PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Wrzesień 2013 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Zakopane

Wiadomości

74 ROCZNICA AGRESJI ZSRR na POLSKĘ

Wtorek, 17 września 2013 r.
Autor: Piotr Kyc

Zebrani na skromnej uroczystości modlili się za poległych i pomordowanych na Wschodzie. Złożyli również kwiaty i zapalili znicze pod symbolicznym pomnikiem Sybiraków na Starym Cmentarzu.W zakopiańskim Starym Kościółku odprawiona została Msza święta w intencji Sybiraków zorganizowana w 74 rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę. W zakopiańskim Starym Kościółku odprawiona została Msza święta w intencji Sybiraków zorganizowana w 74 rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę. 17 września 1939 roku broniąca się przed agresją niemieckich zbrodniarzy Polska otrzymała cios w plecy zadany przez oddziały Armii Czerwonej.


   Nasz naród spotkało kolejne wielkie nieszczęście. Atak sowietów to nie tylko kolejne tysiące zabitych żołnierzy i cywilów, zniszczone miasta i wsie. Wkrótce rozpoczęły się aresztowania, wysiedlenia, bestialskie mordy.  Dwa barbarzyńskie , totalitarne światy – hitlerowski i komunistyczny  prześcigały się w okrucieństwach zadawanych narodowi polskiemu. Sowietom przyszło słono zapłacić za zdradę słowiańszczyzny. Dla Niemców byli tylko zdrajcami.

  Nam tak jedni, jak drudzy zgotowali piekło.

  Na wtorkowym nabożeństwie byli obecni Sybiracy. Jest ich coraz mniej. Za chwilę zabraknie i tych ostatnich świadków wydarzeń o których Europa może wolałaby zapomnieć.

  Pamięć musi jednak trwać, bo nawroty barbarzyństwa , jak uczy nas historia - się zdarzają.

  Zebrani na skromnej uroczystości modlili się za poległych i pomordowanych na Wschodzie. Złożyli również kwiaty i zapalili znicze pod  symbolicznym pomnikiem Sybiraków na Starym Cmentarzu. 

Zobacz w naszym sklepie:
  • Wisiorek "Ogródek 3"Wisiorek "Ogródek 3"Wisiorek, z sukna, filcu i cekin. Średnica zawieszki 6 cm. Obw. 70 cm.
    30 zł
  • Torebka filcowa XIIITorebka filcowa XIIITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł
  • Bańka choinkowa IIIBańka choinkowa IIIBańka choinkowa (plastik) obleczona ręcznie wykonanym materiałem, ze wstążeczką i sznureczkiem. Obwód ok. 26 cm.
    10 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.