PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Wieczór autorski Jacka Walczaka oraz premiera nowej książki „Odkrycie Machu Picchu”

Piątek, 17 sierpnia 2012 r.
Autor: AKS

Wieczór autorski Jacka Walczaka oraz premiera nowej książki „Odkrycie Machu Picchu”17 sierpnia o godz. 18.00 w Karczmie „Żabi Dwór” ul. Strążyska 26, Zakopane odbędzie się Wieczór autorski Jacka Walczaka oraz premiera nowej książki „Odkrycie Machu Picchu”.


„Odkrycie Machu Picchu”

Wydawca: Novae Res, 2012
Format: 145x205mm, oprawa miękka, kolorowe ilustracje
Wydanie: Pierwsze
Liczba stron: 280
ISBN: 978-83-7722-425-0
Nośnik: Druk

„Odkrycie Machu Picchu” stanowi wyjątkowo bogaty zbiór informacji o niezwykłym miejscu ruin inkaskiego sanktuarium, których odkrycie 100 lat temu przez Hirama Binghama i niemal nieustannie trwające badania do dzisiaj nie przyniosły odpowiedzi na wiele pytań dotyczących historii Inków.Układ tekstu ma poniekąd formę przewodnika, przydatnego dla turystów, podróżników i wszystkich czytelników zainteresowanych Machu Picchu oraz tematyką inkaską. Na tle popularnych wydawnictw publikacje wyróżnia znacznie szerszy zakres analizowanych aspektów historycznych i archeologicznych.

Więcej na: www.jacekwalczak.com  www.machupicchu.pl


Nowy cud świata - Machu Picchu/ PERU

Dnia 7.07.2007r. o godzinie 7 wieczorem ogłoszono w Lizbonie wyniki światowego plebiscytu, w którym wybrano 7 nowych cudów świata. Z siedmiu cudów świata antycznego sześć nie przetrwało do czasów współczesnych. Zatem konieczność stworzenia nowej listy niezwykłych obiektów zachowanych w różnych zakątkach naszego globu, stała się niemal oczywista. W pierwszym etapie wytypowano 21 kandydatów i między nimi przez rok trwała rywalizacja o zajęcie zaszczytnego miejsca w pierwszej siódemce. Od pierwszych chwil plebiscytu, w niezwykle silnej konkurencji, pewne miejsce zajmowało podniebne sanktuarium w peruwiańskich Andach - Machu Picchu, by znaleźć się między wyróżnionymi

....dnia 24 lipca 2011 roku minęło 100 lat od czasu, kiedy „The Peruvian Expedition Auspices of the Yale University and the National Geographic Society” kierowana przez Hirama Binghama odkryła dla Peru i świata ruiny tajemniczego miasta Machu Picchu


Jacek Walczak – biogram

Jacek Walczak, Łodzianin z urodzenia, z wyboru zakopiańczyk. Z wykształcenia inżynier, z zamiłowania podróżnik i historyk zafascynowany kulturami prekolumbijskimi w Ameryce, taternik, przewodnik, pilot wycieczek, fotograf. Większość część roku spędza wędrując po całym świecie, ale najczęściej odwiedza kraje Ameryki Łacińskiej. Autor książek: „Inkowie i tajemnica Machu Picchu” (2003), „Aztekowie i tajemnica kalendarza” (2006), „Obrazki z przygody” (2008), a także licznych artykułów w prasie polskiej.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Falkon szklany IFalkon szklany IFalkon szklany w postaci sześcianu z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 15 cm, szerokość 10 cm.
    120 zł
  • Obraz olejny Folk IObraz olejny Folk IObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz czarno...
    350 zł
  • Obraz olejny Folk IIIObraz olejny Folk IIIObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz...
    300 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.