PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Wiadomości

Zmarł Ks. prałat Stanisław Szyszka

Czwartek, 20 czerwca 2024 r.
Autor: Maciej Stasiński

Zmarł Ks. prałat Stanisław SzyszkaKs. prałat Stanisław Szyszka - Honorowy Obywatel Zakopanego - związany był z parafią Św. Krzyża od początku jej istnienia. Wcześniej był wikariuszem w Jaworznie i Szczyrku oraz proboszczem w Juszczynie. Został następnie skierowany do tworzenia Parafii Tatrzańskiej w Zakopanem oraz budowy kościoła pw. Św. Krzyża. Zawsze wielką troską otaczał parafian i turystów. Dzięki jego przychylności w kościele odbywały się liczne koncerty i wystawy. Działał chór „Turliki” oraz wiele wspólnot parafialnych. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w środę i czwartek.


Ksiądz Prałat Stanisław Szyszka był nie tylko wspaniałym, niosącym światło wiary kapłanem, ale również niezwykle ciepłym, serdecznym i mądrym człowiekiem o wielkim sercu. Jego życie wypełnione było miłością do Boga i bezinteresowną służbą bliźnim. Bliskim składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Uroczystości pogrzebowe:

Środa 26.06
14.40 - importa i Koronka do Miłosierdzia Bożego
15.00 - Msza święta
17.00 - Msza parafialna
18.00 - Różaniec
20.00 - Msza rodaków i Księży współpracujących

Czwartek 27.06
7.00 - Msza Parafialna
8.00 - Różaniec
9.00 - Koronka do Miłosierdzia Bożego
10.20 - Różaniec
11.00 - Msza Pogrzebowa i przejście na Cmentarz

Zobacz w naszym sklepie:
  • Słownik biograficzny "Podhalanie" tom IISłownik biograficzny "Podhalanie" tom IILudzie kultury i sportu, dziennikarze, duchowni i samorządowcy - kilkaset osób znalazło się w tomie II Słownika biograficznego "Podhalanie". Słownik biograficzny...
    70 zł
  • Spinka góralska XSpinka góralska XMetalowa, mała spinka góralska w kolorze srebrnym z wizerunkiem jelonka w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 5 cm, długość (z przekolacem) 14,5 cm.
    240 zł
  • Bransoletk​a "Porzeczki"Bransoletk​a "Porzeczki"Bransoletka, z koralików z korala fasetowanego, rurek - koral i pastylek - szkło. Plus masa perłowa - zawieszka. Obw 20,5 cm
    70 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.