PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Patronat medialny WATRA

Tatrzańskie Warsztaty Hydrologiczne

18–22 września 2012 r.
Autor: Łukasz Pęksa TPN

Tatrzańskie Warsztaty HydrologiczneW tym roku po raz drugi z rzędu Tatrzański Park Narodowy będzie współorganizatorem warsztatów tematycznych poświęconych wybranym zagadnieniom z zakresu ochrony przyrody Tatr. Tym razem spotkanie poświecone będzie zasobom wodnym, które w ostatnim czasie poddawane są silnej presji człowieka na skutek ich coraz większego wykorzystania do celów gospodarczych, a zwłaszcza na potrzeby rozwoju lokalnej infrastruktury turystycznej.


Tatrzańskie Warsztaty Hydrologiczne odbędą się w Zakopanem w dniach 19-22 września w Centrum Edukacji Przyrodniczej Tatrzańskiego Parku Narodowego przy ul. Chałubińskiego 42a. Termin ten nie jest przypadkowy, gdyż w przeddzień ich otwarcia obchodzony jest Światowy Dzień Monitoringu Wód.

W pierwszym dniu warsztatów przewidziana jest sesja referatowa, w której czynny udział wezmą naukowcy zajmujący się badaniami hydrologicznymi w Tatrach oraz m.in. przedstawiciele patronujących tej imprezie instytucji tj. Małopolskiego Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej z oddziału w Krakowie oraz Tatrzańskiej Grupy Kapitałowej SEWIK. Dzień później planowane są prezentacje najnowszej aparatury i technik pomiarów oraz hydrometryczne prace badawcze w terenie. Z kolei w trzecim dniu na obszarze zlewni Bystrej przeprowadzona zostanie sesja terenowa, a uczestnicy będą mieli m.in. sposobność zapoznania się tam z nowoczesnymi posterunkami hydrologicznymi funkcjonującymi w ramach sieci monitoringowej obsługiwanej przez pracowników Tatrzańskiego Parku Narodowego oraz zwiedzenia zabytkowych obiektów związanych z wykorzystaniem zasobów wodnych. W ostatnim dniu trwania warsztatów uczestnicy wezmą udział w wycieczkach przyrodniczych prowadzonych przez pracowników Parku, których celem będzie uświadomienie im zagrożeń dla przyrody wynikających z ich obecności poza szlakami turystycznymi.

Organizując warsztaty nie zapomniano również o naszej społeczności lokalnej i podobnie jak w zeszłym roku planowane jest przeprowadzenie zajęć edukacyjnych promujących hydrologię jako naukę dla dzieci i młodzieży szkolnej oraz wygłoszenie wykładu popularno-naukowego dla wszystkich zainteresowanych. Ponadto w trakcie trwania warsztatów zostanie przeprowadzony i rozstrzygnięty konkurs fotograficzny promujący walory ekosystemów wodnych Tatr.

Nad stroną merytoryczną całego przedsięwzięcia czuwać będą pracownicy naukowi Instytutu Geografii i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Placówka ta jest bowiem współorganizatorem Tatrzańskich Warsztatów Hydrologicznych, do udziału w których w imieniu obu instytucji serdecznie zapraszamy.

Więcej informacji http://gis.tpn.pl/hydrologia/

Zobacz w naszym sklepie:
  • Okładka na zeszyt IIOkładka na zeszyt IILudowe okładka na zeszyt (A5) z brązowego filcu zapinana na guzik, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość 23...
    30 zł
  • Bransoletk​a "Z pirytem"Bransoletk​a "Z pirytem"Bransoletka z fasetowanym pirytem, z perełkami rzecznymi, oraz z oliwek hematytowych. Obw. 20,5 cm.
    50 zł
  • Obraz olejny Folk IObraz olejny Folk IObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz czarno...
    350 zł

Zobacz także:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.