PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Wystawa "Ogrody Polskie Ogrody Japońskie"

Środa, 14 grudnia 2011 r.
Autor: AKS

Wystawa "Ogrody Polskie Ogrody Japońskie"14 grudnia o godz. 17.00 w Willi Orla, ul Koscieliska 50 w Zakopanem odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa i fotografii "Ogrody Polskie Ogrody Japońskie". Jest to kolejny przystanek wystawy artystów skupionych wokół SISTO Gallery – SzukaPozytywna.pl.


Podróż wystawy Ogrody Polskie Ogrody Japońskie

W grudniu zapraszamy na kolejną odsłonę wystawy OGRODY POLSKIE OGRODY JAPOŃSKIE do WILLI ORLA w Zakopanem (ul. Kościeliska 50). Regionalny, ponad 100-letni, pachnący drewnem budynek to kolejny przystanek wystawy artystów skupionych wokół SISTO Gallery – SzukaPozytywna.pl. Klimat tego miejsca dodatkowo uprzyjemni tę wyprawę po malarską opowieść o polskich i japońskich ogrodach.

Swoje prace w zakopiańskim pensjonacie prezentują:
Joanna BĄK
Jolanta BIEDROŃ
Renata BRZOZOWSKA
Renata DOMAGALSKA
Wacław JAGIELSKI
Anna MASIUL-GOZDECKA
Anna ROSIEK
Marta SOBCZAK-PIĘTOŃ
Joanna TOKARCZYK
Jerzy TREIT

Wcześniej można było obejrzeć prace w Galerii ZAJAZD, działającej przy Dworku Białoprądnickim w Krakowie oraz w Zamku Suskim w Suchej Beskidzkiej, który często nazywany jest „Małym Wawelem”. Teraz na oglądanie wystawy grupy SztukaPozytywna.pl zapraszamy do klimatycznej Willi Orla w Zakopanem. Wystawa potrwa do końca stycznia 2012.

***

OGRODY POLSKIE OGRODY JAPOŃSKIE to wystawa zapraszająca do świata barw i niezwykłych przestrzeni. Prace artystów SISTO Gallery są punktem wyjścia do snucia opowieści o tym, co w sztuce zaskakuje i przyciąga uwagę, co wywołuje w nas poczucie ładu, koi zmysły, uspokaja. Poszukując jedności i pełni, zagłębiają się w obszary inspirowane naturą. Ich zamysł twórczy - wywodzący się nie tylko z bacznej obserwacji, ale także z intensywnego przeżywania i doświadczania kontaktu z przyrodą, staje się przyczółkiem do odkrycia harmonii wszechrzeczy. Prace artystów należących do grupy „Sztuka Pozytywna.pl” stanowią opozycję wobec brutalizacji świata zewnętrznego czy jego egzemplifikacji widocznych w sztuce współczesnej. Twórcy konsekwentnie przeciwstawiają się depresyjnym nastrojom. Łączy ich wspólna, jakże optymistyczna wizja ogrodów wpisujących się w przestrzeń uniwersum…

Joanna Bąk - Konsultant ds. kultury i sztuki Fundacji Bielecki

Projekt zrealizowany przy wsparciu finansowym FUNDACJI BIELECKI ART, która realizuje projekty o charakterze kulturalnym, edukacyjnym i społecznym, a także wspiera kreatywnych, pełnych pasji artystów na drodze ich twórczego rozwoju.

***

Fundacja BIELECKI ART została powołana jesienią 2009 roku. Jej założyciel, Janusz Bielecki (muzyk i kompozytor), postanowił wspierać poprzez Fundację różnorodne projekty o charakterze kulturalnym, edukacyjnym a także społecznym. Pomimo krótkiego okresu działania, Fundacja zrealizowała szereg znaczących przedsięwzięć. Pośród tych najważniejszych znalazły się trwający pięć dni „Grechuta Festival Kraków 2010” oraz koncerty pod nazwą „Bajkowe Melodie”, które stały się muzyczną platformą edukacyjną dla najmłodszego pokolenia. Fundacja realizuje również ambitny program wspierania młodych, utalentowanych artystów. Dzięki swej wieloaspektowej działalności Fundacja Bielecki Art aktywnie uczestniczy w życiu artystycznym zarówno Krakowa jak i całego kraju. Realizowane przez Fundację Bielecki Art projekty spotkały się z najwyższym uznaniem przedstawicieli władz regionalnych i samorządowych, zostały objęte Honorowymi Patronatami przez Prezydentów Miast, Marszałków i Wojewodów.
www.BieleckiArt.pl

***

SISTO Gallery - SztukaPozytywna.pl jest galerią promującą optymistyczną sztukę współczesną. To miejsce, w którym artyści dostrzegający i uwieczniający pozytywne strony życia, mogą spotkać miłośników i kolekcjonerów sztuki, zdających sobie sprawę z tego, jak ważne dla naszej psychicznej wygody jest to, czym się otaczamy.
Sztuka nie rozwiąże naszych problemów, ale może sprawić, że będzie się nam żyło przyjemniej.
www.SztukaPozytywna.pl

Pięknem i harmonią chcemy nakarmić gości, którzy przyjdą obejrzeć nasze malarstwo – barwny, poetycki ślad wyobraźni. Zapraszamy do świata polskich i japońskich ogrodów zaczarowanych pędzlem.

SISTO Gallery – SztukaPozytywna.pl

Zobacz w naszym sklepie:

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.