PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Wiadomości

25-lecie Powiatu Tatrzańskiego

Wtorek, 4 czerwca 2024 r.
Autor: Starostwo Powiatowe w Zakopanem

25-lecie Powiatu TatrzańskiegoObchody Jubileuszu Powiatu Tatrzańskiego to m.in. uroczysta Gala, która odbyła się w minioną sobotę w Zakopanem. W części oficjalnej odznaczeniami za długoletnią wzorową pracę uhonorowani zostali pracownicy Starostwa Tatrzańskiego. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda uhonorował odznaczeniami państwowymi zasłużonych pracowników Starostwa Powiatowego w Zakopanem. Uroczystego wręczenia odznaczeń w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dokonała Pani Monika Kolasa, I Zastępca Dyrektora Biura Wojewody Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie.


MEDALEM ZŁOTYM ZA DŁUGOLETNIĄ SŁUŻBĘ odznaczeni zostali:
1. Pani Krystyna Gąsienica-Mikołajczyk
2. Pani Barbara Kowalska
3. Pani Krystyna Marduła
4. Pan Stanisław Pańszczyk
5. Pan Andrzej Walkosz
6. Pan Józef Zych

MEDALEM SREBRNYM ZA DŁUGOLETNIĄ SŁUŻBĘ odznaczeni zostali:

7. Pan Andrzej Buńda
8. Pan Andrzej Gandera
9. Pani Agnieszka Kukuc
10. Pani Anna Parder-Butor
11. Pan Jarosław Zając

MEDALEM BRĄZOWYM ZA DŁUGOLETNIĄ SŁUŻBĘ odznaczeni zostali:

12. Pani Joanna Pietras
13. Pani Karolina Hajduk

Zarząd Województwa Małopolskiego przyznał 9 osobom Odznakę Honorową Województwa Małopolskiego – Krzyż Małopolski. Odznaka Honorowa Województwa Małopolskiego – Krzyż Małopolski, jest honorowym wyróżnieniem osób, które poprzez zaangażowanie w działania na rzecz społeczności lokalnych, przyczyniają się do rozwijania społeczeństwa obywatelskiego i wzbogacają tym samym dorobek regionu.

Uroczystego wręczenia odznaczeń dokonał Witold Kozłowski Marszałek Województwa Małopolskiego - Odznaki Honorowej Województwa Małopolskiego – Krzyż Małopolski

Złotą Odznaką Honorową Województwa Małopolskiego – Krzyż Małopolski zostali odznaczeni:
Pan Rafał Dobrowolski

Pan Andrzej Dziadoń

Pani Zofia Garbulińska

Pan Jacek Kuchta

Pani Anna Król-Józaga

Pani Bożena Stopka-Rapacz

Pan Jerzy Chlebiński

Pan Maciej Krokowski

Pani Regina Tokarz


Wielkie gratulacje dla wszystkich odznaczonych!

Życzenia pomyślności na kolejne lata pracy składali przedstawiciele podhalańskich miast i gmin oraz parlamentarzyści.

W uroczystości wziął udział nie tylko obecny starosta tatrzański Andrzej Skupień, ale i jego poprzednicy: Andrzej Gąsienica-Makowski oraz Piotr Bąk , czyli wszyscy, którzy pełnili urząd starosty tatrzańskiego od momentu powołania tej jednostki administracji samorządowej.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Okładka na zeszyt IVOkładka na zeszyt IVLudowe okładka na zeszyt (A5) z czarnego filcu zapinana na guzik, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość 23 cm.
    30 zł
  • BALLADA O ŚMIERCI JANOSIKA - Trebunie TutkiBALLADA O ŚMIERCI JANOSIKA - Trebunie TutkiTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. Na płycie CD AUDIO występują:  Krzysztof Trebunia-Tutka, Andrzej Polak, Anna Trebunia-Tutka, Wojciech...
    40 zł
  • Grafika Folk w ramce XGrafika Folk w ramce XGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.