PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Puchar Misia Stramusia

Niedziela, 20 lutego 2011 r.
Autor: AKS

Puchar Misia Stramusia20 lutego 2011 r. na zakopiańskim stoku Nosal, odbędą się pierwsze otwarte zawody narciarskie dla dzieci o Puchar Misia Stramusia. Organizatorem imprezy jest Szkoła Narciarska STRAMA z Zakopanego, specjalizująca się m.in. w szkoleniu najmłodszych amatorów nart.


Nadeszła upragniona zima i sezon narciarski zagościł na dobre, a dzieci cieszą się na myśl o zimowym szaleństwie. W tym roku Szkoła Narciarska STRAMA przygotowała dla nich specjalne wydarzenie – pierwsze otwarte zawody narciarskie dla dzieci o Puchar Misia Stramusia.

Zawody odbędą się 20 lutego 2011 roku w Zakopanem na terenie Centrum Szkoleń Narciarskich Nosal. W Pucharze Misia Stramusia mogą wziąć udział wszystkie dzieci w wieku od 4 do 12 lat. Każde dziecko zostanie zakwalifikowane do odpowiedniej dla siebie grupy wiekowej. Młodzi narciarze będą rywalizować o jedno z trzech miejsc na podium w każdej z kategorii. Dla zwycięzców przygotowane zostały atrakcyjne nagrody. „Serdecznie zapraszamy na zawody wszystkie chętne dzieci. Planujemy wiele atrakcji dodatkowych – chcemy, aby to wydarzenie było świętem dzieci i dostarczyło im fantastycznych przeżyć i emocji, które są nieodłącznym elementem uprawiania wspaniałego sportu, jakim jest narciarstwo” – mówi Katarzyna Strama, wielokrotna mistrzyni Polski w narciarstwie alpejskim i właścicielka szkoły narciarskiej STRAMA.

Dzieci startujące w zawodach wraz z rodzicami będzie dopingować najwierniejszy kibic – maskotka: Miś Stramuś. Znany jest on już wszystkim dzieciom biorącym udział w szkoleniach narciarskich szkoły STRAMA. Przed startem pluszowy bohater wraz z instruktorami i opiekunami poprowadzi rozgrzewkę dla dzieci oraz nauczy je podstawowych ćwiczeń, które pozwolą dobrze przygotować się do zjazdów i uniknąć ewentualnych kontuzji. Miś Stramuś będzie towarzyszyć dzieciom i mocno trzymać za nie kciuki, a przede wszystkim wprowadzi przyjazną atmosferę zabawy.

Puchar Misia Stramusia wpisuje się w działania szkoły narciarskiej STRAMA objęte wspólnym hasłem „Dzieci na nartach”. Szkoła posiada w swych szeregach wykwalifikowanych specjalistów z wieloletnim doświadczeniem w nauce jazdy na nartach dla najmłodszych. W tym roku wystartował również przygotowany przez szkołę, pierwszy autorski program szkolenia dzieci. Został on stworzony na podstawie wieloletniego doświadczenia instruktorów i wypływa z potrzeby przekazywania najmłodszym pasji do tego zimowego sportu. Wraz z rozpoczęciem sezonu narciarskiego 2010/2011 ruszyły pierwsze przygotowane specjalnie dla najmłodszych, kursy w ramach Klubu Misia Stramusia.  „Szkolenie małych dzieci, to wielkie wyzwanie. Nie znajdują w nim zastosowania treningowe techniki dla dorosłych, a wręcz przeciwnie – nauka odbywa się poprzez zabawę i rywalizację, najlepiej w grupie rówieśników o podobnych umiejętnościach” – mówi Katarzyna Strama.

W Klubie Misia Stramusia mile widziane są wszystkie dzieci – te, które dopiero zaczynają swoją przygodę z narciarstwem i te, które chcą doskonalić nabyte już umiejętności. „Narciarstwo to nie tylko sport, ale także sposób poznawania świata. Dziecka nigdy nie należy do niczego zmuszać, można je jedynie zachęcać i motywować. Główną przyczyną powstania programu dla najmłodszych była nasza chęć zaszczepienia dzieciom pasji do nart, którą sami czujemy na co dzień. Chcieliśmy, aby maluchy miały szansę przekonać się, jak wspaniałym sportem jest narciarstwo. Naturalną konsekwencją było także przygotowanie Pucharu Misia Stramusia. Podczas zawodów dzieci spędzają razem czas i świetnie bawią się w grupie, ale także poznają sportowego ducha rywalizacji” – dodaje Katarzyna Strama.

 

Puchar Misia Stramusia – podstawowe informacje:

Data: 20.02.2011 r.

Miejsce: Centrum Szkoleń Narciarskich Nosal, ul. Balzera 30, 34-500 Zakopane

Start pierwszej kategorii wiekowej: godz. 11:00

Oficjalne wyniki i dekoracja zwycięzców: godz. 15:00

Opłata startowa wynosi 40 zł.

UWAGA: podczas zawodów istnieje obowiązek posiadania kasku.

 

Zapisu na zawody można dokonać:

 • Online poprzez wypełnienie formularza na stronie internetowej szkoły
 • Osobiście w biurze szkoły przy ul. Balzera 30 w Zakopanem codziennie w godzinach: od 9:00 do 19:00
 • Drogą mailową pisząc na adres: szkolastrama@nosal.pl

Więcej informacji na temat Pucharu Misia Stramusia, można uzyskać na stronie internetowej szkoły: www.strama.szkola.pl lub pisząc na adres szkola@nosal.pl

Zobacz w naszym sklepie:
 • Ludowe etui na tablet VILudowe etui na tablet VILudowe etui z ciemno-szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
  60 zł
 • Portfel IPortfel IPortfel filcowy z haftowanym ludowym motywem. Zamykany na rzep. Środek z czarnej podszewki.   Szerokość ok. 13 cm Wysokość ok. 12 cm Materiał: Filc Kolor: Popielaty
  35 zł
 • Wisiorek "Ogródek 1"Wisiorek "Ogródek 1"Z sukna i cekin. Wykonany ręcznie. Wymiary zawieszki 5,5/ 3,5 cm. Obwód 70 cm.
  30 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.