Zakopane
Wiadomości
WYSTAWA ALBERTYŃSKA - WERNISAŻ NA OLCZY
Autor: MOK
W środę, 15 listopada wieczorem, w dolnym kościele pod Sanktuarium na Olczy, przy dźwiękach góralskiej muzyk otwieraliśmy po raz drugi naszą mokowską Wystawę Albertyńską. Wzbogacona o prace kolejnych artystów związanych ze środowiskiem zakopiańskiego Zespołu Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara oraz o kolejne rzeźby i obrazy plastyków amatorów z Laboratorium Sztuki, wystawa przyciągnęła wielu gości, w tym radnego miasta Zakopane pana Stanisława Majerczyka, dyrektora ZSP pana Stanisława Cukra oraz księży.
Po krótkim wprowadzeniu, przybliżającym postać św. Brata Alberta i jego związki z Zakopanem, którego dokonał pan Adam Kitkowski, głos zabrała pani Anna Gostkiewicz (kurator wystawy), przedstawiając ideę przyświecającą prezentacji w jednej eskpozycji prac dziecięcych (pokonkuroswych), amatorskich i profesjonalnych. "Sztuka winna być własnością wszystkich" - jak pisał św. Brat Albert. Wystawę można zwiedzać do końca stycznia. Serdecznie zapraszamy!
- Gwiozdkowo Opowiostka - Hanka Rybka
Zespół wykonuje kolędy polskie oraz pastorałki pochodzące z Podhala i nie tylko. Prezentowany program jest oparty na płycie zatytułowanej "Gwiozdkowo Opowiastka"...40 zł - Baciarujciez chłopcy - Trebunie Tutki
Tradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. Na płycie CD AUDIO występują: Władysław Trebunia-Tutka, Krzysztof Trebunia-Tutka, Andrzej Polak, Anna...40 zł - Poduszka brązowa
Poduszka z sukna filcowego w kolorze ciemno-brązowym z motywem ludowym haftowanym ręcznie, wypełniona materiałem syntetycznym. Wymiary ok. 38 na 38 cm. 100 zł



