PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Aukcja indonezyjskich instrumentów na rzecz wileńskiego hospicjum

Sobota, 19 listopada 2011 r.
Autor: AKS

Aukcja indonezyjskich instrumentów na rzecz wileńskiego hospicjum odbędzie się w „Jasnym Pałacu” przy ul. Tetmajera, w sobotę, 19 listopada o godz. 18.00.


Od kilkunastu lat pracuję jako tłumacz podczas Tygodnia Kultury Beskidzkiej. Zazwyczaj jako tłumacz zespołów bułgarskich. W tym roku przyszło mi pracować z grupą wyjątkową - z zespołem z Indonezji. Wielka przygoda obcowania z ludźmi o jakże odmiennej kulturze zakończyła się dość niespodziewanie. W dniu wyjazdu zespół pozostawił w moich rękach i do mojej dyspozycji swoje oryginalne instrumenty. Ksylofon, gong, bębny…

Trzy tygodnie później wraz z zespołem „Koniaków” przebywałam na Litwie i Łotwie. Podczas wizyty w Wilnie los zetknął mnie z przełożoną Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego - z siostrą Michaelą Rak rodem ze Szczecina. Wraz innymi pięcioma siostrami na gruzach dawnego klasztoru, obok maleńkiej kaplicy, w której znajdowała się pracownia malarska Eugeniusz Kazimirowskiego, gdzie w 1934 roku przychodziła siostra Faustyna i dyktowała jak ma wyglądać obraz Jezusa Miłosiernego - buduje hospicjum… Kiedy zapytałam jak sześciu kobietom może to się udać – odparła „Z Bożą pomocą…” W tym miejscu, gdzie podczas remontu siostry odnalazły miejsce kaźni, gdzie dobijano więźniów strzałem, gdzie za murem w dawnym kościele katolickim do 2005 roku znajdowało się więzienie, siostry budują miejsce pomocy dla najbardziej chorych, bezradnych, potrzebujących… Z Bożą pomocą.

Tak zrodził się pomysł, by instrumenty indonezyjskie – oryginalne i wspaniałe – wystawić na aukcję, by środki z ich sprzedaży wspomogły pracę sióstr, by choć w maleńkim stopniu przyczynić się do budowy tego hospicjum i polskiej w Wilnie obecności.

Małgorzata Wonuczka Wnuk


Aukcja instrumentów odbędzie się w  „Jasnym Pałacu” przy ul. Tetmajera, w sobotę, 19 listopada 2011, o godzinie 18.00.

Hospicjum można także wesprzeć wpłacając datki na:

Gai­les­tin­go­jo Jė­zaus se­se­rų kon­gre­ga­ci­ja
LT 1521 4003 0000 152637
Banko kodas 21400
SWIFT NDEALT2X

Zobacz w naszym sklepie:
  • Ludowe etui na tablet VLudowe etui na tablet VLudowe etui z szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • Ludowe etui na tablet IIILudowe etui na tablet IIILudowe etui z czarnego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • Ludowe etui na tablet VIILudowe etui na tablet VIILudowe etui z ciemno-szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.