PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Wiadomości

„Szlachetna Paczka” od Urzędu Miasta Zakopane

Niedziela, 8 grudnia 2013 r.
Autor: Szymon Zatorski UMZ

„Szlachetna Paczka” od Urzędu Miasta ZakopanePracownicy zakopiańskiego magistratu z przedstawicielami zarządu miasta na czele zaangażowali się w ogólnopolską akcję „Szlachetna paczka”. Przygotowany prezent należałoby nazwać „Szlachetnymi Paczkami”, ponieważ nie był on w stanie zmieścić się w jednym pudełku i obejmował kilkanaście rożnej wielkości upominków. - Bardzo cieszymy się, że w tym wyjątkowym świątecznym czasie będziemy w stanie przynieść trochę radości osobom, potrzebującym wsparcia – podkreślał Wojciech Solik zastępca burmistrza miasta Zakopane.


- Naszym zaangażowaniem chcemy zaznaczyć fakt, że podejmując tą niezwykła inicjatywę wspólnie, jesteśmy w stanie zebrać środki, które nie będą tylko i wyłącznie doraźną pomocą, ale będą istotnym wkładem na rzecz trwałego poprawienie bytu osób znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej  – powiedział Mariusz Koperski drugi zastępca burmistrza. - Nasz prezent nie jest wyłącznie podarunkiem, który  przyda się w trakcie Świąt Bożego Narodzenia i krótko po nim. Chcieliśmy sprawić, że to co dajemy będzie mogło służyć obdarowanym przez długi czas. W związku z tym w naszej paczce, oprócz artykułów spożywczych, kosmetyków i artykułów chemicznych, znalazły się także niezbędne w każdym gospodarstwie domowym sprzęty jak lodówka, kuchenka mikrofalowa czy odkurzacz – wyliczała sekretarz miasta Renata Szych.

Projekt „Szlachetnej Paczki” wystartował w 2000 r. Co roku w organizowane w jego ramach działania włączają się osoby z pierwszych stron gazet: sportowcy, artyści, politycy, ale także przedsiębiorcy, instytucje i osoby prywatne. Przygotowywane paczki zawierają pomoc, o którą wnioskują sami zainteresowani, a więc dostają oni dokładnie to, co jest im najbardziej potrzebne. W ciągu 13 lat trwania akcji blisko 250 tysięcy osób otrzymało, realizowaną w ten sposób mądrą pomoc. Przeszło 700 tysięcy darczyńców zrobiło paczki o łącznej wartości przekraczającej 63 miliony złotych. W 2013 roku „Szlachetna Paczka” jest organizowana w 508 lokalizacjach w całej Polsce.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Poduszka brązowaPoduszka brązowaPoduszka z sukna filcowego w kolorze ciemno-brązowym z motywem ludowym haftowanym ręcznie, wypełniona materiałem syntetycznym. Wymiary ok. 38 na 38 cm.
    100 zł
  • Magnes Folk na lodówkę IXMagnes Folk na lodówkę IXMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Portfel IIPortfel IIPortfel filcowy z haftowanym ludowym motywem. Zamykany na rzep. Środek z brązowej podszewki.   Szerokość ok. 13 cm Wysokość ok. 12 cm Materiał: Filc Kolor: Brązowy...
    35 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.