PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Aukcja indonezyjskich instrumentów na rzecz wileńskiego hospicjum

Sobota, 19 listopada 2011 r.
Autor: AKS

Aukcja indonezyjskich instrumentów na rzecz wileńskiego hospicjum odbędzie się w „Jasnym Pałacu” przy ul. Tetmajera, w sobotę, 19 listopada o godz. 18.00.


Od kilkunastu lat pracuję jako tłumacz podczas Tygodnia Kultury Beskidzkiej. Zazwyczaj jako tłumacz zespołów bułgarskich. W tym roku przyszło mi pracować z grupą wyjątkową - z zespołem z Indonezji. Wielka przygoda obcowania z ludźmi o jakże odmiennej kulturze zakończyła się dość niespodziewanie. W dniu wyjazdu zespół pozostawił w moich rękach i do mojej dyspozycji swoje oryginalne instrumenty. Ksylofon, gong, bębny…

Trzy tygodnie później wraz z zespołem „Koniaków” przebywałam na Litwie i Łotwie. Podczas wizyty w Wilnie los zetknął mnie z przełożoną Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego - z siostrą Michaelą Rak rodem ze Szczecina. Wraz innymi pięcioma siostrami na gruzach dawnego klasztoru, obok maleńkiej kaplicy, w której znajdowała się pracownia malarska Eugeniusz Kazimirowskiego, gdzie w 1934 roku przychodziła siostra Faustyna i dyktowała jak ma wyglądać obraz Jezusa Miłosiernego - buduje hospicjum… Kiedy zapytałam jak sześciu kobietom może to się udać – odparła „Z Bożą pomocą…” W tym miejscu, gdzie podczas remontu siostry odnalazły miejsce kaźni, gdzie dobijano więźniów strzałem, gdzie za murem w dawnym kościele katolickim do 2005 roku znajdowało się więzienie, siostry budują miejsce pomocy dla najbardziej chorych, bezradnych, potrzebujących… Z Bożą pomocą.

Tak zrodził się pomysł, by instrumenty indonezyjskie – oryginalne i wspaniałe – wystawić na aukcję, by środki z ich sprzedaży wspomogły pracę sióstr, by choć w maleńkim stopniu przyczynić się do budowy tego hospicjum i polskiej w Wilnie obecności.

Małgorzata Wonuczka Wnuk


Aukcja instrumentów odbędzie się w  „Jasnym Pałacu” przy ul. Tetmajera, w sobotę, 19 listopada 2011, o godzinie 18.00.

Hospicjum można także wesprzeć wpłacając datki na:

Gai­les­tin­go­jo Jė­zaus se­se­rų kon­gre­ga­ci­ja
LT 1521 4003 0000 152637
Banko kodas 21400
SWIFT NDEALT2X

Zobacz w naszym sklepie:
  • Bransoletk​a "Z pirytem"Bransoletk​a "Z pirytem"Bransoletka z fasetowanym pirytem, z perełkami rzecznymi, oraz z oliwek hematytowych. Obw. 20,5 cm.
    50 zł
  • KamizelkaKamizelkaKamizelka dla małego dziecka (4-5 letnie) z cienkiego sukna, z haftowanymi motywami ludowymi, w kolorze kremowym. Długość ok. 33 cm. Szerokość ok. 31 cm.
    80 zł
  • Torebka filcowa XVTorebka filcowa XVOkrągła torebka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki.   Obwód ok. 57 cm Wysokość ok.20 cm Wysokość z...
    60 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.