PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Małopolskie Dni Jana Pawła II

15–17 czerwca 2012 r.
Autor: AKS

Małopolskie Dni Jana Pawła IIKoncerty, spektakle teatralne, wystawy, seanse filmowe, spotkania autorskie – te i inne atrakcje czekają na uczestników II Małopolskich Dni Jana Pawła II, które odbędą się w dniach 15-17 czerwca 2012 br. Ich organizatorem jest Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie.


– Można m.in. wybrać się na koncert TGD z Mietkiem Szcześniakiem, zobaczyć spektakl „Brat naszego Boga” czy zwiedzić z przewodnikiem starosądecki Ołtarz Papieski. A to tylko niewielka część tego, co czeka na mieszkańców Krakowa, Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej, Tarnowa, Starego Sącza i Zakopanego oraz wszystkich gości, którzy zdecydują się przyjechać do Małopolski – zapowiada Agata Szuta Dyrektor Instytutu Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie. 

Małopolskie Dni Jana Pawła II to inicjatywa, która zrodziła się z okazji zeszłorocznej beatyfikacji Ojca Świętego. Jej celem jest uhonorowanie Jego osoby oraz przyczynienie się do zachowania i szerzenia Jego nauki oraz życiowej postawy. Pierwsza edycja poświęcona była miejscom w Małopolsce związanym z różnymi etapami życia Karola Wojtyły. Natomiast w tym roku organizatorzy chcą przybliżyć osobę bł. Jana Pawła II poprzez różnorodne wydarzenia kulturalne i artystyczne. Mottem tegorocznej edycji są słowa Papieża-Polaka: „Sztuka to to, co czyni człowieka bardziej człowiekiem”.

Ze szczegółowym program II Małopolskich Dni bł. Jana Pawła II można zapoznać się na stronach: www.franciszkanska3.pl www.idmjp2.pl


ZAKOPANE

piątek-niedziela (15-17 czerwca)

Kino Sokół (ul. Władysława Orkana 2) – pokazy filmów o Janie Pawle II:

godz. 10.30 (piątek), godz. 16.00 (sobota, niedziela) - „Jan Paweł II. Szukałem Was...”

godz. 17.00 (piątek), godz. 18.00 (sobota, niedziela) - „Świadectwo”

sobota (16 czerwca)

godz. 17.00 – spektakl „Brat Naszego Boga”, reż. Artura Dziurman (parafia św. Rodziny, sala teatralna)

godz. 18.00 – projekcja filmu Barbary Szumowskiej „Szczyty gór należą do niego” i spotkanie  z autorką (Księżówka)

godz. 20.30 – koncert Alicji Majewskiej "Pieśni sakralne" z muzyką Włodzimierza Korcza i towarzyszeniem Strzyżowskiego Chóru Kameralnego p/d Grzegorza Oliwy (parafia św. Krzyża)

sobota – niedziela (16 – 17 czerwca)

zwiedzanie z przewodnikiem:

godz. 10.00-20.00 – Pustelnia Świętego Brata Alberta z Kaplicą Świętego Krzyża

godz. 10.00-18.00 (sobota), godz. 11.00-18.00 (niedziela) – Księżówka wraz z wystawą fotograficzną "Jan Paweł II pod Giewontem"

niedziela (17 czerwca)

12.00 – spektakl Teatrum Mundi "Rycerz Niezłomny" (parafia św. Rodziny, sala teatralna)

godz. 20.00 – Koncert TGD z Mietkiem Szcześniakiem (Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej, ogrody)

Zobacz w naszym sklepie:
  • Poduszka brązowaPoduszka brązowaPoduszka z sukna filcowego w kolorze ciemno-brązowym z motywem ludowym haftowanym ręcznie, wypełniona materiałem syntetycznym. Wymiary ok. 38 na 38 cm.
    100 zł
  • Magnes Folk na lodówkę VIIIMagnes Folk na lodówkę VIIIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Obraz olejny Folk IIObraz olejny Folk IIObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz czarno...
    300 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.