PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Klimaty wschodnie w Muzeum Tatrzańskim

Piątek, 18 lutego 2011 r.
Autor: Wojciech Szatkowski

Klimaty wschodnie w Muzeum TatrzańskimMuzeum Tatrzańskie oraz Spotkania z Filmem Górskim serdecznie zapraszają na spotkanie ze Wschodem w piątek 18 lutego o godz. 17.00 w Galerii Sztuki im. W. i J. Kulczyckich, ul. Koziniec 8. W programie: zwiedzanie Galerii z przewodnikiem oraz pokaz filmów z kolejnych edycji Spotkań z Filmem Górskim.


Program szczegółowy:

- zwiedzanie wystaw „Kobierce wschodnie z kolekcji Włodzimierza i Jerzego Kulczyckich” oraz „Leon Barszczewski (1849 – 1910) – od Samarkandy do Siedlec” w towarzystwie Urszuli Radwańskiej, opiekuna kolekcji kobierców wschodnich należącej do Muzeum Tatrzańskiego;

- filmy o Wschodzie z kolejnych edycji Spotkań z Filmem Górskim:

BHUTAN – W POSZUKIWANIU SZCZĘŚCIA, reż. Pavol Barabas, Słowacja, 2008, 33 min.

Mówi się, ze Bhutan to kraj, o którym zapomnieli ludzie, ale nie Bogowie. Jego mieszkańcy nazywają swoje starożytne królestwo, leżące między indyjskim Assamem a chińskim Tybetem, Krajem Grzmiącego Smoka. Wędrówka po tej zapomnianej krainie, gdzie ludzie czczą wszystkie żywe stworzenia, to historia o szczęściu. Spokój wewnętrzny jest tutaj ceniony bardziej niż pogoń za ziemskimi przyjemnościami, a życie w harmonii jest wartością najwyższą.

MONGOLIA – W CIENIU CZYNGIS CHANA, reż. Pavol Barabas, Słowacja, 2010, 61 min.

Wędrując z dala od uczęszczanych szlaków, poznając niezwykłych mieszkańców surowej krainy stepów i gór, Pavol Barabas opowiada o legendarnym Czyngis – Chanie i snuje refleksje na temat współczesnego oblicza Mongolii i jej przyszłości.

NYARMA, reż. Edgar Bartenev, Rosja, 2008, 41 min.

Film opowiada o codziennym życiu hodowców reniferów na podbiegunowym obszarze Uralu w Rosji. Głównym bohaterem jest 17-letni Gosha, który pomimo młodego wieku zarządza dosyć dużą hodowlą. Historia ukazuje portret człowieka i jego przeznaczenie.

Partner wydarzenia: Spotkania z Filmem Górskim w Zakopanem

Serdeczne podziękowania dla Magdaleny Ziaji, Dyrektora Spotkań z Filmem Górskim, za udostępnienie filmów.

www.spotkania.zakopane.pl

WWW.muzeumtatrzanskie.pl

Wstęp: w cenie biletu do Galerii (normalny 7 zł, ulgowy 5,50 zł)

Zobacz w naszym sklepie:
  • Bransoletka "Czerwona"Bransoletka "Czerwona"Bransoletka "Czerwona" Obwód 21 cm. Materiały: Szkło i srebro. Zapięcie szufladkowe. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    55 zł
  • Aniołek duży IAniołek duży IAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł
  • Spinka góralska XISpinka góralska XIMetalowa spinka góralska w kolorze srebrnym z wizerunkiem jelonk w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7,5 cm, długość (z przekolacem) 19,5 cm.
    180 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.