PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Barbara Wachowicz - Opowieść „Jestem z Wami!” poświęcona Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II

Sobota, 21 maja 2011 r.
Autor: AKS

Barbara Wachowicz - Opowieść „Jestem z Wami!” poświęcona Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi IIBarbara Wachowicz zaprasza na opowieść „Jestem z Wami!” poświęconą Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II w miesiącu beatyfikacji Papieża Polaka - w dniu 21 maja o godz. 17:00 w siedzibie Urzędu Miasta, ul. Kościuszki 13.


pod patronatem Burmistrza Miasta Zakopane Janusza Majchra
i pod opieką organizacyjną Joanny Staszak, kierującą Wydziałem Kultury i Popularyzacji Zakopanego
z udziałem Młodzieży: z Liceum im. Oswalda Balzera, pod opieką artystyczną prof. Violety Szymańskiej
i z Zespołu Szkół im. Władysława Zamoyskiego pod opieką artystyczną prof. Marii Fiołek
oraz Muzyki imienia Tomasza Skupnia
z prymistą Sławkiem Ziębą-Drzymalskim

Motto wieczoru:

„Jestem z Wami tutaj jako następca Świętego Piotra
z tą samą żywą wiarą, z tą samą heroiczną nadzieją…
Jestem całym sercem z umiłowaną Polską,
Ojczyzną wszystkich Polaków…”

                                                                                      Jan Paweł II


Spektakl będzie mozaiką różnorakich barw, składających się na zarys wspaniałej postaci Ojca Świętego. Warstwę słowną tworzyć będą przede wszystkim oryginalne cytaty z Jego homilii, prac literackich i utworów poetyckich.

Wybór dotyczyć będzie spraw najważniejszych: Ojczyzny, siły wiary, czci dla Matki Bożej, szacunku dla człowieka, miłości…

Przypomnimy Jego przesłania – do rządzących Polską, do lekarzy, do nauczycieli, a nade wszystko młodzieży – którą nazwał „strażnikami poranka”. Wykorzystamy oryginalne nagrania głosu Ojca Świętego – przede wszystkim mówiącego o swej miłości do Tatr.

Zacytujemy wiersze o Ojcu Świętym, prorocze – Juliusza Słowackiego i Adama Mickiewicza, a także poświęcone Mu z urzekającymi w swojej prostocie poezjami ks. Jana Twardowskiego na czele.

Przywołamy także wiersze, które Ojciec Święty lubił szczególnie, takie jak „Matka Boska Częstochowska” Jana Lechonia, „Pacierz za zmarłych” Or- Ota, „Biało-czerwoną” ks. Janusza Pasierba.

Spośród poezji szczególnie cenionego przez Ojca Świętego Cypriana Kamila Norwida zacytujemy „Moją piosnkę”, „Litanię”, „Maryjo, Pani aniołów”.

Warstwę muzyczną stanowić będą pieśni modlitewne wyjątkowo związane z Ojcem Świętym – cytowane przezeń i śpiewane. Będą to między innymi: „Bogurodzica”, „Barka”, „Abba”, „Czarna Madonna”, „Błękitne rozwińmy sztandary” w interpretacji Chóru Wojska Polskiego.

Szczególnie eksponowaną sekwencję poświęcimy związkom Ojca Świętego z Tatrami i góralami. Młodzież i Muzyka Imienia Tomasza Skupnia ozdobią wieczór pieśniami i melodiami korespondującymi klimatem z admiracją, jaką górale żywią dla Ojca Świętego. Zaśpiewają i zagrają najpiękniejsze pieśni góralskie, tak bliskie sercu Jana Pawła II.

Akcentem finałowym będzie rozstrzygnięcie konkursu na „List do Ojca Świętego”, który ogłaszamy dla młodzieży szkół zakopiańskich. Najciekawsze fragmenty prac będą odczytane przez laureatów.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Spinka góralska XVIISpinka góralska XVIIMetalowa spinka góralska w kolorze srebrnym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7 cm, długość (z przekolacem) 18,5 cm.
    350 zł
  • Torebka filcowa XIVTorebka filcowa XIVTorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł
  • Wisiorek "Sopel"Wisiorek "Sopel"Wisiorek z kwarcem pokrytym tytanem. Obw. 60 cm. Dł. zawieszki 3,5 cm.
    60 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.