PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Maj 2017 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Wiadomości

Patronat medialny WATRA

ZAKOPANE - PROBLEM KONSERWATORSKI

Poniedziałek, 8 maja 2017 r.
Autor: Agata Nowakowska-Wolak

ZAKOPANE - PROBLEM KONSERWATORSKIBURMISTRZA MIASTA ZAKOPANE LESZEK DORULA I TOWARZYSTWO OPIEKI NAD ZABYTKAMI ODDZIAŁ PODHALAŃSKI im. Stanisława Witkiewicza w Zakopanem ZAPRASZAJĄ NA DEBATĘ PT: ZAKOPANE - PROBLEM KONSERWATORSKI (część II) 10 maja (środa) godz. 15:00 w Sali Obrad Urzędu Miasta Zakopane, ul. Kościuszki 13 Z UDZIAŁEM WOJEWÓDZKIEGO KONSERWATORA ZABYTKÓW dr inż. arch. JANA JANCZYKOWSKIEGO. Podczas debaty poruszone zostaną następujące tematy...


1. “Turnia” – obiekt wstydliwy – czas rozwiązać ten problem!

2. Kaplica Królowej Apostołów – niechciana i zapomniana: co dalej z jej częściami złożonymi w leżakowni na terenie Parku Starostwa Tatrzańskiego d. Zakładu Wodoleczniczego dr. Andrzeja Chramca?

3. “Sanato” przy ul. Wierchowej 1: czy jest zagrożone? czy zostanie wpisane do rejestru zabytków?

4. Wpisywanie innych obiektów do rejestru zabytków: plany Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Krakowie i Nowym Targu, propozycje i wnioski ze strony MKZ i TOnZ, formy współpracy w tym zakresie

5. Współpraca Miejskiego Konserwatora Zabytków i Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków

6. Przypadek “Ros-Ami” – bezprecedensowe wyburzenie budynku bez pozwolenia na rozbiórkę i uzgodnienia konserwatorskiego. Jaka lekcja płynie z historii tego budynku?

7. “Bristol” i “Warszawianka” - przykłady przytłaczającej odbudowy i rozbudowy konserwatorskiej. Jak tego uniknąć w przyszłości?

8. Inne zagrożone obiekty o cechach zabytkowych: wille “Stefa” i “Borek” przy ul. Jagiellońskiej 6 i 10 - czy jest szansa na ich uratowanie?

9. Gminny Program Ochrony Zabytków - czym właściwie jest i dlaczego jest potrzebny Zakopanemu?

10. Pomniki Historii – szansa dla ważnych obiektów w Zakopanem? Propozycja uznania za Pomnik Historii obszaru Starego Kościółka wraz z kaplicą Gąsieniców i cmentarzem oraz obiektów w stylu zakopiańskim. Jaka jest perspektywa wsparcia finansowego dla obiektów objętych tym zaszczytnym mianem?

SERDECZNIE ZAPRASZAMY I ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU W DEBACIE, WSZYSTKICH, KTÓRYM LEŻY NA SERCU LOS ZAKOPIAŃSKICH ZABYTKÓW W KONTEKŚCIE ROZWOJU ZAKOPANEGO

Organizator: Towarzystwo Opieki nad Zabytkami

Patronat honorowy: Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula

Zobacz w naszym sklepie:

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.