Zakopane
Wiadomości
WYSTAWA ALBERTYŃSKA - WERNISAŻ NA OLCZY
Autor: MOK
W środę, 15 listopada wieczorem, w dolnym kościele pod Sanktuarium na Olczy, przy dźwiękach góralskiej muzyk otwieraliśmy po raz drugi naszą mokowską Wystawę Albertyńską. Wzbogacona o prace kolejnych artystów związanych ze środowiskiem zakopiańskiego Zespołu Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara oraz o kolejne rzeźby i obrazy plastyków amatorów z Laboratorium Sztuki, wystawa przyciągnęła wielu gości, w tym radnego miasta Zakopane pana Stanisława Majerczyka, dyrektora ZSP pana Stanisława Cukra oraz księży.
Po krótkim wprowadzeniu, przybliżającym postać św. Brata Alberta i jego związki z Zakopanem, którego dokonał pan Adam Kitkowski, głos zabrała pani Anna Gostkiewicz (kurator wystawy), przedstawiając ideę przyświecającą prezentacji w jednej eskpozycji prac dziecięcych (pokonkuroswych), amatorskich i profesjonalnych. "Sztuka winna być własnością wszystkich" - jak pisał św. Brat Albert. Wystawę można zwiedzać do końca stycznia. Serdecznie zapraszamy!
- Wisiorek "Trójeczka"
Wisiorek z trzema koralikami w groszki. Obwód 76 cm. 50 zł - Aniołek duży V
Aniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa. 16 zł - Bransoletka Purpurosa
Bransoletka Purpurosa Obw. - 19 cm. Materiały: Jadeit, Marmur (kula), Piryt, Onyks, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz. 65 zł



