PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Grudzień 2023 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Wiadomości

Podsumowanie Projektu "Edukacja dla Bezpieczeństwa"

Wtorek, 5 grudnia 2023 r.
Autor: Towarzystwo Gimnastyczne "Sokół" Gniazdo w Zakopanem

Podsumowanie Projektu "Edukacja dla Bezpieczeństwa"Były strzały, pierwsza pomocy, wirtualna strzelnica, nauka zasad bezpieczeństwa BLOS. Zakończyła się kolejna edycja projektu "Edukacja dla Bezpieczeństwa", realizowanego przez Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” Gniazdo w Zakopanem. Projekt ten skupiał się na rozwijaniu wiedzy teoretycznej oraz praktycznych umiejętności z zakresu proobronności, mających na celu podniesienie świadomości obywatelskiej i przygotowanie uczestników do potencjalnej służby wojskowej.


W projekcie uczestniczyły szkoły podstawowe i licealne z Zakopanego oraz okolic, cywile, klasy mundurowe. Wyjątkowa koncepcja szkoleń została wysoko oceniona przez Ministerstwo Obrony Narodowej. Dzięki współpracy z nauczycielami przedmiotu Edukacja dla bezpieczeństwa powstał wartościowy program edukacyjny z którego chętnie skorzystały palcówki edukacyjne. Program szkolenia skupiał się zarówno na aspektach teoretycznych, jak i praktycznych, obejmując zasady bezpieczeństwa, postawy strzeleckie, budowę broni oraz strzelanie z broni bojowej i sportowej.

Projekt cieszył się ogromnym zainteresowaniem społeczności lokalnej, gromadząc liczne grupy uczestników, reprezentujących różne środowiska. Udało się przeszkolić blisko 700 osób, co stanowi znaczący wzrost w porównaniu do poprzednich lat. 

Uczestnicy podczas 19 spotkań przepracowali łącznie wiele godzin szkoleniowych i wystrzelali 8000 sztuk amunicji, zdobywając przy tym wiedzę z zakresu obsługi pistoletu i karabinków bojowych GROT, BERYL wykorzystywanych w polskich formacjach wojskowych. Mogli również porównać je również z klasycznym karabinem AK-47. Wszystkie szkolenia prowadzone były z przestrzeganiem najwyższych standardów bezpieczeństwa. Doświadczona kadra instruktorska dbała o prawidłowy przebieg zajęć, a uczestnicy mieli okazję nabyć nowych umiejętności pod nadzorem specjalistów. Część szkoleń była prowadzona z ratownikami medycznymi, instruktorami ZHR i TG Sokół. Szkolenia odbywające się na zakopiańskiej strzelnicy prowadziła kadra instruktorska Tatra Shooting. 

Dzięki wsparciu Ministerstwa Obrony Narodowej udało się skutecznie zrealizować cele projektu. Dotacje oraz pomoc merytoryczna przyczyniły się do zwiększenia skali działań i ich efektywności.

Projekt Edukacja dla bezpieczeństwa współfinansowany jest ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej i Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” Gniazdo w Zakopanem.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Grafika Folk w ramce IIGrafika Folk w ramce IIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Aniołek duży IAniołek duży IAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    16 zł
  • Śpiewki i nuty - Trebunie TutkiŚpiewki i nuty - Trebunie TutkiTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. 1 Ozwodne  2:21 2 Krzesane  4:26 3 Janosikowe  5:44 4 Ozwodne zbojnickie  2:24 5 Duchowe  4:55 6...
    40 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.