PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

„Czarno na białym” oraz „Proste historie”

Piątek, 8 kwietnia 2011 r.
Autor: AKS

„Czarno na białym” oraz „Proste historie”Miejska Galeria Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego w Zakopanem zaprasza 8 kwietnia o godz. 17.00 na podwójny wernisaż: I Pracownia Interdyscyplinarna Wydział Malarstwa ASP „Czarno na białym” oraz Joanna Strączek „Proste historie”.


8 kwietnia 2011 r. o godz. 17.00

(sala A)
I Pracownia Interdyscyplinarna
Wydział Malarstwa ASP
„Czarno na białym”
Pojęcie wolności jest ściśle ze sztuką związane. Sztuka jest manifestacją wolności. Bywa też tak, że sztuka o wolność walczy.
Projekt Wymiary Wolności wyrasta z kontekstów historycznych – 20. rocznica odzyskania przez Polaków suwerenności, 30. rocznica powstania Solidarności –adresowany jest przede wszystkim do ludzi młodych /studentów i doktorantów, rówieśników tych wydarzeń lub młodszych. Zwraca też uwagę na przeszłość, co demonstruje przejawy wolności twórców żyjących w czasach wyzwolonych.
Wystawa Czarno na białym prezentuje prace artystów o wyrazistych postawach, a przez to pokazuje czym jest wolność w sztuce, czym wolność tych, którzy prowadzą dialog ze sobą, z drugim, ze światem używając języka sztuki. Specyficzną cechą wystawy jest jej walorowy charakter, mający służyć skupieniu, będący antidotum na kolorową papkę serwowaną przez współczesny świat, świat mediów i reklamy.
Autorem projektu i wystaw z nim związanych, jest prof. Zbigniew Bajek prowadzący na Wydziale Malarstwa krakowskiej ASP Pierwszą Pracownię Interdyscyplinarną.

 

(sala B)
Joanna Strączek
„Proste historie”
Absolwentka Liceum Sztuk Plastycznych im. A. Kenara i ASP w Poznaniu (2004 Wydział Edukacji Artystycznej, pracownia rzeźby). Ukończyła też Akademię Sztuk Wizualnych w Poznaniu. Zajmuje się instalacją rzeźbą, rysunkiem grafiką, malarstwem, ilustracją książkową. Na swojej pierwszej zakopiańskiej wystawie pokaże głównie rysunki i obrazy.

 

MIEJSKA GALERIA SZTUKI IM. WŁ. HR. ZAMOYSKIEGO W ZAKOPANEM, Krupówki 41

Zobacz w naszym sklepie:
  • Poduszka brązowa IIPoduszka brązowa IIPoduszka z sukna filcowego w kolorze ciemno-brązowym z motywem ludowym haftowanym ręcznie, wypełniona materiałem syntetycznym. Wymiary ok. 42 na 42 cm.
    100 zł
  • Magnes Folk na lodówkę VIIMagnes Folk na lodówkę VIIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Wisiorek "Trójeczka​"Wisiorek "Trójeczka​"Wisiorek z trzema koralikami w groszki. Obwód 76 cm.
    50 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.