PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Październik 2021 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Wiadomości

Szkoły społeczne spotkają się w Zakopanem

Wtorek, 12 października 2021 r.
Autor: Tomasz Biegański

Szkoły społeczne spotkają się w ZakopanemCzłonkowie Społecznego Towarzystwa Oświatowego – największej organizacji zrzeszającej szkoły niepublicznej – spotkają się na konferencji w Zakopanem. Przedstawiciele STO będą rozmawiać o tym, jak nadal doskonalić swoje szkoły mimo wyzwań, z którymi mierzy się oświata. Konferencja rozpocznie się w piątek i potrwa do niedzieli. Watra jest patronem medialnym wydarzenia. W XXVI Konferencji Programowej STO pt. „W drodze na szczyt. Redefinicje” weźmie udział prawie 150 osób. W gronie uczestników znajdą się przede wszystkim dyrektorzy szkół społecznych prowadzonych przez STO oraz przedstawiciele organów prowadzących.


Wydarzenie będzie okazją do rozmowy o wyzwaniach stojącychobecnie przed oświatą, w tym zwłaszcza szkołami społecznymi. Mimo trudności spowodowanych pandemią i obaw towarzyszących kolejnym działaniom resortu edukacji, przedstawiciele STO zamierzają wspólnie zastanawiać się nad dalszym doskonaleniem prowadzonych przez siebie szkół.

– Sytuacja w oświacie komplikuje się z miesiąca na miesiąc. Społeczne Towarzystwo Oświatowe konsekwentnie zwraca uwagę władz oświatowych na pogłębiające się problemy polskiego szkolnictwa i protestuje przeciwko planowanym zmianom w przepisach oświatowych, które ograniczą autonomię szkół – mówi Zygmunt Puchalski, Prezes Społecznego Towarzystwa Oświatowego. – Pomimo tych trudności, uważamy że nadal możemy i powinniśmy mierzyć wysoko. Nasze szkoły doskonale poradziły sobie w okresie pandemii i dysponują wystarczającym potencjałem, by zapewniać uczniom najlepszą możliwą edukację. W drodze na edukacyjne szczyty przyda nam się jednak dyskusja o tym, jaką ścieżką podążać, zwłaszcza w obliczu ciemnych chmur, jakie gromadzą się nad polską oświatą – dodaje. 

W konferencji, oprócz przedstawicieli STO, wezmą także udział zaproszeni goście. Przed uczestnikami wystąpi m.in. prof. Jacek Pyżalski, który zaprezentuje wyniki badań dotyczących zdrowia psychicznego polskich uczniów.

Konferencja Społecznego Towarzystwa Oświatowego odbędzie się w Zakopanem po raz pierwszy. W stolicy polskich Tatr działa Zespół Ogólnokształcących Szkół Społecznych STO, na który składa się szkoła podstawowa i liceum. 

Na terenie województwa małopolskiego Społeczne Towarzystwo Oświatowe prowadzi w sumie 10 placówek, najwięcej (sześć) w Krakowie.

O Społecznym Towarzystwie Oświatowym

Społeczne Towarzystwo Oświatowe to pierwsza i największa organizacja oświaty niepublicznej w Polsce. Działające od 1987 roku stowarzyszenie zrzesza prawie 100 szkół i placówek oświatowych z całego kraju, w których uczy się ok. 15 tys. uczniów, a zatrudnionych jest ok. 2,5 tys. osób. Koncepcja STO polega na harmonijnym połączeniu edukacji i wychowania. Nauczyciele, uczniowie i rodzice wspólnie kształtują szkoły STO, akceptując podstawowe zasady i reguły, takie jak uczciwość, rzetelność, wzajemny szacunek i empatia. 

Więcej informacji o STO: www.sto.org.pl

Zobacz w naszym sklepie:
  • Spinka góralska XIIISpinka góralska XIIIMetalowa, mała spinka góralska w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 5 cm, długość (z przekolacem) 14,5 cm.
    140 zł
  • Sakiewka IISakiewka IISakiewka filcowa z naszytym ludowym motywem. Zamykana na rzep.   Szerokość ok. 11 cm Wysokość ok. 17 cm Długość ze sznurkiem ok. 58 cm Materiał: Filc Kolor: Kremowy
    40 zł
  • Spinka góralska XVSpinka góralska XVMetalowa spinka góralska w kolorze srebrnym z wizerunkiem jelonka w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7 cm, długość (z przekolacem) 19,5 cm.
    180 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.