PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Patronat medialny WATRA

Koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej „Fermata Band”

Czwartek, 23 sierpnia 2012 r.
Autor: AKS

Koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej „Fermata Band”23 sierpnia o godz. 19.00 w sali koncertowej hotelu Grand Nosalowy Dwór wystąpi młodzieżowa orkiestra dęta „Fermata Band”. Jest to kolejny koncert z cyklu „Koncerty w Zakopanem – wiosna, lato 2012”. Orkiestrę poprowadzi Janusz Gabryjelski.


Tego wieczoru usłyszymy utwory muzyki filmowej i rozrywkowej, np. wiązankę utworów Enio Morricone, Elmera Bernsteina temat z „Siedmiu wspaniałych” czy wiązankę przebojów zespołu ABBA.

Wydarzenia muzyczne i plastyczne poświęcone są światowej sławy malarzowi – Tadeuszowi Brzozowskiemu w 25. rocznicę śmierci artysty. Patronat honorowy nad obchodami objęli:prof. Stanisław Rodziński – artysta malarz, prof. Jerzy Jędrysiak - artysta grafik, Uniwersytet Pedagogiczny im. KEN w Krakowie, Stanisław Cukier - artysta rzeźbiarz, dyrektor Zespołu Szkół Artystycznych im. A. Kenara, Marek Trzaskoś - wiceprzewodniczący Rady Miasta Zakopanego, Wawrzyniec i Joachim Brzozowscy – synowie artysty. Organizatorem koncertów jest stowarzyszenie Tatrzański Klub Niezależnych.

Wstęp wolny.


Historia orkiestry wiąże się nierozerwalnie z dziejami parafii pw. św. Józefa Rzemieślnika, która została założona 16.12.1984 r. Proboszczem tej parafii mianowany został ks. Józef Kocoł. Proboszcz bardzo szybko rozpoczął tworzenie różnych form życia wspólnoty parafialnej. Jedną z pierwszych takich inicjatyw było nawiązanie współpracy z orkiestrą Zespołu Szkół Elektrycznych w Nowej Soli. Na początku tej współpracy orkiestra uświetniała ważniejsze uroczystości religijne parafii i obecność orkiestry w życiu parafii stał się nieodzownym elementem wszystkich wydarzeń. Narodził się wtedy pomysł o utworzeniu parafialnego zespołu instrumentalnego.   

Orkiestra “Fermata Band” istnieje od prawie dziesięciu lat w parafii Św. Józefa Rzemieślnika. Zespół tworzy prawie sześćdziesięciu młodych ludzi, którzy sami muszą kupować instrumenty, na których uczą się grać. Orkiestra prezentuje się na różnych uroczystościach miejskich, ale nie bierze za koncerty pieniędzy – mówi jej dyrygent.

W październiku 2002 roku stały zespół (Fermata Band) rozpoczął swą działalność. Ks. Kocoł stworzył wspaniałe warunki do tego, aby inicjatywa ta mogła się rozwijać i służyć całej parafii. W pierwszym okresie działalności zespół składał się zaledwie z czternastu osób. Obecnie zespół liczy już prawie sześćdziesiąt osób.

Janusz Gabrielski prowadzi naukę gry na instrumentach dętych. Uczniowie, już po kilku miesiącach nauki zaczynają grać w niektórych utworach z zespołem, co motywuje ich do dalszej nauki. Kapelmistrz  współpracuje także z młodymi dyrygentami - uczniami: Kacprem Wojtkowiakiem, Hubertem Gajewskim i Jarosławem Wnorowskim.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Poduszka brązowaPoduszka brązowaPoduszka z sukna filcowego w kolorze ciemno-brązowym z motywem ludowym haftowanym ręcznie, wypełniona materiałem syntetycznym. Wymiary ok. 38 na 38 cm.
    100 zł
  • Wisior "Kula Jadeitu"Wisior "Kula Jadeitu"Wisior z dużą /średn. 2,5 cm./ i stosunkowo ciężką, z grawerowaną we wzór, kulą jadeitu. Resztę stanowią oponki amazonitu /mniejsze, przeźroczyste/ , oponki jaspisu...
    100 zł
  • Bańka choinkowa IBańka choinkowa IBańka choinkowa (plastik) obleczona ręcznie wykonanym materiałem, ze wstążeczką i sznureczkiem. Obwód ok. 26 cm.
    16 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.