PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Małopolskie Dni Jana Pawła II

15–17 czerwca 2012 r.
Autor: AKS

Małopolskie Dni Jana Pawła IIKoncerty, spektakle teatralne, wystawy, seanse filmowe, spotkania autorskie – te i inne atrakcje czekają na uczestników II Małopolskich Dni Jana Pawła II, które odbędą się w dniach 15-17 czerwca 2012 br. Ich organizatorem jest Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie.


– Można m.in. wybrać się na koncert TGD z Mietkiem Szcześniakiem, zobaczyć spektakl „Brat naszego Boga” czy zwiedzić z przewodnikiem starosądecki Ołtarz Papieski. A to tylko niewielka część tego, co czeka na mieszkańców Krakowa, Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej, Tarnowa, Starego Sącza i Zakopanego oraz wszystkich gości, którzy zdecydują się przyjechać do Małopolski – zapowiada Agata Szuta Dyrektor Instytutu Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie. 

Małopolskie Dni Jana Pawła II to inicjatywa, która zrodziła się z okazji zeszłorocznej beatyfikacji Ojca Świętego. Jej celem jest uhonorowanie Jego osoby oraz przyczynienie się do zachowania i szerzenia Jego nauki oraz życiowej postawy. Pierwsza edycja poświęcona była miejscom w Małopolsce związanym z różnymi etapami życia Karola Wojtyły. Natomiast w tym roku organizatorzy chcą przybliżyć osobę bł. Jana Pawła II poprzez różnorodne wydarzenia kulturalne i artystyczne. Mottem tegorocznej edycji są słowa Papieża-Polaka: „Sztuka to to, co czyni człowieka bardziej człowiekiem”.

Ze szczegółowym program II Małopolskich Dni bł. Jana Pawła II można zapoznać się na stronach: www.franciszkanska3.pl www.idmjp2.pl


ZAKOPANE

piątek-niedziela (15-17 czerwca)

Kino Sokół (ul. Władysława Orkana 2) – pokazy filmów o Janie Pawle II:

godz. 10.30 (piątek), godz. 16.00 (sobota, niedziela) - „Jan Paweł II. Szukałem Was...”

godz. 17.00 (piątek), godz. 18.00 (sobota, niedziela) - „Świadectwo”

sobota (16 czerwca)

godz. 17.00 – spektakl „Brat Naszego Boga”, reż. Artura Dziurman (parafia św. Rodziny, sala teatralna)

godz. 18.00 – projekcja filmu Barbary Szumowskiej „Szczyty gór należą do niego” i spotkanie  z autorką (Księżówka)

godz. 20.30 – koncert Alicji Majewskiej "Pieśni sakralne" z muzyką Włodzimierza Korcza i towarzyszeniem Strzyżowskiego Chóru Kameralnego p/d Grzegorza Oliwy (parafia św. Krzyża)

sobota – niedziela (16 – 17 czerwca)

zwiedzanie z przewodnikiem:

godz. 10.00-20.00 – Pustelnia Świętego Brata Alberta z Kaplicą Świętego Krzyża

godz. 10.00-18.00 (sobota), godz. 11.00-18.00 (niedziela) – Księżówka wraz z wystawą fotograficzną "Jan Paweł II pod Giewontem"

niedziela (17 czerwca)

12.00 – spektakl Teatrum Mundi "Rycerz Niezłomny" (parafia św. Rodziny, sala teatralna)

godz. 20.00 – Koncert TGD z Mietkiem Szcześniakiem (Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej, ogrody)

Zobacz w naszym sklepie:
  • Naszyjnik "Kulki"Naszyjnik "Kulki"Naszyjnik z kulek turkusu /średnica 1 cm / oraz kulek agatu różowego /średnica 0,8 cm/. Obw. 46,5 cm
    85 zł
  • Wisiorek "Ogródek 1"Wisiorek "Ogródek 1"Z sukna i cekin. Wykonany ręcznie. Wymiary zawieszki 5,5/ 3,5 cm. Obwód 70 cm.
    30 zł
  • „Skąpiec”„Skąpiec”Płyta DVD zawiera spektakl „Skąpiec” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 23 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka...
    40 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.