PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Wiadomości

Wiosna Jazzowa Zakopane 2014

Środa, 9 kwietnia 2014 r.
Autor: Maria Kubasik BPZ

Wiosna Jazzowa Zakopane 2014Już po raz kolejny zapraszamy na festiwal, który odbywa się Zakopanem podczas długiego weekendu majowego w Zakopane. Tegoroczna Wiosna Jazzowa Zakopane rozpocznie się 30. kwietnia, w dniu Międzynarodowego Dnia Jazzu, podczas którego wystąpi Urszula Dudziak ze swoim zespołem. Kolejny wieczór, odbędzie się w ramach Gali Jazz Top, która jest wynikiem corocznego plebiscytu czytelników miesięcznika „Jazz Forum”.


Podczas pierwszego koncertu w ramach projektu Jazz Top Quintet wystąpi pięciu tegorocznych laureatów plebiscytu w kategoriach: saksofon tenorowy – Maciej Sikała; kontrabas – Michał Barański; perkusja- Cezary Konrad; puzon – Krzysztof Nagórski; organy – Wojciech Karolak. Drugi koncert tego wieczoru to projekt Marek Napórkowski UP!. Podczas niego usłyszymy m.in. najlepszych w kategorii: gitara – Marek Napiórkowski; klarnet, saksofon altowy- Henryk Miśkiewicz; saksofon sopranowy – Adam Pierończyk; aranżer –Krzysztof Herdzin.

W piątkowy wieczór odbędą się aż trzy koncerty. Podczas nich usłyszymy młody podhalański zespół Mag Balay Quintet, po nich zespół Naxos, a na koniec najlepszy zespół grający jazz tradycyjny - Jazz Band Ball Orchestra z gościnnym udziałem Hani Rybki i Stanleya Breckenridga. 

Następnego dnia zapraszamy na drugą część Gali Jazz Top. W tym dniu wystąpią m.in. najlepszy w kategorii skrzypce Adam Bałdych wraz ze zwycięzcą w kategorii Nowa Nadzieja Piotrem Orzechowskim. Podczas drugiego koncertu tego wieczoru wystąpi najlepszy zespół elektryczny, a mianowicie Laboratorium, któremu będą towarzyszyć najlepszy gitarzysta basowy Krzysztof Ścierański oraz najlepszy wibrafonista Bernard Maseli.

Na powyższe koncerty zapraszamy do kina „Sokół”.
Z kolei ostatni dzień festiwalu został zatytułowany „Wyszehrad spotyka Zakopane”. Podczas niego zaprezentują się zespoły z Czech, Słowacji, Węgier. Zespoły te będzie można usłyszeć w muszli koncertowej w Parku Miejskim.
Szczegóły na stronie www.zakopane.pl


WIOSNA JAZZOWA  ZAKOPANE 2014/11th United Europe Jazz Festival

30 kwietnia – 4 maja 2014/ April 30- May 4th

środa 30 kwietnia  Międzynarodowy Dzień Jazzu/ UNESCO International Jazz Day

godz. 19.00     URSZULA DUDZIAK  

miejsce: Kino Sokół, ul. Orkana 2

(bilety: – 40zł/30 zł; w dniu koncertu: – 50zł/40 zł)

czwartek 1 maja Gala Jazz Top

godz. 18.00     JAZZ TOP QUINTET

godz. 19.30     MAREK NAPIÓRKOWSKI UP!   
miejsce: Kino Sokół, ul. Orkana 2
(bilety: –30zł/20 zł; w dniu koncertu: – 40zł/30 zł)

piątek 2 maja World Music spotyka Jazz/World Music meets Jazz

godz. 17.30     MAG BALAY QUINTET

godz. 18.30     NAXOS

godz. 20.00     JAZZ BAND BALL ORCHESTRA & Hania Rybka & Stanley Breckenridge

miejsce: Kino Sokół, ul. Orkana 2 (wstęp wolny)

sobota 3 maja Gala Jazz Top

godz. 18.00     ADAM BAŁDYCH – PIOTR ORZECHOWSKI

godz. 19.30     LABORATORIUM feat. Krzysztof Ścierański & Bernard Maseli

miejsce: kino Sokół, ul. Orkana 2

(bilety: – 30zł/20 zł; w dniu koncertu: – 40zł/30 zł)

niedziela 4 maja Wyszehrad spotyka Zakopane

godz. 14.00     Agencja Koncertowa JBBO zaprasza zespoły Państw Wyszehradzkich/JBBO concert agency  invites Bands from Visegrad Coutries

ON LINE SESSION (CZ)

STORYVILLE JAZZ BAND (H)  

ROMAN FEDER & FUNNY FELLOWS (SK)

miejsce: Estrada w Parku Miejskim (wstęp wolny)

 

Imprezy towarzyszące:

1 – 3 maja 2014 – Klub Festiwalowy - kawiarnia w DW HYRNY – LELIWA JAZZ BAND

2 maja 2014 - Tatrzański Zlot Pojazdów Zabytkowych – pl. Niepodległości

Bilety do nabycia:

Małopolski System Informacji Turystycznej, ul. Kościeliska 7, tel. 182012004
Centrum Informacji Turystycznej, ul. Kościuszki 17, tel. 182012211

Kino Sokół, ul. Orkana 2, tel. 182014040

drogą mailową pisząc na adres info@promocja.zakopane.pl


Środa 30 kwietnia 2014 godz. 19.00 Międzynarodowy Dzień Jazzu

URSZULA DUDZIAK

Urszula Dudziak – wokal, Jan Smoczyński – akordeon, Łukasz Poprawski- saksofon, Robert Cichy – gitara, Krzysztof Pacan - gitara basowa, Tomasz Torres – cajon
URSZULA DUDZIAK to Artystka, która oczarowuje publiczność swoim poczuciem humoru, dystansem do codzienności, historiami o legendach światowego jazzu, muzyce oraz niezrównaną energią, którą obdarza zgromadzoną publiczność. Artystka nagrała pierwszy od lat studyjny album WSZYSTKO GRA.
"Los sprawia nam cały czas niespodzianki. To nam uchyla skrawek raju by za chwilę rąbnąć obuchem w łeb. Raz jest grobowa cisza a za chwilę wszystko wokół nas gra, drga, śpiewa, płynie, koi nerwy i leczy. W Ameryce na pytanie "How are you?" czyli "Jak się masz", obowiązkowo odpowiadamy: "I am fine" czyli "mam się dobrze". U nas w Polsce odpowiedź jest na ogół pesymistyczna. Ja to zmieniam, bo wierzę i to się u mnie setki razy sprawdziło, że optymistyczne nastawienie do życia opłaca się stokrotnie. Dwa magiczne słowa WSZYSTKO GRA to pozytywne zaklęcie. Ile razy spotkałam w swoim życiu niespodziewane schody-przeszkody, nie zliczę, ale co robiłam? Szybko naprawiłam szkodę, albo się z nią pogodziłam i zaraz sobie powiedziałam: WSZYSTKO GRA. Czy to była noga w gipsie czy pokaźna przegrana w gry hazardowe, czy przysłowiowe rozlane mleko, zawsze była, jest i będzie ta jedyna, najpraktyczniejsza, magiczna konkluzja zamknięta w dwóch słowach: WSZYSTKO GRA. Dlatego tak nazwałam moją najnowszą płytę. Ona swoją muzyką podpowiada nam, że mając otwarte serce, uszy, oczy na wszystko co się wokół nas dzieje i podchodząc do życia z uśmiechem i  nastawieniem, że wszystko gra, wygrywamy na każdym kroku. A kto nie chce wygrywać? Ręka do góry!!!" - URSZULA DUDZIAK.  
W latach 70-tych wraz z Michałem Urbaniakiem z ogromnymi sukcesami wykonywała swój oryginalny miks jazzu i etno. Wówczas w warstwie muzyki ludowej dominowała głównie muzyka polska. Tym razem, z pomocą kierownika muzycznego Jana Smoczyńskiego, jazz zmiesza się z muzyką z różnych zakątków Świata. Fascynacja mistrzem tego typu fuzji - Joe Zawinulem, w zestawieniu z niezwykle oryginalnym językiem URSZULI DUDZIAK i energetycznymi interpretacjami Superbandu daje świeżą, kolorową i niezwykle interesującą mieszankę.

Czwartek 1 maja 2014 godz. 18.00 Gala Jazz Top

JAZZ TOP QUINTET

Maciej Sikała – saksofonista. Laureat konkursów i wyróżnień m.in.: I miejsce w Międzynarodowym konkursie Improwizacji Jazzwej w Katowicach (1986 r.), I miejsce w ankiecie Jazz Forum w kat. Saksofon ternorowy w latach 1995-2005, 2010, 2012 i 2013. Ma za sobą współpracę z całą czołówką polskich jazzmanów (J. Ptaszyn Wróblewski, T. Szukalski, H. Miśkiewicz) oraz z muzykami z zagranicy, jak m.in.: Lester Bowie, Kenny Wheeler, Tim Haggans, Billy Harper, Billy Hart  i in. Muzyk nagrał  ponad 40 płyt w tym 4 autorskie, z których dwie były nominowane do nagrody Fryderyk.
Michał Barański – kontrabasista i gitarzysta basowy. Już jako trzynastolatek grający na gitarze basowej został zauważony na warsztatach jazzowych przez amerykańskiego klarnecistę Brada Terry. Już w trakcie studiów rozpoczął współpracę jako sideman z wieloma wybitnymi artystami polskiej i światowej sceny takimi jak: B. Maupin, N. Kennedy, T. Stańko i in. Jest laureatem 2 nagród FRYDERYK za udział w albumie „Umiera Piękno” Agi Zaryan oraz za album „Assymetry” Z. Namysłowskiego.
Grzegorz Nagórski– puzonista, kompozytor. Debiutował na Festiwalu Pianistów Jazzowych w Kaliszu w 1982 r. z zespołem J. Ptaszyna Wróblewskiego. Karierę muzyczną rozpoczął jeszcze podczas studiów współpracując  m.in. z zespołem „Young Power”. Jest stypendystą University of Miami-USA, gdzie w 1993 r. otrzymał Master Degree. Współpracował z czołowymi muzykami jazzowymi m.in. z M. Schneider, P. Wojtasikiem, Z. Namysłowskim. Muzyk nieprzerwanie od 1996 r. wybierany jest najlepszym polskim puzonistą jazzowym w ankiecie Jazz Forum
Wojciech Karolak - pianista, kompozytor, saksofonista altowy i tenorowy, aranżer, wirtuoz organów Hammonda.
Cezary Konrad– perkusista, kompozytor, aranżer. Pierwsze znaczące sukcesy zaczął odnosić jako współtwórca grupy Central Heating Trio z którą zajął m.in. I miejsce na festiwalu Jazz Juniors ‘ 90 w Krakowie. Muzyk występował i nagrywał z wieloma znakomitymi postaciami polskiej sceny jazzowej, m.in.: L. Możdżerem, Z. Namysłowskim, T. Stańko, K. Allyson, R. Brecker. Przez czytelników miesięcznika Jazz Forum – uznawany za najlepszego polskiego perkusistę jazzowego wg rankingu Jazz Top, nieprzerwanie od roku 1992.

czwartek 1 maja 2014 godz. 19.30 Gala Jazz Top

MAREK NAPIÓRKOWSKI UP!
Skład: Marek Napiórkowski – gitary elektryczne i akustyczne, Krzysztof Herdzin – fortepian, Paweł Dobrowolski - perkusja i instrumenty perkusyjne, Adam Pierończyk - saksofon tenorowy i sopranowy, Henryk Miśkiewicz – klarnet basowy, sax, Robert Kubiszyn - kontrabas, gitara basowa

Marek Napiórkowski gitarzysta ,kompozytor. Nagrał ponad 140 płyt z różnymi wykonawcami! Grał i nagrywał m.in. z: Patem Metheny, Mino Cinelu, Marcusem Millerem, Richardem Boną, Ivanem Linsem, Anną Marią Jopek, Tomaszem Stańko, Urszulą Dudziak, Leszkiem Możdżerem, Ewą Bem i z wieloma innymi.
Nagrał 4 solowe płyty :
"Nap"(2005) z udziałem min. Anny Marii Jopek, Leszka Możdżera i Henryka Miśkiewicza.
"Wolno"(2007), która uzyskała status złotej płyty, a zagrali na niej min. Gregoire Maret, Michał Miśkiewicz i Robert Majewski .
"KonKubiNap"(2011), nagrana na żywo płyta w trio wraz z Robertem Kubiszynem i Cezary Konradem.
"UP!" (2013), zrealizowana z niemal orkiestrowym rozmachem produkcja z udziałem Clarence'a Penna, Adama Pierończyka, Krzysztofa Herdzina, Henryka Miśkiewicza, Roberta Kubiszyna i nonetu muzyków symfonicznych.
Był współliderem elektrycznej grupy Funky Groove, która dwukrotnie została uznana Elektrycznym Zespołem Roku w ankiecie pisma "Jazz Forum".
Koncertował min. w Japonii, USA, Meksyku, Brazylii, Kanadzie, Indonezji, Chinach, Rosji i w większości krajów Europy.
Obecnie nagrywa i koncertuje w Polsce i za granicą z własnymi projektami, Anną Marią Jopek, Henrykiem Miśkiewiczem  i Dorotą Miśkiewicz.
5 razy był nominowany do Nagrody Muzycznej Fryderyk. Głosami czytelników pisma "Jazz Forum" został wybrany jazzowym gitarzystą roku 2012 i 2013.

Piątek 2 maja 2014 godz. 17.30 Muzyka świata spotyka jazz

MAG BALAY QUINTET
Skład: Mag Balay – wokal, Michał Wierba - fortepian, synth, Łukasz Kurzydło – perkusjonalia, Jędrzej Łaciak - bas akustyczny, Szymon Fortuna - perkusja

to spotkanie kreatywnych osobowości, z których każda pochodzi z innego muzycznego świata. W autorskim repertuarze inspirowanym sferą pradawnych mitów, rytuałów, dawnych wierzeń i szeroko pojętej literatury współegzystują ze sobą eteryczny wokal, jazzowy fortepian, melodyjny bas i transowo - etniczne bębny. Zderzając ze sobą pozornie odległe i autonomiczne konwencje i style muzycy poszerzają granice muzyki jazzowej, poważnej i etnicznej kreując, na drodze improwizacji solistycznej i formalnej, oryginalne i niespotykane na polskiej scenie, brzmienie zespołu. Obecnie zespół nagrywa swój debiutancki album w Stavanger Studio w Norwegii, który ukaże się na rynku latem 2014.

Piątek 2 maja 2014 godz. 18.30 Muzyka świata spotyka jazz

NAXOS
Skład: Apostolis Anthimos – gitary, Marcin Pendowski – bas, Marcin „Martinez” Kajper – saksofony, klarnet, Kostek Joriadis – piano, vocal, Rasm Al-Mashan – vocal, Kaja Karaplios – vocal, Anna Patynek – instrumenty perkusyjne, Adeb Chamoun – darbouka, tar i inne perskie inst.. perkusyjne., Milo Kurtis - lider, instr. perkusyjne, klarnet, djederidoo, djembe

Najnowszy projekt Milo Kurtisa, niestrudzonego poszukiwacza nowych brzmień, tym razem wraca do swoich greckich korzeni, mieszając muzykę grecką, żydowską i arabską z jazzem, funky, muzyką klasyczną.           
'Podróż dookoła mózgu' to najlepszy opis muzyki, którą wykonuje orkiestra NAXOS, nowy projekt Milo Kurtisa, łączący jazzową improwizację z etnicznym feelingiem. Nazwa grupy pochodzi od greckiej wyspy, z której wywodzi się rodzina lidera grupy. Spotkanie wschodniej, orientalnej melodyki z stricte jazzowym i rockowym aranżem i strukturą. Formacja ta ma na koncie szereg bardzo entuzjastycznie przyjętych koncertów m.in. na festiwalu 'Jazz na Starówce', 'Warsaw Summer Jazz Days', 'Róże Jazz Festiwal', ’II Festiwal Kultury Greków Polskich’. Obecnie zespół kończy materiał na swoją debiutancką płytę.
Istotną cechą charakterystyczną, inspiracją dla orkiestry jest wspólne, polskie, greckie i arabskie pochodzenie części muzyków – międzykulturowe spotkanie różnych estetyk muzycznych, hybryda gatunków. Wspólna wrażliwość, poczucie rytmu (rytmy nieparzyste) – rozwinięcie formuły Drum Freaks: więcej melodyki, bardziej ścisła forma. Połączenie prostych melodii greckich z  jazzem i awangardą sprawiają, że muzyka brzmi lekko, nowatorsko i jednocześnie zachęca do tańca... Repertuar zespołu tworzą kompozycje własne wzbogacone ciekawą aranżacją. Oryginalne połączenie tradycji  grecko-arabskiej-żydowskiej z jazzowym warsztatem i erudycją.

Piątek 2 maja 2014 godz. 18.30 Muzyka świata spotyka jazz
        
JAZZ BAND BALL ORCHESTRA feat. Hanka Rybka & Stanley Breckenridge
Skład: Wojciech Groborz – pf., Wiesław Jamioł – dr., Michał Bylica – tr., Teofil Lisiecki – cb., Jacek Mazur – cl., ten. sxf., voc., Marek Michalak – tbn., voc.

Istnieje tylko kilka grup w Europie, które niezależnie od gustów swoich odbiorców i popularności ich muzyki  tak długo utrzymuje ten sam kierunek stylu. Jedną z tych grup jest JBBO z Krakowa, jedna z najbardziej znanych europejskich formacji jazzowych. W 1962 r. w Akademii Muzycznej w Krakowie, grupa studentów jazzu założyła zespół. Zespół grał w prawie każdym kraju europejskim. Grupa była kilka razy zapraszana do Vancouver i Victorii w Kanadzie, grała na Florydzie, w Nevadzie, Oregonie i Waszyngtonie. W 1983 r. został założony w Sacramento w JBBO Fan Club przez Nelcha Cross & Gretel MacLeod . W ostatnich latach zespół zagrał na ogromnej ilości festiwali m.in. ponownie w Sacramento, Den Haag i Eindhoven (Holandia), Marsiac i Luneray (Francja), Haugesund (Norwegia), Lichtensteig, Zürich (Szwajcaria). Ich repertuar jest bardzo szeroki: muzyka L. Armstronga jest fundamentem maszyny muzycznej JBBO. Tradycja Satchmo, mieszanka Luceforda - Goodmana – Ellingtona, boogie, elementy be-bop, blues, muzyka latynowska wszystko, dobrze miesza się w edycji show i twórczą parodią – to najkrótsza definicja muzyki JBBO, która w swojej czwartej dekadzie jest oklaskiwana przez fanów z Zachodu i ze Wschodu.

HANKA RYBKA – wokalistka dla której muzyka była i jest naturalnym dopełnieniem codziennego życia. Jak sama przyznaje, śpiewa od zawsze. Już jako młoda dziewczyna wielokrotnie uczestniczyła w koncertach kapel i zespołów ludowych. Po ukończeniu studiów współpracowała ze znakomitymi artystami scen polskich. Jej możliwości wokalne sprawiły, że od wielu lat istnieje w świecie muzyki improwizowanej, jazzie będąc zapraszaną przez znakomitych muzyków i odwiedzając sceny Europy i Ameryki

Sobota 3 maja 2014 godz. 18.00 GALA JAZZ TOP

BAŁDYCH & ORZECHOWSKI „MIRRORS. TRIBUTE TO SEIFERT”
Skład: Adam Bałdych – skrzypce, Piotr Orzechowski – fortepian 
 
„MIRRORS. Tribute to Zbigniew Seifert” to wspólny projekt znakomitych muzyków młodej generacji, poświęcony wybitnej postaci polskiej wiolinistyki – Zbigniewowi Seifertowi, dzięki któremu polski jazz zaczął być rozpoznawalny i doceniany na świecie.
Adam Bałdych i Piotr Orzechowski to młodzi wirtuozi instrumentów przekraczający wytyczone dotąd granice. Obaj artyści są laureatami najbardziej prestiżowych konkursów europejskich, gośćmi najbardziej liczących się festiwali. Każdy z nich ma na swoim koncie głośne albumy w topowych wytwórniach i doskonałe recenzje w opiniotwórczych mediach. W najważniejszych rankingach podsumowujących lata 2012 i 2013 zajmują najwyższe miejsca jako nowe gwiazdy polskiego jazzu. 
Premiera koncertowa projektu odbyła się w listopadzie 2013, w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. Partnerem projektu jest Fundacja im. Zbigniewa Seiferta.
…Jadąc do Lusławic byłem pewien, że usłyszę tam coś świeżego i odważnego, jednak to co się tam wydarzyło przerosło moje najśmielsze oczekiwania. Orzechowski i Bałdych przedstawili projekt na wskroś oryginalny i gruntownie przepracowany. Ich zamierzeniem – co trzeba wyraźnie podkreślić – nie było wykonanie Seiferta w nowych aranżacjach, lecz prezentacja całościowej, autorskiej wizji jaka zrodziła się ze studiów nad jego muzyką. Projekt imponował bogactwem środków – jego autorzy zaadaptowali i ciekawie rozwinęli wiele nurtów z różnych nurtów muzyki XX wieku (…).
Wszystkie te elementy zostały zintegrowane w procesie improwizacji – w efekcie powstał monolit, dzieło gotowe, logiczne, z doskonale rozplanowaną dramaturgią (…).
Jazz Forum, Bogdan Chmura, listopad 2013

Sobota 3 maja 2014 godz. 19.30 Gala  Jazz TOP

LABORATORIUM feat. Bernard Maseli
Obecny skład zespołu: Janusz Grzywacz – instr. klawiszowe, lider, Marek Stryszowski – saksofony, wokal, Krzysztof Ścierański – gitara basowa, Marek Raduli – gitara, Grzegorz Grzyb – perkusja. gościnnie Bernard Maseli - wibrafon
                    
Powrót na scenę legendarnej i kultowej grupy jazz-rockowej, spowodowany został ogromnym zainteresowaniem muzyką Laboratorium po wydaniu w 2006 r. dziesięcio-płytowego box-u Laboratorium Antolgy 1971-1988 Nagrania wszystkie.
Pierwszy koncert Laboratorium po niemal 20 latach przerwy odbył się podczas 51. Krakowskich Zaduszek Jazzowych w listopadzie 2006 r. (choć w tzw. międzyczasie Laborka okolicznościowo wielokrotnie koncertowała).
Następne koncerty zespół zagrał podczas UEJF w Zakopanym, kolejne w Trzebini, Zielonej Górze oraz Krakowie i Chicago podczas 52. Krakowskich Zaduszek Jazzowych, Komeda Jazz Festival w Słupsku, 34. Międzynarodowego Festiwalu Pianistów Jazzowych w Kaliszu (2007r.).
Rok 2008 – to koncerty podczas festiwali Bielskiej Zadymki Jazzowej, Starzy i Młodzi, czyli Jazz w Krakowie, Kieleckiej Wiosny Jazzowej oraz w wielu klubach w Polsce.
Kolejne lata wypełnione koncertami przede wszystkim festiwalowymi m.in. Fama w Świnoujściu, Jazz Od Nowa Festival w Toruniu, Letni Festiwal Jazzowy w Piwnicy pod Baranami, 54. i  55. Krakowskie Zaduszki Jazzowe, Jazz Jamboree. 12. Explorers Festival w Łodzi, koncert (transmitowany) w Studio im. Agnieszki Osieckiej w PR Trójka, koncerty Laboratorium symfonicznie w Kaliszu, Krakowie, Częstochowie, Łodzi, podczas World Art Underground Wieliczka 2012.
Niezwykle udany koncert Laboratorium z udziałem Bobby Mcferrin’em - Solidarity of Arts 17 sierpnia 2013.
Występy „Laborki” cieszą się jak w przeszłości wielkim zainteresowaniem publiczności i entuzjastycznymi recenzjami w mediach, co znalazło potwierdzenie w przyznanych nagrodach: odznaka Honoris Gratia prezydenta Krakowa dla Laboratorium wręczona  podczas 55. Krakowskich Zaduszek Jazzowych (koncert jubileuszowy „40 lat Laborki”) w 2010 r.; 16 listopada 2012 r. podczas XVIII Komeda Jazz Festival Laboratorium otrzymało prestiżową nagrodę – statuetkę Komedera; 1-wsze miejsce LABORATORIUM w jazz top 2012 i 2013 - doroczna ankieta czytelników Jazz Forum w kategorii ZESPÓŁ ELEKTRYCZNY.

Niedziela 4 maja 2014 godz. 14.00 Wyszehrad spotyka Zakopane

Storyville Jazz Band (HU)
Skład zespołu: Baku Beáta – wokal, Frankie Lato – skrzypce, Kornél Kurina- gitara, Dr. Attila Szorcsik- kontrabas, Tamás Száraz N.- fortepian, Viktor Hegyi- saksofon, Norbert Márton- trąbka, Pál Háló- perkusja

W roku 1997 grupa młodych muzyków założyła własny zespół w Szeged, Węgry, który do dnia dzisiejszego jest bardzo popularny na koncertach na niemal każdym głównym festiwalu w Europie. Do tej pory ich oryginalny styl dixielandowy wyewoluował w kierunku swingu i bebopu, które były popularne w latach 1930-1950. Frankie Lato, z swoją błyskotliwą grą na skrzypcach łaczącą elementy jazzu tradycyjnego, muzyki cygańskiej i obecnych trendów, doskonale pasuje do tego stylu. Repertuar zespołu, to nie tylko standardy wczesnego jazzu tradycyjnego, ale także własne kompozycje. Dodatkowo, atmosfera na ich koncertach jest wzbogacana aranżacjami zawierającymi elementy muzyki ludowej. Wokalistka zespołu, Beáta Baku zawsze daje znakomite występy śpiewając standardy jazzowe w bardzo autentyczny i oryginalny sposób.

 

Zobacz w naszym sklepie:
  • „Lykorz mimo włosnyj wóli”„Lykorz mimo włosnyj wóli”Płyta DVD zawiera spektakl „Lykorz mimo włosnyj wóli” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 2 min.) Amatorski Zespół Teatralny im...
    30 zł
  • Wisiorek "Panda"Wisiorek "Panda"Sam miś, szklany Lampwork + szklane koraliki. obw. 53 cm dług. zawieszki 2 cm.
    70 zł
  • Ludowe etui na tablet IVLudowe etui na tablet IVLudowe etui z szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.