Zakopane
Wiadomości
WYSTAWA ALBERTYŃSKA - WERNISAŻ NA OLCZY
Autor: MOK
W środę, 15 listopada wieczorem, w dolnym kościele pod Sanktuarium na Olczy, przy dźwiękach góralskiej muzyk otwieraliśmy po raz drugi naszą mokowską Wystawę Albertyńską. Wzbogacona o prace kolejnych artystów związanych ze środowiskiem zakopiańskiego Zespołu Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara oraz o kolejne rzeźby i obrazy plastyków amatorów z Laboratorium Sztuki, wystawa przyciągnęła wielu gości, w tym radnego miasta Zakopane pana Stanisława Majerczyka, dyrektora ZSP pana Stanisława Cukra oraz księży.
Po krótkim wprowadzeniu, przybliżającym postać św. Brata Alberta i jego związki z Zakopanem, którego dokonał pan Adam Kitkowski, głos zabrała pani Anna Gostkiewicz (kurator wystawy), przedstawiając ideę przyświecającą prezentacji w jednej eskpozycji prac dziecięcych (pokonkuroswych), amatorskich i profesjonalnych. "Sztuka winna być własnością wszystkich" - jak pisał św. Brat Albert. Wystawę można zwiedzać do końca stycznia. Serdecznie zapraszamy!
- „Skąpiec”
Płyta DVD zawiera spektakl „Skąpiec” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 23 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka...40 zł - Torebka filcowa X
Torebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...160 zł - 9 SIYŁ - „NOWYJ WIESNY PRZYSEŁ CAS” - album dwupłytowy
„NOWYJ WIESNY PRZYSEŁ CAS” to drugi album zespołu składający się również z dwóch płyt. Pierwsza płyta to tradycyjne melodie podhalańskie. Na drugiej płycie prezentujemy...50 zł



