PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

„Przypadek 2010”

Poniedziałek, 25 października 2010 r.
Autor: AKS

„Przypadek 2010”Towarzystwo Edukacji Artystycznej w Zakopanem, Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Artystyczna w Zakopanem, Rada Rodziców POSA zapraszają na wernisaż wystawy „Przypadek 2010”prezentującej prace uczniów powstałych podczas pleneru artystycznego w Krynicy Morskiej. Otwarcie wystawy odbędzie się 25 października o godz. 17.00 w Galerii Szkolnej Zespołu Państwowych Szkół Artystycznych w Zakopanem (budynek szkoły muzycznej) ul. Sienkiewicza 12.


Na wystawie prezentowane będą prace plastyczne w różnorodnych technikach, prace multimedialne oraz zapis filmowy pokazów kończących działania warsztatowe, które odbyły się na miejscu organizacji pleneru, w Krynicy Morskiej. Podczas wernisażu zaplanowano także mini koncert zespołu muzycznego realizującego podczas pobytu w Krynicy swój własny projekt.

Plenery artystyczne organizowane są dla wszystkich uczniów zakopiańskiej szkoły artystycznej we wrześniu każdego roku. Wyjazdem do nadbałtyckich miejscowości rozpoczyna się zawsze nowy rok szkolny. W tym czasie odbywają się normalnie lekcje, ale z naciskiem na zajęcia artystyczne i kreatywne. Organizowane są warsztaty z różnych dziedzin sztuki.
Każdy plener przeprowadzany jest pod wspólnym hasłem. W tym roku był to „przypadek”. Nauczyciele prowadzący zajęcia poszukiwali, wspólnie z podopiecznymi, związków wyznaczonego pojęcia ze swoją dziedziną.
Efekty tych rozważań będzie można zobaczyć na poplenerowej wystawie.
Tegoroczna, bogata oferta warsztatowa podczas pleneru była możliwa dzięki dofinansowaniu projektu przez Urząd Miasta Zakopanego, Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
W tym roku szkoła artystyczna mogła więc gościć artystów z Teatru Figur w Krakowie, którzy przeprowadzili warsztaty przybliżające młodzieży techniki teatru cieni. Tajemnice światła rozważali też na uzupełniających wykładach z fizyki, a w efekcie powstały krótkie etiudy cieniowe na podstawie samodzielnie napisanych scenariuszy.
Na plenerze uczniowie gościli także znanego w Polsce przedstawiciela beatboxu, Patryka Tik Taka Matelę. Razem z nim poznawali techniki tworzenia dźwięków przy pomocy narządów mowy. Początkujący adepci beatboxu mieli okazję stworzyć wspólnie z kolegami z grupy muzycznej, ciekawy projekt instrumentalno-beatboxowy.
Część zajęć poświęcona była także tematom związanym z profilaktyką w dziedzinie uzależnień. Warsztaty dotyczące zagrożeń, z jakimi obecnie mogą spotkać się w życiu codziennym młodzi ludzie prowadził psycholog, Michał Kawecki.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Naszyjnik "Krzyżyk i korale"Naszyjnik "Krzyżyk i korale"Naszyjnik "Krzyżyk i korale" Obwód - 44 cm. Inspirowany starą biżuterią góralską - Koral, Metal, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę...
    95 zł
  • Ludowe etui na tablet VILudowe etui na tablet VILudowe etui z ciemno-szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • Spinka góralska XXSpinka góralska XXMetalowa mała spinka góralska w kolorze srebrnym. Ręcznie wykonana. Szerokość 3 cm, długość (z przekolacem) 7 cm.
    220 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.