PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Czerwiec 2016 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Zakopane

Wiadomości

Rozpoczęcie sezonu letniego w Zakopanem

Poniedziałek, 27 czerwca 2016 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka UMZ

Rozpoczęcie sezonu letniego w ZakopanemMiniony weekend upłynął w Zakopanem pod hasłem rozpoczęcia sezonu letniego. Pogoda była prawdziwie wakacyjna, dzięki czemu również humory i goście dopisali. Na Dolnej Równi Krupowej spośród wielu przygotowanych atrakcji każdy mógł wybrać coś dla siebie. Oficjalnego otwarcia lata dokonali organizatorzy Hej Festu Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula wraz z Zastępcą Agnieszką Nowak-Gąsienicą, przedstawicielami PKL-u Prezesem Januszem Rysiem i Patrykiem Białokozowiczem oraz przedstawicielem firmy Especto Janem Malskim.


Poza wakacyjnym festiwalem gwiazd Hej Fest, który zainaugurował koncert zespołu HEY, weekend w Zakopanem wypełniły sportowe, rowerowe oraz plastyczne atrakcje dla najmłodszych. Na Dolnej Równi Krupowej powstało miasteczko, w którym odbywały się pokazy i zawody w ramach tegorocznej edycji Joy Ride Zako Days. Niedzielne popołudnie dedykowane było dzieciom. Po rowerowym przedszkolu, szkoleniach dla początkujących i kursie pierwszej pomocy przygotowanych przez Joy Ride, Burmistrz Miasta Zakopane zaprosił najmłodszych do konkursu malowania na asfalcie, którego tematem były „Wakacje w Zakopanem”. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom oraz nagrodę, które małym artystom wręczyła Wiceburmistrz Agnieszka Nowak-Gąsienica. Po konkursie plastycznym dzieci brały udział w zajęciach sportowych przygotowanych przez Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” i „Trening Naturalny”.

Natomiast późnym popołudniem na scenie pojawiły się zespoły Hatbreakers i Ma biorące udział w zmaganiach suportów odbywających się w ramach Hej Festu. Gwiazdą wieczoru był zespół HEY z wokalistką Katarzyną Nosowską, która stworzyła wspaniałą atmosferę i zachwyciła wszystkich przybyłych. Po jej koncercie ogłoszono wyniki głosowania jury oraz publiczności, a pierwszą bitwę suportów wygrał zespół Hatbreakers zdobywając 131 pkt. 
To nie przypadek, że sezon letni w Zakopanem rozpoczął się od sporej dawki dobrej muzyki, sportu i zabawy. Tak jak cały miniony weekend, tak i całe lato wypełnią tu liczne atrakcje.

Informacje o wszystkich zakopiańskich wydarzeniach znaleźć można na stronach zakopne.pl i zakopane.eu.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Ludowe etui na tablet IIILudowe etui na tablet IIILudowe etui z czarnego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • „Baby i Dezerterzy”„Baby i Dezerterzy”Płyta DVD zawiera spektakl „Baby i dezerterzy” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej (57 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka działający...
    30 zł
  • Aniołek duży IIAniołek duży IIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.