PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Wiadomości

Cukiernia Samanta w nowej siedzibie...

Wtorek, 29 kwietnia 2014 r.
Autor: Piotr Kyc

Cukiernia Samanta w nowej siedzibie...Przez wiele lat na zakopiańskich Krupówkach niewiele budowano. Parę większych budowli powstało w dwudziestoleciu międzywojennym. Nieliczne budynki wzniesione w latach późniejszych nie wyróżniały się estetyką. Przykładem może być Hotel „Gazda”, czy budynek PKL- u. W ostatnich latach poza Mc Donaldem, Pasażem Handlowym A.B.Curusia i budowlą kojarzoną z niefrasobliwie usytuowanymi schodami nic nowego nie powstało. Wymienione inwestycje wniosły jednak powiew „nowego” które odważnie wkracza na Krupówki. Od niedawna do architektoniczno – estetycznych nowości należy dopisać budowlę Firmy „Samanta”. Ten ciekawy architektonicznie i przemyślany funkcjonalnie budynek produkcyjno-handlowy stał się ozdobą dolnych Krupówek. Być może ten styl się przyjmie w dużych inwestycjach na najbliższe kilkadziesiąt lat?


Krupówki czekają nie tyle na zmianę wizerunku poprzez usunięcie kilku reklam i paru osób. Potrzebne są inwestycje, nowoczesna forma i śmiałe pomysły na małą architekturę. To jednak dużo trudniej wykonać, dlatego całe przedsięwzięcie Macieja Rzankowskiego zasługuje na uznanie. Nad Podhalańskim Bankiem Spółdzielczym też powstał ładny budynek. Otwarcie wkrótce. Coś się dzieje.

Tymczasem we wspomnianym budynku, na parterze otwarto...oczywiście Cukiernię Samanta. Publikujemy zdjęcia z tej skromnej i słodkiej uroczystości.

Zbliża się długi weekend. Warto zajrzeć do nowej Samanty.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Ludowe etui na tablet IVLudowe etui na tablet IVLudowe etui z szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • Ludowe etui na tablet IIILudowe etui na tablet IIILudowe etui z czarnego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • Korale folkowe IKorale folkowe IKorale folkowe wykonane z zielonego tybetu i żółtej włóczki. Zawiązywane. Długość całości 106 cm.
    70 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.