PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Wiadomości

Finał XII Powiatowego Konkursu Matematycznego

Wtorek, 3 czerwca 2014 r.
Autor: Piotr Kyc

Finał XII Powiatowego Konkursu MatematycznegoW piątek 30 maja w Szkole Podstawowej nr 1 w Zakopanem odbył się finał XII Powiatowego Konkursu Matematycznego, do którego zakwalifikowało się 37 uczniów. Musieli się wykazać solidną znajomością matematycznego rzemiosła, ale też umiejętnością logicznego myślenia oraz układania i rozwiązywania skomplikowanych równań. Najtrudniejsze okazało się zadanie o czynnościach wykonywanych nierównocześnie z różnymi prędkościami. Najlepiej poradził sobie z nim zwycięzca konkursu, Andrzej Pietraszkiewicz ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Zakopanem, uczeń p. Agaty Kyc, za co otrzymał główną nagrodę – tablet.


Pozostali laureaci, to: Maciej Zaleski, Białka Tatrzańska (p. Jarosław Kowalczyk), Dawid Gondek, Biały Dunajec nr 2 (p. Helena Urbaś), Kacper Borzęcki, SP 5 Zakopane (p. Joanna Mirga), Martyna Furczoń, Białka Tatrzańska (p. Jarosław Kowalczyk), Jakub Pilch, Jurgów (p. Lucyna Rzepiszczak), Hubert Kowalski, SP 1 Zakopane (p. Grażyna Cięciel), Małgorzata Stępień, SP 5 Zakopane (p. Agata Kyc), Krzysztof Marucha, SP 1 Zakopane (p. Bożena Świerk) i Katarzyna Łukaszczyk, Murzasichle (p. Małgorzata Wilczyńska-Fijałkowska).

Uroczystość wręczenia nagród, którą prowadził w imieniu organizatorów konkursu p. Janusz Świerk ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Zakopanem, odbyła się w poniedziałek 2 czerwca w sali obrad Urzędu Miasta Zakopane z udziałem wizytatora Małopolskiego Kuratorium Oświaty, p. Barbary Jachymiak i sekretarza miasta, p. Renaty Szych.

Gratulujemy zwycięzcom oraz ich nauczycielom.

Słowa uznania dla organizatorów. To jedna z ciekawszych inicjatyw edukacyjnych na naszym terenie. Z oczywistych względów nie jest to konkurs tak masowy, jak zawody sportowe. Zasługuje jednak na szczególną uwagę i oprawę , czego życzymy organizatorom już za rok.

Wyniki finału XII Powiatowego Konkursu Matematycznego

Imię i nazwisko

Szkoła

Klasa

Nauczyciel

Andrzej Pietraszkiewicz

SP 5 Zakopane

6b

Agata Kyc

Maciej Zaleski

ZS Białka Tatrzańska

VI

Jarosław Kowalczyk

Dawid Gondek

ZSPiG nr 2 Biały Dunajec

VI

Helena Urbaś

Kacper Borzęcki

SP 5 Zakopane

5b

Joanna Mirga

Hubert Kowalski

SP 1 Zakopane

6b

Grażyna Cięciel

Jakub Pilch

SP Jurgów

VI

Lucyna Rzepiszczak

Martyna Furczoń

ZS Białka Tatrzańska

VI

Jarosław Kowalczyk

Katarzyna Łukaszczyk

Zespół Szkół Murzasichle

6

Małgorzata Wilczyńska-Fijałkowska

Krzysztof Marucha

SP 1 Zakopane

6a

Bożena Świerk

Małgorzata Stępień

SP 5 Zakopane

6b

Agata Kyc

 

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę IXMagnes Folk na lodówkę IXMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • „Gwołtu, co sie nie robi”„Gwołtu, co sie nie robi”Płyta DVD zawiera spektakl „Gwołtu, co sie nie robi” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 2 godz. 3 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. J...
    30 zł
  • Ludowe etui na tablet VLudowe etui na tablet VLudowe etui z szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.