PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Wiadomości

Uczyć należy się przez całe życie

Wtorek, 8 października 2013 r.
Autor: Paulina Wylężek

Zainaugurowany został rok akademicki 2013/2014 Podhalańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, będący XXII rok działalności uczelni. Uroczystość z tej okazji odbyła się w sali obrad Rady Miasta i uświetniona została występem uniwersyteckiego chóru oraz aktorów Teatru im. Witkacego w Zakopanem. Jej gośćmi byli burmistrz miasta Zakopane Janusz Majcher i radny Marek Donatowicz.


Podhalański Uniwersytet Trzeciego Wieku oferuje swoim słuchaczom szeroką gamę zajęć, na która składają się wykłady otwarte z różnych dziedzin nauki i kultury, lekcje muzealne w obiektach Muzeum Tatrzańskiego, malarstwo, lektoraty z języków angielskiego, niemieckiego, francuskiego, gimnastyka oraz zajęcia wspomnianego już chóru. W tym roku planuje się również uruchomienie sekcji turystycznej oraz sekcji literackiej, a także udział w I Zimowej Spartakiadzie Uniwersytetów Trzeciego Wieku w Rabce, która odbędzie się w marcu 2014 r.

Kto może zostać słuchaczem Uniwersytetu? - Wcześniej wyznaczyliśmy jako cezurę 50-y rok życia, jednak na emeryturę przechodzą ludzie w różnym wieku, więc trudno nam było tego przestrzegać – mówi Anna Lakwaj prezes PUTW. - Jesteśmy otwarci również na młodsze osoby, bo potrzeba nam werwy, nowych pomysłów i rąk do pracy. Poza chęcią i posiadaniem wolnego czasu należy tylko dokonać kwestii formalnych, czyli wypełnić kwestionariusz i wnieść składki.

Wpisowe dla nowych słuchaczy to 20 zł, dla wstępujących ponownie 40 zł, a składka miesięczna  to 10 zł. Taką samą kwotę trzeba uiścić za gimnastykę, malarstwo i każdy z lektoratów.

Podhalański Uniwersytet Trzeciego Wieku jest stowarzyszeniem, należącym do Ogólnopolskiej Federacji Stowarzyszeń Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Jego biuro działa przy Zakopiańskim Centrum Edukacji (ul. Kasprusie 35a), gdzie zainteresowani mogą zasięgnąć wszelkich informacji (tel/fax. 18 20 72 527, e-mail: putw.zakopane@vp.pl).

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę XMagnes Folk na lodówkę XMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Sakiewka IIISakiewka IIISakiewka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na rzep. Szerokość ok. 10 cm Wysokość ok. 17 cm Długość ze sznurkiem ok. 50 cm Materiał: Filc Kolor: Popielaty
    40 zł
  • KamizelkaKamizelkaKamizelka dla małego dziecka (4-5 letnie) z cienkiego sukna, z haftowanymi motywami ludowymi, w kolorze kremowym. Długość ok. 33 cm. Szerokość ok. 31 cm.
    80 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.