PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Luty 2020 1234567891011121314151617181920212223242526272829 »

Zakopane

Wiadomości

Podsumowanie ferii zimowych w bibliotece w Zakopanem

Piątek, 21 lutego 2020 r.
Autor: Dominika Balicka

Podsumowanie ferii zimowych w bibliotece w ZakopanemPodczas ferii zimowych w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Stefana Żeromskiego w Zakopanem, odbyły się zajęcia dla najmłodszych czytelników. Głośne czytanie fragmentów książki było stałym elementem każdego spotkania. Cykl rozpoczęły warsztaty pn. „Karnawałowy czas balów i masek”, na podstawie książki „Cecylka Knedelek i kolorowe bale”, na którym dzieci wykonywały maski karnawałowe.


Kolejne zajęcia związane były z pilotażowym projektem, w którym biblioteka bierze udział „Para Para buch! Książka w ruch!", mającym na celu promocję czytelnictwa książek popularno-naukowych wśród dzieci w wieku 3-10 lat. Podczas nich uczestnicy mogli wykonać samodzielnie eksperymenty z barwnikami. Zajęcia połączyły edukację z zabawą. Kolejnymi zajęciami, które odbyły się w Bibliotece Młodzieżowej były warsztaty literacko-plastyczne z wykorzystaniem techniki origami, na podstawie książki „Nosek supermysz na tropie. Dlaczego rakieta lata, statek pływa, samochód jeździ”. W trakcie zajęć dzieci po wysłuchaniu opowiadania o Nosku wykonały techniką origami papierowy rakiety.

Ferie zimowe w bibliotece zakończyły się spektaklem edukacyjno-artystycznym pt. „Zima u Kubusia” w wykonaniu Teatru dla dzieci KRAK-ART.

Biblioteka wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Młodych Czytelników, organizuje szereg zajęć, zarówno w trakcie roku szkolnego, jak i zimowych ferii oraz letnich wakacji. Najpopularniejsze wydarzenia to Czwartki Literackie dla Dzieci. Wstęp na wszystkie zajęcia jest bezpłatny.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Bransoletka "Mix 2"Bransoletka "Mix 2"Bransoletka "Mix 2" Obwód - 18,5 cm. Materiały: Agat, Koral, Szkło, Masa perłowa, Metal. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    60 zł
  • Naszyjnik "Kropla miodu"Naszyjnik "Kropla miodu"Naszyjnik z nieregularnych koralików  - Koral, oraz kilku koralików z bursztynu. Jako przekładki małe rureczki - Koral. Obwód 50 cm. 
    85 zł
  • Aniołek mały IIIAniołek mały IIIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 7 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    8 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.