PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Spektakl "Mateyko"

Piątek, 20 stycznia 2012 r.
Autor: AKS

Spektakl "Mateyko"20 stycznia o godz. 12.00 w zakopiańskim kinie Giewont ArtCrew, czyli grupa artystyczna podopiecznych placówki resocjalizacyjnej MOW w Trzebieży zaprezentuje spektakl "Mateyko".


Możesz nie mieć nic, mieszkać na zwyklej szarej ulicy i do nikąd nie zmierzać. Możesz mówić językiem, którego prawie nikt nie rozumie, wszędzie być tylko przez chwilę, wymykać się pamięci ludzi. Możesz zostać pominięty lub potępiony, ale jest siła, która każe ci żyć, jest krzyk, który odbijają echem ściany miast. On będzie brzmiał, dla niego podejmiesz każde ryzyko. Nawet jeśli cały świat tego nie chce, nie pozwolisz Mateyce zamilknąć.

Ekipa mieszkańców blokowiska, których pasją jest graffiti, spotyka się od lat przy osiedlowej ławce. To tu rodzą się pomysły i plany na najbardziej odjechane wrzuty.

Najzdolniejszy z nich, Mateyko, nie pojawia się od dwóch miesięcy na spotkaniach i akcjach. Co się stało z Mateyką? Czy przyjaciołom uda się mu pomóc?

Spektakl opowiada o niedocenianych i pozbawionych perspektyw młodych ludziach, którzy nie tylko posiadają niezwykłe, niezauważane przez innych talenty, ale jeszcze potrafią wspólnie sobie radzić w obliczu trudnych doświadczeń.

Spektakl „MATEYKO” został przygotowany przez działający przy placówce resocjalizacyjnej MOW w Trzebieży zespół ARTCREW, według scenariusza i wreżyserii Konrada Pachciarka. W spektaklu oprócz wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Trzebieży występują uczennice i absolwentki Gimnazjum w Trzebieży.

Premiera spektaklu odbyła się 28 maja 2011 r. podczas XXV Ogólnopolskiego Przeglądu Zespołów Artystycznych MOW „Kowadło 2011” w Kuźni Raciborskiej,gdzie „Mateyko” zdobył główną nagrodę w kategorii form teatralnych. Spektakl był również prezentowany poza konkursem na V SOFFT 2011 w Szczecinie, a także pokazywany z powodzeniem m.in. w Zaleskich (w międzynarodowej obsadzie – taniec przygotowali młodzi artyści z Litwy i Łotwy) i w Trzebieży. W spektaklu wykorzystywane są multimedialne wizualizacje oraz muzyka grana na żywo przez zespół.

Po prezentacji spektaklu w Zakopanem i nagraniu pamiątkowej płyty DVD planowane są prezentacje spektaklu na terenie całego kraju.

Patronat medialny: Podhalański Serwis Informacyjny WATRA.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Aniołek duży IIIAniołek duży IIIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    16 zł
  • Obraz olejny Folk IIObraz olejny Folk IIObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz czarno...
    300 zł
  • Naszyjnik i bransoletka "Porzeczki"Naszyjnik i bransoletka "Porzeczki"Naszyjnik i bransoletka "Porzeczki" Naszyjnik obwód 47 cm. , Bransoletka obwód 17,5 cm. Materiały: Turkus, Jadeit, Metal, elementy posrebrzane. Biżuteria zaprojektowana...
    145 zł

Zobacz także:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.