PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Koncert w kościele św. Krzyża w Zakopanem

Środa, 20 czerwca 2012 r.
Autor: Adam Kitkowski

Koncert w kościele św. Krzyża w Zakopanem20 czerwca o godz. 19.00 w kościele Świętego Krzyża w Zakopanem wystąpi Uniwersytecki Chór Kameralny z Aberdeen z Anglii.


Zespół pod dyrekcją Paula Mealor’a zaśpiewa dwa koncerty w Krakowie i jeden w Zakopanem.

Dyrygent jest kompozytorem znanego utworu „Wherever You Are”, którego premiera odbyła się w kwietniu 2011r. na ślubie angielskiej pary królewskiej (utwór nawww.youtube.com/watch?v=0hR6O7VxKaQ). Tekst tego utworu stanowią fragmenty korespondencji przesyłanych między żołnierzami brytyjskimi stacjonującymi w Afganistanie, a ich żonami, matkami i dziewczynami.

Uniwersytecki Chór Kameralny z Aberdeen składa się z uczniów i przyjaciół Instytutu Muzyki Uniwersytetu w Aberdeen. Chór specjalizuje się w muzyce dawnej i współczesnej. Zespół ściśle współpracuje z młodymi dyrygentami. Śpiewacy z Aberdeen współpracowali z wieloma wybitnymi kompozytorami m.in. James MacMillan i Mortena Lauridsen i byli prowadzeni przezwielu wspaniałych dyrygentów m.in. Stephen Layton, Christopher Bell i Ralph Allwood. W programie zakopiańskiego koncertu usłyszymy utwory: Tallisa, Byrda,  Parry’ ego, Ruttera, Mealor’ego, Tavenera oraz tradycyjną muzykę szkocką!

Koncert odbędzie się w ramach cyklu „Koncerty w Zakopanem – wiosna, lato 2012”. W tym roku cykl imprez poświęcony jest artyście malarzowi Tadeuszowi Brzozowskiemu w 25. rocznicę jego śmierci.

Honorowy patronat nad obchodami objęli: prof. S. Rodziński, prof. J. Jędrysiak, dyr. ZSP im. A. Kenara – S. Cukier, wiceprzewodniczący Rady Miasta Zakopanego - Marek Trzaskoś, Wawrzyniec i Joachim Brzozowscy. Natomiast organizatorem koncertów wystaw i spotkań jest Stowarzyszenie Tatrzański Klub Niezależnych.

Wstęp wolny.                                     

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa XVTorebka filcowa XVOkrągła torebka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki.   Obwód ok. 57 cm Wysokość ok.20 cm Wysokość z...
    60 zł
  • Torebka filcowa VIITorebka filcowa VIITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zatrzask. Środek z dopinaną na zatrzask wkładką z podszewki zamykaną na zamek błyskawiczny...
    160 zł
  • Komplet "Droga Mleczna"Komplet "Droga Mleczna"Elegancki komplet, naszyjnik z wisiorkiem, kolczyki oraz bransoletka. Nadaje się do na wieczór, do sukienki, do białej, czarnej bluzki. Może być kompletem ślubnym...
    260 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.