PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Wiadomości

XX Sejm Dzieci i Młodzieży

Piątek, 4 kwietnia 2014 r.
Autor: Beata Stramka

XX Sejm Dzieci i MłodzieżyUczniowie Zespołu Społecznych Szkół Ogólnokształcących STO w Zakopanem przystąpili do projektu XX Sejm Dzieci i Młodzieży, organizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. W związku z zadaniem rekrutacyjnym zorganizowali w siedzibie szkoły debatę na temat Młodzi aktywni? Co zrobić, żeby młodzież brała aktywny udział w wyborach i życiu społecznym? Zastosowanie metody AKWARIUM pozwoliło uczniom i ekspertom wypowiadać się na równych prawach. W debacie wzięła udział młodzież w/w Zespołu Szkół, jak również zaproszeni eksperci.


Opiekun Młodzieżowej Rady Miasta Zakopane – wiceburmistrz mgr Mariusz Koperski, przedstawiciel szkoły o tym samy profilu kształcenia – dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Oswalda Balzera w Zakopanem mgr Marek Donatowicz, dyrektor Zespołu Społecznych Szkół Ogólnokształcących STO w Zakopanem mgr Barbara Wilczyńska, nauczyciel historii mgr Halina Warchoł oraz mgr Agata Pacelt z Biura ds. Kontaktu z Mediami UMZ.

Podczas debaty dyskutowano o powodach, dla których młodzi ludzie nie uczestniczą aktywnie w życiu politycznym i społecznym. Ustalono, że niska aktywność obywatelska młodzieży wynika z: natłoku i braku jasności informacji medialnej, trudności odróżnienia faktów od opinii, powielania poglądów rodziców i dziadków (brak samodzielnego myślenia). Ponadto stwierdzono, że polityka jest sferą zamkniętą, a brak odpowiedzialności za siebie i społeczeństwo jest wygodny. Dyskutowano również na temat obniżenia wieku prawa do głosowania do lat 16. W większości uczniowie stwierdzili, że nie są jednak na tyle dojrzali i świadomi społecznie.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Grafika Folk w ramce VIGrafika Folk w ramce VIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Portfel IPortfel IPortfel filcowy z haftowanym ludowym motywem. Zamykany na rzep. Środek z czarnej podszewki.   Szerokość ok. 13 cm Wysokość ok. 12 cm Materiał: Filc Kolor: Popielaty
    35 zł
  • Aniołek duży IIIAniołek duży IIIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.