PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Czerwiec 2017 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Zakopane

Wiadomości

Zakopiański Dzień Dziecka na sportowo

Niedziela, 4 czerwca 2017 r.
Autor: Piotr Kyc

Zakopiański Dzień Dziecka na sportowo3 czerwca, w sobotę była w Zakopanem słoneczna pogoda. Zakopiański Dzień Dziecka zapowiadał się fantastycznie, bo słoneczko na takiej imprezie musi być. I tak też było. W Parku Miejskim im. Józefa Piłsudskiego i na Placu Niepodległości czekały na na dzieci rożne atrakcje. Zdobywano dmuchaną ściankę wspinaczkową, pokonywano sportowe tory przeszkód, ćwiczono na stacjach treningowych, strzelano z łuku i karabinków laserowych, chodzono po linie, malowano twarze i...taplano się do woli, i - o ile rodzic pozwoli - w fontannach. Fontanny są niekwestionowanym hitem wśród dzieciarni w słoneczne dni.


Otwarcia pikniku dokonała wiceburmistrz Miasta Zakopane Agnieszka Gąsienica Nowak w towarzystwie Zofii Kiełpińskiej Naczelnika Wydziału Edukacji, Turystyki i Sportu.

Aby zapanować na chaosem utworzono parę stref. Najbardziej rozbudowana była strefa aktywności sportowej. Były tam profesjonalne stacje treningowe przygotowane przez trenerów Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem. W ćwiczeniach pomagali olimpijczycy (Zofia Kiełpińska (Topór-Huciańska) -  biegaczka narciarska, Małgorzata Tlałka-Długosz – alpejka, Katarzyna Bachleda-Curuś – łyżwiarka, Paulina Bobak – biathlonistka, Maryna Gąsienica-Daniel – alpejka i Antek Wiercioch – alpejczyk , 12-letni uczestnik i medali na Światowych Igrzyskach Olimpiad Specjalnych.

Można było spróbować swoich sił na sportowy torze przeszkód przygotowanym przez ZSMS, czy – pod okiem ratowników TOPR - na dmuchanej ściance wspinaczkowej. Na boisku do koszykówki Tatrzańskie Stowarzyszenie Łucznictwa Tradycyjnego zorganizowało II Turniej Łuczniczy. Odbyła się również promocja programu3x30x130„W zdrowym ciele, zdrowy duch”.

Nie zabrakło pokazów zręczności. Wystąpili dziecięcy akrobaci z grupy Acro Dance i karatecy trenujący w Szkole Karate Tradycyjnego. Pełen energii był występ grupy ROX , którą kieruje choreograf Adam Soroczyński.

Na stoisko krzewienia kultury fizycznej można się było nie tylko zważyć ale na profesjonalnym urządzeniu dokonać pomiaru składu ciała i zasięgnąć porady fizjoterapeuty oraz instruktora Nordic Walking.

Kolorytu i wigoru całej imprezie nadawała strefa aktywności Towarzystwa Gimnastycznego Sokół, gdzie dziesiątki wyczerpanych zawodników kończyło Wysokogórski Bieg im. dh. Franciszka Marduły na dystansie 32km.

W strefiepokazów trialu motocyklowego w wykonaniu Pana Rafała Luberdy, podziwiano pokazy umiejętności profesjonalnych zawodników, w tym „skok przez człowieka” (a nawet dwóch). Oczywiście wożono dzieciarnię, zawodniczym motorami. Z pewnością będą to niezapomniane jazdy.

Nie zapomniano o edukacji .W strefie edukacyjnej znajdowały się stoiska Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Wydziału Ochrony Środowiska i spółki TESKO, Aqua Parku.

W strefie kulturalnej zapraszano do kącika Biblioteki Miejskiej, gdzie urządzono czytelnię plenerową z leżakami, pluszakami, kolorowankami i – rzecz jasna - książkami.

W muszli koncertowej nastąpiło uroczyste rozdanie nagród w konkursie plastycznym „Wszyscy Razem” zorganizowanym przez Asystenta Burmistrza ds. Osób Niepełnosprawnych.

Rodzice licznie okupowali strefę odpoczynku, w której były na leżaczki, a pragnienie gaszono naturalną zakopiańską wodą serwowaną prosto z dystrybutora firmy SEWIK.

 

Każdy uczestnik pikniku mógł być czymś obdarowany. Jak piszą organizatorzy

Na uczestników sportowych zabaw czeka mnóstwo upominków rzeczowych takich jak krokomierze, skakanki, „zośki”, frisbee, piłki plażowe, łasuszki będą mogły za darmo zjeść lody i popcorn, a wszystkie dzieci, które dbają o swoją linię dzięki uprzejmości Hurtowni Brutal będą mogły posilić się zdrowymi i pożywnymi owocami.”

 

Zakopiański Dzień Dziecka był gwarny i radosny. Atrakcji była moc. To niewątpliwa zasługa organizatorów ale i rodziców, ich pociech, oraz ...słoneczka. 

Zobacz w naszym sklepie:
  • Wisiorek "Sopel"Wisiorek "Sopel"Wisiorek z kwarcem pokrytym tytanem. Obw. 60 cm. Dł. zawieszki 3,5 cm.
    60 zł
  • Portfel IPortfel IPortfel filcowy z haftowanym ludowym motywem. Zamykany na rzep. Środek z czarnej podszewki.   Szerokość ok. 13 cm Wysokość ok. 12 cm Materiał: Filc Kolor: Popielaty
    35 zł
  • Spinka góralska ISpinka góralska IMetalowa spinka góralska w kolorze srebrnym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7,5 cm, długość (z przekolacem) 19,5 cm.
    170 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.