Zakopane
Wiadomości
WYSTAWA ALBERTYŃSKA - WERNISAŻ NA OLCZY
Autor: MOK
W środę, 15 listopada wieczorem, w dolnym kościele pod Sanktuarium na Olczy, przy dźwiękach góralskiej muzyk otwieraliśmy po raz drugi naszą mokowską Wystawę Albertyńską. Wzbogacona o prace kolejnych artystów związanych ze środowiskiem zakopiańskiego Zespołu Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara oraz o kolejne rzeźby i obrazy plastyków amatorów z Laboratorium Sztuki, wystawa przyciągnęła wielu gości, w tym radnego miasta Zakopane pana Stanisława Majerczyka, dyrektora ZSP pana Stanisława Cukra oraz księży.
Po krótkim wprowadzeniu, przybliżającym postać św. Brata Alberta i jego związki z Zakopanem, którego dokonał pan Adam Kitkowski, głos zabrała pani Anna Gostkiewicz (kurator wystawy), przedstawiając ideę przyświecającą prezentacji w jednej eskpozycji prac dziecięcych (pokonkuroswych), amatorskich i profesjonalnych. "Sztuka winna być własnością wszystkich" - jak pisał św. Brat Albert. Wystawę można zwiedzać do końca stycznia. Serdecznie zapraszamy!
- Bransoletka "Czerwona"
Bransoletka "Czerwona" Obwód 21 cm. Materiały: Szkło i srebro. Zapięcie szufladkowe. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz. 55 zł - Aniołek duży III
Aniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa. 16 zł - Bransoletka "Z pirytem"
Bransoletka z fasetowanym pirytem, z perełkami rzecznymi, oraz z oliwek hematytowych. Obw. 20,5 cm. 50 zł



