PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Klimaty wschodnie w Muzeum Tatrzańskim

Piątek, 18 lutego 2011 r.
Autor: Wojciech Szatkowski

Klimaty wschodnie w Muzeum TatrzańskimMuzeum Tatrzańskie oraz Spotkania z Filmem Górskim serdecznie zapraszają na spotkanie ze Wschodem w piątek 18 lutego o godz. 17.00 w Galerii Sztuki im. W. i J. Kulczyckich, ul. Koziniec 8. W programie: zwiedzanie Galerii z przewodnikiem oraz pokaz filmów z kolejnych edycji Spotkań z Filmem Górskim.


Program szczegółowy:

- zwiedzanie wystaw „Kobierce wschodnie z kolekcji Włodzimierza i Jerzego Kulczyckich” oraz „Leon Barszczewski (1849 – 1910) – od Samarkandy do Siedlec” w towarzystwie Urszuli Radwańskiej, opiekuna kolekcji kobierców wschodnich należącej do Muzeum Tatrzańskiego;

- filmy o Wschodzie z kolejnych edycji Spotkań z Filmem Górskim:

BHUTAN – W POSZUKIWANIU SZCZĘŚCIA, reż. Pavol Barabas, Słowacja, 2008, 33 min.

Mówi się, ze Bhutan to kraj, o którym zapomnieli ludzie, ale nie Bogowie. Jego mieszkańcy nazywają swoje starożytne królestwo, leżące między indyjskim Assamem a chińskim Tybetem, Krajem Grzmiącego Smoka. Wędrówka po tej zapomnianej krainie, gdzie ludzie czczą wszystkie żywe stworzenia, to historia o szczęściu. Spokój wewnętrzny jest tutaj ceniony bardziej niż pogoń za ziemskimi przyjemnościami, a życie w harmonii jest wartością najwyższą.

MONGOLIA – W CIENIU CZYNGIS CHANA, reż. Pavol Barabas, Słowacja, 2010, 61 min.

Wędrując z dala od uczęszczanych szlaków, poznając niezwykłych mieszkańców surowej krainy stepów i gór, Pavol Barabas opowiada o legendarnym Czyngis – Chanie i snuje refleksje na temat współczesnego oblicza Mongolii i jej przyszłości.

NYARMA, reż. Edgar Bartenev, Rosja, 2008, 41 min.

Film opowiada o codziennym życiu hodowców reniferów na podbiegunowym obszarze Uralu w Rosji. Głównym bohaterem jest 17-letni Gosha, który pomimo młodego wieku zarządza dosyć dużą hodowlą. Historia ukazuje portret człowieka i jego przeznaczenie.

Partner wydarzenia: Spotkania z Filmem Górskim w Zakopanem

Serdeczne podziękowania dla Magdaleny Ziaji, Dyrektora Spotkań z Filmem Górskim, za udostępnienie filmów.

www.spotkania.zakopane.pl

WWW.muzeumtatrzanskie.pl

Wstęp: w cenie biletu do Galerii (normalny 7 zł, ulgowy 5,50 zł)

Zobacz w naszym sklepie:
  • KamizelkaKamizelkaKamizelka dla małego dziecka (4-5 letnie) z cienkiego sukna, z haftowanymi motywami ludowymi, w kolorze kremowym. Długość ok. 33 cm. Szerokość ok. 31 cm.
    80 zł
  • Torebka filcowa ITorebka filcowa ITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł
  • Okładka na zeszyt IOkładka na zeszyt ILudowe okładka na zeszyt (A5) z brązowego filcu, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość 23 cm.
    30 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.