PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

3. Festiwal Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży w Zakopanem

6–7 stycznia 2012 r.
Autor: Adam Kitkowski

3. Festiwal Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży w Zakopanem6 stycznia w Święto Objawienia Pańskiego ulicami Zakopanego przejdzie Tatrzański Orszak Trzech Króli. Msza św. odprawiona zostanie w kościele parafialnym p.w. Najświętszej Rodziny przy ulicy Krupówki o godzinie 11.00. Następnie przy stajence betlejemskiej obok kościoła odśpiewane będą kolędy. Potem orszak przejdzie pod kino "Sokół", gdzie rozpocznie się 3. Festiwal Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży "Zimowa bajka w Tatrach".


Do wspólnego świętowania zapraszają władze powiatu oraz wójtowie gmin Powiatu Tatrzańskiego. Honorowy patronat nad festiwalem objął Starosta Tatrzański – Andrzej Gąsienica Makowski. - Cieszymy się, że od kilku lat przyjeżdżają do nas turyści z Rosji, Ukrainy czy Białorusi. Zakopane i Tatry stały się miejscem rodzinnych, towarzyskich, kulturowych, a szczególnie religijnych spotkań Słowian. Festiwal dzieci i młodzieży daje dobry początek współpracy między Polską, która należy do Unii Europejskiej, a krajami, które do tej wspólnoty dążą. Do zobaczenia na festiwalu i Tatrzańskim Orszaku Trzech Króli.

Na festiwal zgłosiło się prawie 300 uczestników z Rosji, Polski i Słowacji. Festiwal trwać będzie dwa dni, tj. 6 i 7 stycznia, od godziny 11.30 do późnego wieczora. W tym roku jury będzie oceniało prace plastyczne, rzeźbiarskie, popisy wokalne, instrumentalne, taneczne i teatralne. Wystąpią młodzi artyści z kilku miast Rosji, m. in.: Sankt Petersburga, Moskwy, Anapy, Smoleńska, Sewastopola, Biełgorodu, Archangielska, Jarosławla, Polski, przede wszystkim z Zakopanego i Podhala oraz ze Słowacji – z Kieżmarku. Osobno będą oceniane dzieci, a osobno młodzież. Drugiego dnia wieczorem, przed galą wręczenia nagród i dyplomów, zagra zakopiański zespół „Blue Stream”. Wstęp na przegląd zespołów i galę zwycięzców jest bezpłatny.

Organizatorami festiwalu są: biuro organizacji festiwali z Sankt Petersburga, którego przedstawicielem jest Ludmiła Pritulczik oraz Starostwo Tatrzańskie reprezentowane przez Adama Kitkowskiego. Pani Pritulczik uważa, że ten festiwal ma przyszłość. - Cieszę się ze współpracy z Zakopanem, a szczególnie ze Starostwem Tatrzańskim. Tu jest piękny region i ma bogatą tradycję ludową i artystyczną. My z Rosji przyjeżdżamy do Zakopanego chętnie i latem i zimą. Zapraszam mieszkańców i turystów na nasz festiwal. W tym roku przyjechało jeszcze więcej uzdolnionych dzieci niż w ubiegłym roku.

Partnerem festiwalu jest Tatrzańska Agencja Rozwoju, Promocji i Kultury. To wydarzenie artystyczne wspiera także Konsulat Rosji w Krakowie. W tym roku w jury zasiadają m.in.: art. plastyk Marek Król – wicedyrektor Zespołu Szkół Plastycznych im. A. Kenara, art. plastyk Krzysztof Jędrzejowski – dyrektor Tatrzańskiego Centrum Kultury i Sportu „Jutrzenka”, śpiewak operowy Jan Wais, poeta regionalny i animator kultury góralskiej Józef Pitoń, poeta i literat Jerzy Tawłowicz, pianista i organista Tomasz Gronkowski.

W ubiegłym roku orszak złożony z kolędników, muzykantów, zakopiańczyków, turystów poprowadził znany muzyk Krzysztof Trebunia-Tutka, który mówił wtedy: - Nie wyobrażam sobie, że za rok byśmy się nie spotkali na marszu. W tym roku marsz poprowadzi inny muzyk góralski – Szymon Bafia.


Program Festiwalu Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży „Zimowa bajka w Tatrach”:

6 stycznia 2012

godz. 11.30 – kreatywność instrumentalna
godz. 13.00 – uroczyste otwarcie festiwalu – Starosta Tatrzański
godz. 13.15 – kreatywność instrumentalna (ciąg dalszy)
godz. 15.30 – 18.00 – przerwa obiadowa
godz. 18.00 – 19.00 – kreatywność instrumentalna (ciąg dalszy)
godz. 19.00 - 21.00 – śpiew klasyczny – solo i z akompaniamentem

7 stycznia 2012

godz. 11.30 -  śpiew estradowy i twórczość ludowa
godz. 14.00 – kreatywność choreograficzna
godz. 15.30 – 18.00 – przerwa obiadowa
godz. 18.00 – 20.00 - kreatywność teatralna
godz. 20.00 – występ zespołu rockowego „Blue Stream” z Zakopanego
godz. 21.00 – gala wręczania nagród

Pierwszego i drugiego dnia w holu kina wystawione będą prace malarskie i rzeźbiarskie.

Serdecznie zapraszamy.

Organizatorzy:
OOO. „Sobytie” Sanki Petersburg
Starostwo Tatrzańskie

Zobacz w naszym sklepie:
  • Grafika Folk w ramce IGrafika Folk w ramce IGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Okładka na zeszyt IIIOkładka na zeszyt IIILudowe okładka na zeszyt (A5) z jasno szarego filcu zapinana na guzik, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość...
    30 zł
  • Spinka góralska ISpinka góralska IMetalowa spinka góralska w kolorze srebrnym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7,5 cm, długość (z przekolacem) 19,5 cm.
    180 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.