PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Twoja krew – ratuje życie

Czwartek, 23 sierpnia 2012 r.
Autor: AKS

Twoja krew – ratuje życie23 sierpnia w Zakopanem, kolejny przystanek Bankowej Akcji Honorowego Krwiodawstwa. Organizatorem akcji jest PKO Bank Polski, a partnerem Narodowe Centrum Krwi. W tym roku BAHK wspiera Kayah.


W ubiegłym roku, w ramach akcji organizowanej przez PKO Bank Polski,  bezcenny dar ofiarowało ponad 1300 osób, które oddały łącznie niemal 577 litrów krwi. W sumie w minionych 4 edycjach zebrano ponad 900 litrów krwi.  W tym roku, oddano jej już ponad 180 litrów. Wakacyjnej edycji akcji krwiodawstwa, towarzyszą pokazy pierwszej pomocy i zajęcia edukacyjne dla dzieci. Dorośli mogą skorzystać ze specjalistycznych porad medycznych.  W wybranych miejscowościach, jest możliwość złożenia deklaracjiprzystąpienia do rejestru potencjalnych dawców szpiku kostnego. 

Nie jest przypadkiem, że pierwszy etap Bankowej Akcji Honorowego Krwiodawstwa odbywa się w wakacje. Jest to okres, w którym placówki służby zdrowia potrzebują najwięcej krwi, a dawców jest wówczas mniej.

23 sierpnia Bankowa Akcja Honorowego Krwiodawstwa, zawita do Zakopanego. Krew będzie można oddać od godz. 9.00 do 16.00 na Krupówkach (przy Poczcie Głównej - róg ul. Mariusza Zaruskiego).

We wrześniu, w drugim etapie, Bankowa Akcja Honorowego Krwiodawstwa odwiedzi 12 największych miast w Polsce.  

–  Akcja oddawania krwi na rzecz osób potrzebujących, przewlekle chorych i po wypadkach, organizowana już po raz piąty, pokazuje, że w naszej organizacji społeczna odpowiedzialność jest dla pracowników ważna. Jestem przekonany, że angażując się w tego typu przedsięwzięcia , budujemy poczucie wspólnoty, a nawet dumy z banku, w którym pracujemy – mówi Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego. 

W ubiegłym roku, swój bezcenny dar, zdecydowało się oddać łącznie ponad 625 tys. Polaków. Dawców powinno być jednak jeszcze więcej. 

- Krwiodawstwo to piękny i szczytny cel. Pamiętajmy, że tylko dzięki dobroci naszego serca możemy uratować zdrowie i życie drugiej osobie. Wszystkie grupy krwi są potrzebne, ponieważ istnieją biorcy o różnych grupach. Z całego serca apeluję o aktywne włączanie się w ideę honorowego krwiodawstwa – powiedziała Agnieszka Beniuk-Patoła, dyrektor Narodowego Centrum Krwi. 

Krew i jej składniki mogą oddawać osoby od 18 do 65 roku życia, które ważą co najmniej 50 kilogramów, a temperatura ciała nie przekracza 37 °C. Stan zdrowia krwiodawcy powinien odpowiadać niezbędnym wymaganiom zdrowotnym, aby pobranie krwi nie wywołało ewentualnych ujemnych skutków dla jego stanu zdrowia lub stanu zdrowia przyszłego biorcy. 

O sukcesie Bankowej Akcji Honorowego Krwiodawstwa świadczy fakt, że do akcji przyłączyło się bardzo wiele znanych osób. Ambasadorem Bankowej Akcji Honorowego Krwiodawstwa był Krzysztof Cugowski lider zespołu Budka Suflera. Nasz projekt wspierali też: mistrz olimpijski Paweł Nastula, krakowski bard Jacek Wójcicki, piosenkarz Norbi i były reprezentant kraju w piłce nożnej Tomasz Iwan. W tym roku twarzą Bankowej Akcji Honorowego Krwiodawstwa jest Kayah.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę IXMagnes Folk na lodówkę IXMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Aniołek duży VAniołek duży VAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    16 zł
  • Wisiorek "Ogródek 4"Wisiorek "Ogródek 4"Wisiorek, z sukna, tkaniny i cekin. Średnica zawieszki 6,5 cm. Obw. 70 cm.
    30 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.