PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Festiwal Wiosna Jazzowa Zakopane 2010 - Nigel Kennedy: A Unique Polish Musical Perspective

14–16 maja 2010 r.
Autor: AKS

Festiwal Wiosna Jazzowa Zakopane 2010 - Nigel Kennedy: A Unique Polish Musical PerspectiveW dniach 14-16 maja odbędzie się druga odsłona festiwalu Wiosna Jazzowa Zakopane 2010. Brytyjski geniusz skrzypiec Nigel Kennedy wystąpi z udziałem swoich wybitnych polskich przyjaciół pod hasłem „A Unique Polish Musical Perspective”.


SŁOWO WSTĘPNE

Szanowni Państwo,

Po raz drugi mam już okazję gościć na tym szczególnym festiwalu – szczególnym tak jak i miejsce, w którym on się odbywa – pełne inspiracji, dawnych tradycji jako prężny, nowatorski ośrodek kultury.

Temat przewodni festiwalu „ Polska Wyjątkowa Perspektywa Muzyczna“ podejmuje się przedstawienia esencji tego co czyni polską kulturę muzyczną tak szczególną i niepowtarzalną. W moim przekonaniu to nie tylko sama wirtuozeria i sprawność techniczna ale w wielkim stopniu otwartość na różne style,wyobraźnia pozwalająca na czerpanie z różnorodnych wpływów muzycznych, autentyczność, spontaniczność oraz radość w muzyce. Biorących udział w festiwalu muzyków, choć reprezentują odmienne style, łączą właśnie te wartości – każdy, jednocześnie będąc silną i odrębną indywidualnością artystyczną pozostaje otwarty na dialog z innymi muzykami, na przekaz dla publiczności, uprawiając muzykę jako formę komunikacji a nie tylko samorealizacji artystycznej - wielcy artyści pokorni wobec swojej sztuki i jej odbiorców. 

Tak jest w przypadku zarówno legend polskiej sceny jazzowej: Janusza Muniaka, Jarka Śmietany, Roberta Majewskiego jak i bardziej eterycznych, sięgających częściej do akustycznych inspiracji tradycji folkowej twórców, jak Kroke czy Anna Maria Jopek, czy też u reprezentujących najmłodsze pokolanie jazzmanów, Piotra Wyleżoła i Frittaty.

Ich muzyka jest jednocześnie polska ale też uniwersalna, przełamuje bariery językowe, pokoleniowe i stylistyczne, jest nowatorska, a zarazem sięga do tradycji.

Ta właśnie otwartość, szczerość i prawdziwość w muzyce idealnie wpisują się w krajobraz Tatr, tak jak one zaprzeczając pretensjonalności, skłaniając do pytań o stan kondycji ludzkiej.

Na naszym festiwalu zabraknąć nie mogłoby więc projektu będącego autentyczną kolaboracją; mamy przyjemność zaprosić na zupełnie nowy wspólnie przygotowany projekt - koncert poświęcony jazzowym interpretacjom twórczości Chopina.

W iście festiwalowym duchu zapraszamy również na codzienne jam sessions o północy, które w naszym klimatycznym Klubie Festiwalowym poprowadzi Tomasz Nowak.

Festiwal nie jest przedsięwzięciem jednej tylko strony, by odniósł sukces musi stać się prawdziwym spotkaniem zarówno muzyków, organizatorów jak i publiczności.

Serdecznie więc Państwa zapraszam do naszych wspólnych spotkań muzycznych.

Nigel Kennedy
Dyrektor Artystyczny


FESTIWAL WIOSNA JAZZOWA ZAKOPANE 2010
NIGEL KENNEDY:  A UNIQUE POLISH MUSICAL PERSPECTIVE

 14.05 PIĄTEK

 • godz. 19.00 NIGEL KENNEDY`S CHOPIN SUPER GROUP – Kino Sokół (bilety)
 • godz. 21.30 JAREK ŚMIETANA QUARTET – Hotel Belvedere (bilety)
 • godz. 22.00 JANUSZ MUNIAK QUARTET – Karczma Biały Potok (bilety)
 • godz. 24.00 – 3.00 JAM SESSION (Tomek Nowak directs) – Karczma Biały Potok (wstęp wolny)

15.05 SOBOTA

 • godz. 17.00 PIOTR WYLEŻOŁ QUINTET FEAT. ADAM PIEROŃCZYK & DAVID DORUZKA – Hotel Belvedere (bilety)
 • godz. 19.00 MAJEWSKI I PRZYJACIELE – Hotel Belvedere (bilety)
 • godz. 21.00 ANNA MARIA JOPEK - Kino Sokół (bilety)
 • godz. 24.00 – 03.00 JAM SESSION (Tomek Nowak directs) – Karczma Biały Potok (wstęp wolny)

16.05 NIEDZIELA

 • godz. 17.00 FRITTATA – Hotel Belvedere (wstęp wolny)
 • godz. 19.00 NIGEL KENNEDY QUINTET: SHHH! – Karczma Biały Potok (bilety)
 • godz. 22.00 NIGEL KENNEDY & KROKE - Karczma Biały Potok (bilety)
 • godz. 24.00 – 03.00 JAM SESSION (Tomek Nowak directs) – Karczma Biały Potok (wstęp wolny)

SCENY FESTIWALOWE:

 • Kino "Sokół", ul. Orkana 2, Zakopane
 • Hotel Belvedere, ul. Droga do Białego 3
 • Karczma "Biały Potok", ul. Droga do Białego 7b

KLUB JAZZOWY: Karczma Biały Potok

DYREKTOR ARTYSTYCZNY: Nigel Kennedy

ORGANIZATOR: Biuro Promocji Zakopanego

 

Informacje oraz bilety:

Biuro Promocji Zakopanego: tel. +48 18 20 66 950, www.zakopane.pl

Centrum Informacji Turystycznej: tel. +48 18 20 12 211

Punkt Informacji Turystycznej: tel. +48 18 20 12 004

Zobacz w naszym sklepie:
 • Grafika Folk w ramce IGrafika Folk w ramce IGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
  55 zł
 • Magnes Folk na lodówkę XIMagnes Folk na lodówkę XIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
  7 zł
 • Naszyjnik "Wielokrzyż"Naszyjnik "Wielokrzyż"Naszyjnik "Wielokrzyż" Obwód 43 cm. Inspirowany starą biżuterią góralską - Koral o dwóch odcieniach czerwieni, Metal, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez...
  100 zł

Zobacz także:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.