PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Koncert Dętej Orkiestry Symfonicznej z Cleveland

Wtorek, 26 czerwca 2012 r.
Autor: AKS

Koncert Dętej Orkiestry Symfonicznej z Cleveland26 czerwca o godz. 19.00 w kościele św. Krzyża w Zakopanem odbędzie się kolejny koncert w ramach cyklu „Koncerty w Zakopanem – Wiosna, Lato 2012”, XIII edycja. Tym razem wystąpi renomowana orkiestra młodzieżowa ze Stanów Zjednoczonych.


Orkiestra “Cleveland Youth Wind Symphony” założona została w 1989 roku przez Garego M. Cieplucha i Roberta McAllistera. Obecnie zainaugurowała swój dziewiętnasty sezon. W 1995 powstała orkiestra “Cleveland Youth Wind Symphony II”. Orkiestra, utworzona z myślą o najzdolniejszych uczniach klas instrumentów dętych oraz perkusyjnych szkół muzycznych w regionie północno-wschodniego Ohio, sponsorowana jest przez Cleveland Institute of Music oraz Case Western Reserve University. Orkiestra wykonuje repertuar symfoniczny oraz najważniejsze dzieła stworzone na instrumenty dęte. Przesłuchania do orkiestry odbywają się raz w roku. Każdego roku do egzaminów przystępuje ponad 400 kandydatów. Orkiestra koncertuje w kraju i za granicą oraz regularnie uczestniczy w festiwalach muzycznych.

Dr. Gary M. Ciepluch jest 23 rok dyrektorem zespołów i profesorem w Case Western Reserve University. Jest również dyrygentem dla koła Uniwersyteckich Zespołów Dętych oraz założycielem i dyrektorem Dętej Orkiestry Symfonicznej w Cleveland. Jego dodatkowe obowiązki dydaktyczne obejmują prowadzenie  edukacji muzycznej. Pochodzący z Milwaukee, Wisconsin, dr Ciepluch otrzymał tytuł Bakałarza Edukacji Muzycznej na Uniwersytecie Wisconsin-Madison i  magistra Wychowania Muzycznego. Otrzymał rówież świadectwo gry na klarnecie z Instytutu Zaawansowanego Kształcenia w Crans, w Szwajcarii.                                                                                                                                       

70-osobowa orkiestra obecnie jest na tournee po Europie Środkowej. W Polsce wystąpi w trzech miastach: Gorzowie Wielkopolskim, Zakopanem i Krakowie. W zakopiańskim występie młodzi muzycy z USA zaprezentują m. in. utwory Gustawa Horsta, Dymitra Szostakowicza, Percy Graingera, Davida Holsingera, Philipa Johna Sousy.

Patronat honorowy nad koncertami objęli: prof. Stanisław Rodziński – artysta malarz , prof. Jerzy Jędrysiak - artysta grafik, Uniwersytet Pedagogiczny im. KEN w Krakowie , Stanisław Cukier  - artysta rzeźbiarz, dyrektor Zespołu Szkół Plastycznych im. A. Kenara, Marek Trzaskoś  - wiceprzewodniczący Rady Miasta Zakopanego, Wawrzyniec i Joachim Brzozowscy – synowie artysty.

Organizatorem wszystkich wydarzeń upamiętniających postać Tadeusza Brzozowskiego jest Stowarzyszenie Tatrzański Klub Niezależnych, a partnerem Tatrzańska Agencja Rozwoju, Promocji i Kultury oraz Hotel Grand Nosalowy Dwór.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Zbójnickie czakoZbójnickie czakoZbójnickie czako wykonane z sukna w kolorze brązowym z sztywną wkładką skórzaną. Czako posiada orle pióro z zdobioną metalową okuwką z mosiądzu. Z guzem zdobionym rozetą...
    950 zł
  • Magnes Folk na lodówkę IIMagnes Folk na lodówkę IIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Magnes Folk na lodówkę IMagnes Folk na lodówkę IMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.