PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Międzynarodowa Konferencja Ewangelizacyjna

7–9 maja 2010 r.
Autor: Adam Kitkowski

W dniach 7-9 maja 2010 r. odbędzie się w kościele p.w. św. Krzyża w Zakopanem, pod patronatem honorowym Jego Eminencji Kardynała Stanisława Dziwisza, Międzynarodowa Konferencja Ewangelizacyjna z udziałem Terry Bork, znanej w świecie działaczki katolickiej z USA.


Terry Bork była doradcą dwóch prezydentów Stanów Zjednoczonych w dziedzinie modlitwy za kraj, koordynując organizację Narodowego Dnia Modlitwy, obecnie jest asystentką O. Toma Foresta, Dyrektora Międzynarodowego Ruchu Ewangelizacja 2000 w Waszyngtonie, a także wielką czcicielką i propagatorką kultu Miłosierdzia Bożego.
Od ponad trzydziestu lat szczególnie modli się za Polskę, wielokrotnie gościła też w naszym kraju, głosząc konferencje o modlitwie za kraj, za miasto, za rodziny i o szeroko rozumiane uzdrowienie. Ta właśnie tematyka będzie poruszana w czasie konferencji w Zakopanem.
Gromadząc się na modlitwie w sprawach publicznych, za sprawujących władzę, za instytucje, za miejsca, gdzie przebywają ludzie z racji pracy czy rozrywki, przyczyniamy się do tego, by w życiu społecznym otwierały się przestrzenie bardziej oddane woli Bożej, gdzie więcej spraw toczy się w zgodzie i pokoju, dla dobra ludzi. Liczne świadectwa z dużych miast w Polsce, gdzie od lat objęte są modlitwą urzędy, personalnie osoby sprawujące funkcje publiczne, szkoły, szpitale, sądy, miejsca szczególnie niebezpieczne, wskazują jak wiele dobrego przynosi ta inicjatywa.

Terry Bork bardzo skutecznie uczy sposobu włączenia się modlitwą w życie społeczne i będzie to czynić w niedzielę, 18 kwietnia od godz. 19.00., w czasie uroczystej Eucharystii, sprawowanej w intencjach Ojczyzny, społeczności Miasta i Regionu, za osoby pełniące funkcje publiczne, zakłady pracy, szpitale, sąd i policję, media i szkoły, artystów i ludzi kultury. Przeżywana obecnie tragedia narodowa tym bardziej skłania do refleksji jak wielka wagę ma wspólna modlitwa za kraj, za małe ojczyzny i tę wielką, wspólną wszystkim – Polskę.

Zaproszenie do udziału w tym wydarzeniu kierowane jest do Władz naszego Miasta i Regionu, Instytucji, oraz wszystkich pragnących pogłębić życie modlitewne, a także strapionych i szukających, gdyż następne dni poświęcone będą modlitwie za rodziny i o uzdrowienie wewnętrzne.


MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA EWANGELIZACYJNA W ZAKOPANEM
POD PATRONATEM
JEGO EMINENCJI KARDYNAŁA STANISŁAWA DZIWISZA
Z UDZIAŁEM GOŚCIA Z USA
T E R R Y B O R K
Z ZARZĄDU MIĘDZYNARODOWEGO RUCHU EWANGELIZACJA 2000
W WASZYNGTONIE

" JAK ROZMAWIAĆ Z PANEM BOGIEM
O MOIM MIEŚCIE
O MOIM ŻYCIU
O MOJEJ RODZINIE"

7-9 maja 2010r.

ZAKOPANE, kościół pw. ŚW. KRZYŻA, ul. ZAMOYSKIEGO

PROGRAM:

Piątek, 7 maja

godz. 18.00 - rozpoczęcie, powitanie uczestników, śpiew.

godz. 18.30 - konferencja TERRY BORK o osobistej i wspólnotowej modlitwie o uzdrowienie wewnętrzne, świadectwa.

godz. 20.00 - Eucharystia z modlitwą o uzdrowienie.

godz. 21.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu.

Sobota, 8 maja

godz. 18.00 - rozpoczęcie, śpiew.

godz. 18.30 - konferencja TERRY BORK o modlitwie za rodzinę.

godz. 20.00 - Eucharystia z modlitwą o uproszenie miłości dla rodzin.

godz. 21.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu.

Niedziela, 9 maja

godz. 19.00 - uroczysta Eucharystia w intencji społeczności miasta i regionu Podhala.

godz. 20.00 - konferencja TERRY BORK o sposobach włączania się modlitwą w życie społeczne.

Zobacz w naszym sklepie:
  • 9 SIYŁ - „NOWYJ WIESNY PRZYSEŁ CAS” - album dwupłytowy9 SIYŁ - „NOWYJ WIESNY PRZYSEŁ CAS” - album dwupłytowy„NOWYJ WIESNY PRZYSEŁ CAS” to drugi album zespołu składający się również z dwóch płyt. Pierwsza płyta to tradycyjne melodie podhalańskie. Na drugiej płycie prezentujemy...
    50 zł
  • Torebka filcowa XIIITorebka filcowa XIIITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł
  • Grafika Folk w ramce IXGrafika Folk w ramce IXGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.