Zakopane
Wiadomości
WYSTAWA ALBERTYŃSKA - WERNISAŻ NA OLCZY
Autor: MOK
W środę, 15 listopada wieczorem, w dolnym kościele pod Sanktuarium na Olczy, przy dźwiękach góralskiej muzyk otwieraliśmy po raz drugi naszą mokowską Wystawę Albertyńską. Wzbogacona o prace kolejnych artystów związanych ze środowiskiem zakopiańskiego Zespołu Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara oraz o kolejne rzeźby i obrazy plastyków amatorów z Laboratorium Sztuki, wystawa przyciągnęła wielu gości, w tym radnego miasta Zakopane pana Stanisława Majerczyka, dyrektora ZSP pana Stanisława Cukra oraz księży.
Po krótkim wprowadzeniu, przybliżającym postać św. Brata Alberta i jego związki z Zakopanem, którego dokonał pan Adam Kitkowski, głos zabrała pani Anna Gostkiewicz (kurator wystawy), przedstawiając ideę przyświecającą prezentacji w jednej eskpozycji prac dziecięcych (pokonkuroswych), amatorskich i profesjonalnych. "Sztuka winna być własnością wszystkich" - jak pisał św. Brat Albert. Wystawę można zwiedzać do końca stycznia. Serdecznie zapraszamy!
- 9 SIYŁ - „NOWYJ WIESNY PRZYSEŁ CAS” - album dwupłytowy
„NOWYJ WIESNY PRZYSEŁ CAS” to drugi album zespołu składający się również z dwóch płyt. Pierwsza płyta to tradycyjne melodie podhalańskie. Na drugiej płycie prezentujemy...50 zł - Poduszka brązowa
Poduszka z sukna filcowego w kolorze ciemno-brązowym z motywem ludowym haftowanym ręcznie, wypełniona materiałem syntetycznym. Wymiary ok. 38 na 38 cm. 100 zł - Słownik biograficzny "Podhalanie" tom II
Ludzie kultury i sportu, dziennikarze, duchowni i samorządowcy - kilkaset osób znalazło się w tomie II Słownika biograficznego "Podhalanie". Słownik biograficzny...70 zł



