T. Kościuszki (organizatorzy: ćw. Beniamin Rafiński, pwd. Wisz Orłowski, pomoc: phm. Helena Michaluk).


Do walki o czapkę Generała stanęło 12 zastępów z Zakopanego i Nowego Targu. Łącznie dało to 70 uczestników, którzy w sobotni poranek rozpoczęli szkolenie rekrutów wojsk kościuszkowskich.

Program szkolenia był ciężki i wyczerpujący, wymagał od rekrutów wielu cech: spostrzegawczości, wytrzymałości, sprytu, odwagi, ofiarności, czujności. Trudności potęgował padający deszcz. Ale nikogo to nie złamało i o godzinie 17.00 wszystkie zastępy stawiły się na miejscu zgrupowania wojsk- na polanie na Jesionkówce, gdzie zostało ocenione ich umundurowanie i przygotowanie do gry.

Wieczorem odbyło się ognisko, na które przybyli również gości- byłe harcerki i harcerze, członkowie KPH i sympatycy harcerstwa.

Wędrówka, walka o artefakty, pojedynki, unikanie Moskali, budowa mostu, kuchnia polowa, przeprawa linowa, była dla wszystkich bardzo emocjonująca Dzięki temu o 22.00 w całym obozie słychać już było tylko lekkie pochrapywanie znużonych rekrutów. Jedynie Kościuszko wraz z generałami debatował nad tym, komu przyznać swoją czapkę.

W niedzielę rano nadszedł czas na wyłonienie zwycięzcy.

Wyniki przedstawiały się następująco:

I miejsce- zastęp "Granit" z 12 Zakopiańskiej Drużyny Harcerek (p.o. zastępowej: Agata Kułach)

II miejsce- zastęp łączony "Niedźwiedzie" i "Rysie" z 3 Zakopiańskiej Drużyny Harcerzy (zastępowy: Stanisław Szczerba i Krzysztof Wojciechowski)

III miejsce- ex aequo zastęp "Wilki" z 3 Zakopiańskiej Drużyny Harcerzy (zastępowy Kacper Hubicki)  i zastęp "Cisowy Dworek" z 12 Zakopiańskiej Drużyny Harcerek (p.o. zastępowej: Daria Pietrzyk).

Warto podkreślić, że wszystkie zastępy walczyły bardzo dzielnie, wykazały się ogromnym zaangażowaniem i grą fair play. Niestety trofeum było jedno i wygrał najlepszy. Ale nie wszystko stracone, bo za rok walka o czapkę rozgorzeje ponownie!

Wszystkim gorąco gratulujemy, a najgoręcej zwycięzcom. Zapraszamy za rok!

Składamy serdecznie podziękowania za pomoc w organizacji i przeprowadzeniu gry:
p. Stasikom, p. Śliwińskim, p. Pawłowi Elantkowskiemu, p. Bogusławowi Szczerbie, p. Maciejowi Jakubiakowi, p. Andrzejowi Skupniowi, p. Andrzejowi Orłowskiemu, Krzysztofowi Michalukowi, Dominice Mikołajczyk oraz wszystkim członkom KPH, rodzicom i kadrze OT.

Cw. Beniamin Rafiński

Pwd. Wisz Orłowski

Phm. Helena Michaluk

Zobacz w naszym sklepie:
  • Grafika Folk w ramce VGrafika Folk w ramce VGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Spinka góralska VISpinka góralska VIMetalowa, mała spinka góralska w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 5 cm, długość (z przekolacem) 14,5 cm.
    240 zł
  • Aniołek duży IIAniołek duży IIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    16 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.